Шпакловка на Кухня.

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
mchervenkov
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пет фев 20, 2009 9:08 pm

Шпакловка на Кухня.

Мнение от mchervenkov » вт апр 14, 2009 10:08 pm

Здравейте, с каква шпакловка да си шпакловам кухнята гипсова или циментова? Общо взето кога се ползва едната и кога другата а й гипсовото лепило кога се ползва. Кухнята е от стара варова мазилка цимент едва ли има тъй като е от 1936 година. Имам и избил плесен който пръсках със Саво и после с препарат за защита от гъби и плесени а й съм остъргал цялата постна боя на стаята. Етажа е малко над земята като от долу е земен насип и от там ми просмуква влага. Ще правя и дренаж по нататък. Другите стай мисля също да ги шпакловам като на едната също от долу е насип а под другата е мазе. Та дилемата ми е Циментова шпакловка или Гипсово лепило и гипсова шпакловка. Кухнята беше шпаклована с циментова шпакловка и между нея и мазилката беше на петна с плесен (шпакловано директно върху постната боя).

Потребителски аватар
srceko74
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: съб ное 08, 2008 8:30 pm

Мнение от srceko74 » ср апр 15, 2009 2:48 pm

това може да ти свърши работа http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/433624/Main/425983

Потребителски аватар
srceko74
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: съб ное 08, 2008 8:30 pm

Мнение от srceko74 » ср апр 15, 2009 2:51 pm


Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » чет апр 16, 2009 1:26 am

Оправи си проблема с дренажа, защото няма да ти се решат нещата каквато и шпакловка да сложиш.Ще продължи да си просмуква,а ти си пръскай вътре с каквото искаш.И като го направиш този дренаж изчакай тази стена да изсъхне напълно ,грундирай и шпакловай(мойте предпочитания са-Ротбанд и сатен на Кнауф).

Потребителски аватар
mchervenkov
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пет фев 20, 2009 9:08 pm

Мнение от mchervenkov » чет апр 16, 2009 4:49 pm

Ще направя дренаж но ми трябва малко време и ще стигна и до там. Това е тротоар така че не е съвсем просто и ще мине известно време до де стигна до там.

Отговори