Идея как да си оправя мазилката така че да не пука?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
mchervenkov
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пет фев 20, 2009 9:08 pm

Идея как да си оправя мазилката така че да не пука?

Мнение от mchervenkov » ср фев 25, 2009 11:05 pm

Стената с която имам проблем е слегнала малко и се е напукала маилката както и има фуги в тухлите. От горе върху стената е греда от гредореда. Някаква идея да имате как да го направя така че да заздравя стената?

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

Re: Идея как да си оправя мазилката така че да не пука?

Мнение от ivalin » пет мар 06, 2009 9:13 pm

mchervenkov написа:Стената с която имам проблем е слегнала малко и се е напукала маилката както и има фуги в тухлите. От горе върху стената е греда от гредореда. Някаква идея да имате как да го направя така че да заздравя стената?
До колкото разбирам проблема ти не е мазилката, а стената се сляга за това според мен трябва да укрепиш носещата конструкция с подпори една задържитерно до стената и ако разстоянието на носещата греда е по-голямо да рапледелиш вътре в стаята според необходимостта и те подпорите да поемат натоварването, а не стените. Винаги можеш дървото да го уформиш декоративно и да се слее с интириора, за да стане и красиво и естетически издържано. :wink:

Потребителски аватар
s.nanev
специалист
Мнения: 9
Регистриран: чет дек 18, 2008 1:57 pm

Мнение от s.nanev » вт мар 10, 2009 10:48 pm

Монтажа на предстенна обшивка от гипсокартон изпълнена по правилния начин би Ви лишила от възможноста да виждате пукнатината за в бъдище.Монтажа на тази обшивка не е сложен,трябва само да се спази цялата система.Разбира се трява да се остави разстояние до тавана при затваряне на плоскостите около 10мм. Фугата е най-лесно да се прекрие със депронен профил.ова разстояние ще позволи при евентуални последващи движения на зградата тя да се движи без да натоварва гипсокартонините плоскости.
Станко Нанев
Анивал

Отговори