леко разминаване- проблем ли е?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
жичка
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед май 10, 2009 9:22 pm

леко разминаване- проблем ли е?

Мнение от жичка » пон юни 15, 2009 6:13 pm

Здравейте!
Искам да ви питам, понеже зидам една вътрешна преградна стена с тухли, и вкрая има малка чупка под прав ъгъл (половин тухла дължина). Въпросът ми е, тъй като чупката се разминава малко от отсрещната стена, дали ще има проблем след като се измаже, защото откъм дългата си част на стената, мазилката ще бъде около 3 пръста дебела, а откъм чупката ще дойде около 1 пръст. т.е. разликата в дебелината от дебело към тънко дали няма да прави така, че тя да се пука в ъгъла точно?

п.с. направих и една картинка за по-ясно:
Изображение

Потребителски аватар
Boyko Panalov
начинаещ
Мнения: 33
Регистриран: вт ное 25, 2008 5:39 pm

Re: леко разминаване- проблем ли е?

Мнение от Boyko Panalov » вт юни 16, 2009 10:28 am

жичка написа:Здравейте!
Искам да ви питам, понеже зидам една вътрешна преградна стена с тухли, и вкрая има малка чупка под прав ъгъл (половин тухла дължина). Въпросът ми е, тъй като чупката се разминава малко от отсрещната стена, дали ще има проблем след като се измаже, защото откъм дългата си част на стената, мазилката ще бъде около 3 пръста дебела, а откъм чупката ще дойде около 1 пръст. т.е. разликата в дебелината от дебело към тънко дали няма да прави така, че тя да се пука в ъгъла точно?

п.с. направих и една картинка за по-ясно:
http://img269.imageshack.us/img269/3361/stena.png
Мажи смело ,няма да се напука

Потребителски аватар
жичка
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед май 10, 2009 9:22 pm

Мнение от жичка » вт юни 16, 2009 4:32 pm

Е то мазачи ще мажат, аз не мога чак така, пък и може би ще е машинно (каквото и да означава). ок, мерси!

Отговори