Финна шпакловка след свалени тапети?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Финна шпакловка след свалени тапети?

Мнение от resco » вт юли 21, 2009 7:12 pm

Привет!
На скоро след неистови мъки свалих тапетите в спалното помещение на моят панелен апартамент. Бях купил разтвор за сваляне и с негова помощ свлаих 3 пласта тапети. На времето моите родители са счели за по-лесно да ги лепят едни върху други и си представете кяакво чудо беше докато ги смъкна! Сега след като съм ги свалил все още има малки остатъци от тапетите - дребни късчета. Започнах да ги свалям с шкурка за да е по-финно. Стените обаче са и малко кривички, а и не ми се иска да ползвам гипскартон за да ги изправя, т.е. ще правя шпакловка.
Въпросите ми, след толкова много обяснения са:
- Нужно ли е да свалям финно всички остатъци, или не?
- ТРябва да грундрирам след това, предполагам - какъв грунд да използвам.
- Мисля да ги правя с латекс, но се оказа че има 2-3 вида с тефлон, с незнам си какво още и така на татък.... кой ще ми препоръчате, като искам ад кажа, че цвета към който съм се насочил е ПЕПЕЛ от РОЗИ...
Благодаря ви предварително за съдействието! :help: ::-s:

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » чет юли 23, 2009 5:29 pm

Трябва да се махнат всички остатъци от тапетите(с вода ги намокряш,изчакваш малко и ги махаш със шпаклата) ,защото ще ти надигне шпакловката.Грундираш с Деко,Боро или С-200 + вода(1/3).За шпакловката,явно си решил с какви материали ще е.Латекса-Xtra emulsion(гръцка е боята,от 5 год.работя с нея и е много добра),Сократес,Мегахим-Декоратор имат подобрения,Левис,Делукс,всичките се почистват лесно после.

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Мнение от resco » чет юли 23, 2009 7:45 pm

Много съм благодарен за изчерпателния отговор. Един приятел ме посъветва че с телена четка мога да сваля някои места които са по-биковити и мисля пробвам. За боята и грунда мисля да последвам съвета ти и да се насоча към някое от изброените. Много благодаря!

Отговори