Как да направя смес за варо-циментова мазилка?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
johny_b9
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: вт яну 20, 2009 10:31 pm

Как да направя смес за варо-циментова мазилка?

Мнение от johny_b9 » вт яну 20, 2009 10:40 pm

Здравейте, не знам какви са съотношенията на варо-циментовата мазилка. Моля да ми помнете като ми кажете какви са съотношенията. Благодаря предварително

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » ср яну 21, 2009 4:21 pm

Пробвай с готова смес, примерно - МАШИННА МАЗИЛКА ВАРО-ЦИМЕНТОВА РЬОФИКС 510 / 35КГ. ТОРБА, приблизителна цена на торба - 8.50-10.00 лева с ДДС. Ако представлява интерес, звънни в пловдив - 032 / 961914 , виждал съм и в един електронен магазин, но той още май не е заработил и за това питай първо там.

поздрави
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
johny_b9
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: вт яну 20, 2009 10:31 pm

Мнение от johny_b9 » пон яну 26, 2009 9:56 pm

Интересува ме какво се съотношението: вар, пясък и цимент за да си направя т. нар. хоросан сам!
:help:
Когато ти имаш една ябълка и аз имам една ябълка и ги разменим отново имаме по една. Когато ти имаш една идея и аз имам една идея и го разменим и двамата имаме по две!!!

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Хоросан за мазилки

Мнение от maistor Slavi » вт яну 27, 2009 11:27 am

Хоросанът за мазилки се дозира в следните пропорции :
Осн. слой - цимент 50кг , вар 25 кг , 160 л. сух пясък или 190 л. мокър пясък. Влагането на по- големи количества цимент прави мазилката по-твърда, но и по-скъпа, а на по-големи количества вар, по-малко устойчива и с по-слаба водонепропускливост, но и по-мека.
Вода се добавя докато хоросанът стане достатъчно мокър ,тоест когато го заравните, става идеално гладък и отгоре се отделя вода. Сухият хоросан не е достатъчно хомогенен и не “лепи”, а мокрият съхне трудно и се стича.

Потребителски аватар
johny_b9
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: вт яну 20, 2009 10:31 pm

Мнение от johny_b9 » ср яну 28, 2009 3:12 pm

Благодаря за пропорциите ще са ми много от полза :D
Когато ти имаш една ябълка и аз имам една ябълка и ги разменим отново имаме по една. Когато ти имаш една идея и аз имам една идея и го разменим и двамата имаме по две!!!

Отговори