Външни стени с тухли от ПЕНОБЕТОН

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
radkooman
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср апр 22, 2009 10:38 am

Външни стени с тухли от ПЕНОБЕТОН

Мнение от radkooman » ср апр 22, 2009 12:26 pm

Здравейте,

Не знам точно къде трябва да поставя темата и моля ако не е за тук модераторите да я преместят.

Та на въпроса ми. Престои ми строителство на къща и все още избирам материалите с които да строя. На последното стройко видях фирма предлагаща тухли от Пенобетон. Не бях чувал за него но като се разрових малко видях, че го полсват главно за подови замазки.
Поразпитах и други фирми, но от една предлагаща подови замазки от пенобетон ми казаха, че те лично не биха си построили къща от такива тухли. Лошото било, че след време бетонът стягал и се получавали пукнатини в стената.
Е ли е възможно това и някой строил ли с такива тухли.
На Строкото фирмата предлагаща тухлите ми сподели, че такава тухла с дебелина 25 см се равнява на обикновенна четворка с 8 см изолация.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет апр 23, 2009 9:24 am

Добре са ти казали хората (при това самите търговци на този материал), а ти продължаваш да не вярваш :mhihi: !
1. Материала е добър, но не за стени! Цимента има свойството да съсъхва с времето и това може да доведе до проблем с гипсовата шпакловка върху стената ако е по-тънка.
2. По-големия проблем е обаче, че заради добрата топлоизолационна способност този тип материали (пенобетон, газобетон, изобетон и други такива :mhihi: ) имат много ниска якост на натиск и при слягания на конструкцията са възможни пукнатини в дълбочина на материала, които не се репарират ::-k: !
Постави си следните въпроси за къщата ти:
1. Какво искам от стените?
2. Колко съм готов да платя?
Така сам ще намериш отговора!
Моя съвет (като стар "зидар" :mhihi: :mhihi: :mhihi: ) - заложи на керамиката - ако имаш проблем с финансирането се спри на "добрата стара българска тухла с добра изолация" - недей взимай гръцките боклуци само заради цвета и на пръв поглед добрата геометрия.
А ако искаш по-добро - ask google за по-елегантни решения.
Успех!

Потребителски аватар
emcho
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юли 29, 2009 1:17 pm

Мнение от emcho » ср юли 29, 2009 1:32 pm

Преди окоро два месеца мой приятел си закупи изобетон за надграждане етаж от къща в Горна Баня. Всички хубави неща, които пишат за тези тухли, са верни според него.Аз пък твърдо съм се спрял на тях , за да разширя една от стаите си, като използвам балкона . Остави го тоя любител Батето, дето във всеки строителен форум препоръчва керамиката. Нали знаеш приказката " Едно си баба знае, едно си бае " . Та и Батето по същия начин не е склонен да се съгласи, че тухлите изобетон са революция в строителството. А най-вероятно е някой платен драскач по форумите.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет юли 30, 2009 5:22 pm

:[-X: хей сладур, недей с лошо :[-X:
Всеки има право на мнение и не е нужно да го налага на останалите!
Не знам ти какъв професионалист си, но аз като "любител" поне мога да заявя, че всяка революция крие много рискове и никога не завършва без жертви :mhihi:
А иначе, за да те опровергая, че "по всички форуми само керамика препоръчвам" :wink: ще ти кажа като "любител", че за твоя случай по-добре е да използваш газобетон. Той има по-ниско обемно тегло и за терасата ти, която вероятно е изчислена като конзола ще е по-добре от конструктивна гледна точка. Не забравяй изолацията!
Айде със здраве и успех!!!

Потребителски аватар
emcho
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юли 29, 2009 1:17 pm

Мнение от emcho » пет юли 31, 2009 10:33 am

Бате, мерси за препоръката, ама.....Газобетонът е канцерогенен .Не бих си сложил нещо толкова отровно в къщата, па макар и на балкона.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет юли 31, 2009 11:56 am

Е тука вече си в грешка - без да изкам да защитавам някой, мога да кажа че това е май някаква "градска легенда". Няма логика да е така - вар, цимент, пясък и вода + алуминиева паста за порообразуване. Като "любител" съм чул, че някога са копали пясъка от кариерите на Кремиковци, който знаем колко е чист, но сега май не е така. Нали знаеш хората говорят... :wink: - виж ако им се обадиш в завода вероятно ще донесат вода от 100 кладенци да те оборят, но както казах и в предния пост - всеки сам си избира, решава и после евентуално плаче или черпи!
При всички случаи - избери българското - подкрепи България!
Успех в ремонта :\:D/: !

Отговори