шпанловка или мазилка

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
fifa_74
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед ное 16, 2008 12:55 am

шпанловка или мазилка

Мнение от fifa_74 » нед ное 16, 2008 1:26 am

ТРЯБВА ДА РЕША КАКВО ДА ПРАВЯ СТЕНИТЕ СА С ВАРО ПЯСЪЧНА МАЗИЛКА.ДА ГИ ШПАКЛОВАМ И ОТГОРЕ ДА ПОЛОЖА НЯКАКВА ДЕКОРАТИВНА МАЗИЛКА ИЛИ САМО ДА БОЯДИСАМ С ЛАТЕКС

Потребителски аватар
Kondor
начинаещ
Мнения: 39
Регистриран: нед ное 16, 2008 7:13 pm

Отговор

Мнение от Kondor » нед ное 16, 2008 7:18 pm

Здравей! Моето лично мнение е да шпакловаш стените една ръка с гипсова шпакловка с мрежа и две ръце със сатен-гипс и след това да боядисваш с латекс. Ако ще правиш мазилка, 2 ръце със циментова шпакловка с мрежа. :)
Професионално Строителство: http://kondorindustry.hit.bg/

Потребителски аватар
drobsa
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб ное 08, 2008 11:24 pm

здравей

Мнение от drobsa » нед ное 16, 2008 7:26 pm

ако стените са ти с варо пясъчна мазилка и е здрава можеш да шпакловаш в следния ред:
грунд - за заздравяване на основата
гипсова шпакловаъчна смес една ръка без мрежа или две ръце ако е крива малко мазилката и след това фина със сатен гипс след като исъхне шлайфаш със ситна шкурка и боядисваш става съпер
пет пъти мери един път режи

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон ное 24, 2008 2:13 pm

Може и без сатена зависи с какво ще се боядисва имам наблюдение, че латекса загрубява супер финните шпакловки и после ::-s: .

Потребителски аватар
Свилен
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет мар 24, 2011 12:45 pm

Мнение от Свилен » чет мар 24, 2011 1:16 pm

здравейте, отскоро хвърлям по едно око тук, чета и дробса май най налучква нещата. Важното е каква гипсова шпакловка ще избереш. От доста време имам бригада за рем. дейности и кажи - речи няма нещо с кето да не сме работили. След грунда използвай шпакловка на Гипс - Кошава, аналог съотношение цена - качество няма. Като здравина, дебелина и гладкост е уникална не ти трябва мрежа. Отскоро пуснаха и фина шпакловка също е добра, финално шкурка 200 и готово. По евтин, лесен и удачен вариант няма да намериш. Успех.

Потребителски аватар
kins
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет авг 19, 2011 8:11 pm

Мнение от kins » пет авг 19, 2011 8:19 pm

ами ако варо-пясъчната мазилка е минавана е варосвана 5-6 пъти за последните 30г. Питам защото трябва да направя ремонт на майка ми а стените са варосвани няколко пъти от като е построена къщата? Иначе основата е ужано здрава (не знам как са я правили тогава). Много ми хареса виенската мазилка. Може ли тя да се направи върху тази стена?
Благодаря!

Потребителски аватар
kins
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет авг 19, 2011 8:11 pm

Мнение от kins » пет авг 19, 2011 8:26 pm

Извинявам се за некомпетентността като писах виенска мазилка имах предвид - ВЕНЕЦИАНСКА МАЗИЛКА!

Отговори