Шпакловка в баня + тапети.

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
arsenov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср май 20, 2009 11:35 pm

Шпакловка в баня + тапети.

Мнение от arsenov » ср май 20, 2009 11:55 pm

Здравейте! Тъй като ще ми се наложи да правя ремонт в банята и реших да се допитам до Вас. Банята е с блажна боя, на места стените са с големи дупки. Блажната боя ще я махам, тъй като под нея има гипсова шпакловка. Мога ли да ги заравня с лепило за плочки големите дупки и след това отгоре с циментова шпакловка и тапетите. Искам да уточня,че съм на квартира и не ми се набиват много пари, а пък и хаяите ще се включат в цената. Та идеята е да излезе бързо евтино и със средна дълготрайност 2-3 години. И евентуално да ми препоръчате материали с които да работя. Благодаря!

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » пет май 22, 2009 12:01 am

С една шпакла,махни всичко което се е надигнало до здрава основа.Грундирай всичко с С-200 и вода(1:3),изчакай да изсъхне,изкърпи си дупките,изчакай ги да изсъхнат напълно и грундирай и тях.Тапет върху терафлекс и подобни не хваща,така, че си запълни дупките с гипсово лепило.Попитай в магазина от където ще вземаш тапетите дали имат подходящо лепило(аз съм против тапетите за баня,освен ако няма душ кабина).Варианта,който бих използвала е 1кг.тапетно българско лепило и 1кг. С-200 в него,ако е малка банята може и количеството на половина.Имай в предвид,че така залепени тапетите,трудно ще ги махнат след време хазаите.Работя само с българско лепило така, че немога да дам мнение за други.Тапетите не се застъпват.Успех.

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » пон май 25, 2009 11:48 am

Здрасти! Да попитам и аз :D мокрото помещение е вече без плочки на места без мазилка. Мисля да сложа от тапетите за баня - същата процедура ли да правя? Мислех както съм свалил плочките само да заравня с СМ11 и после тапета, а за другите стени - мазилка, СМ11 и тапет отгоре. С тапетите съм до 2 метра, а нагоре сега е боя - мисля да я махна и после с латекс. Давайте съвети докато не съм почнал :D

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » нед май 31, 2009 12:23 am

KiLa,трябва да си изравниш стените,но с мазилката ще стане много бавно,докато изсъхне напълно.Чувала съм само(не съм пробвала с това,слагахме с мъжо Ротванд),старите майстори слагали малко гипс във мазилката за да стяга по бързо.Тапетите отвътрешната страна са гладки,така че и повъхнината върху която се лепи трябва да е почти гладка.Като свършиш със всички кърпежи,задължително грундирай.Не трябва да остава фуга между тапетите,за да не навлезе вода и да стане мазало.Общо взето е това и ако имат в магазина специално лепило пробвай с него,иначе по горе е другия вариант и последствия при свалянето на тапетите някога.СМ11 е пак от рода на терафлекс,теразид и подобни,незнам дали ще залепне тапета,но можеш да пробваш да лепнеш едно малко парченце и да го изчакаш 24ч. да видиш дали ще хване добре.

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » нед май 31, 2009 11:44 pm

Благодаря! Но аз вече съм към края на ремонта на мокрото помещение :D . Тапети ще лепя в мокрото помещение, а в банята ще съм с фаянс. За сега измазах стените с варо-пясъчна-циментна мазилка - изсъхнаха и ги минах с СМ11 - ще видим какво ще стане. Сега ми предстои една замазка на пода и малко теракот. Доста време ми отне свалянето на боята от мазилката ама стана... така, че действаме напред.

Отговори