Кое е първо-замазка под или измазване и шпакловка стени ?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
laviatan
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юли 27, 2009 9:43 am

Кое е първо-замазка под или измазване и шпакловка стени ?

Мнение от laviatan » пон юли 27, 2009 9:51 am

Здр. купих апартамент който още е в строеж-на всички апартаменти направиха първо стените/шпакловка/ и после замазката на пода!
Да ама моя не беше по план и преместиха всички стени по мое желание- и отивам гледам направили замазка на пода -а стените са си на тухла!
Въпроса ми е-правилно ли е това решение и би ли имало после някакви проблеми заради това че не са направени първо стените?
Строителката ми каза ,че просто тези който правели пода бързали и затова са направили и на моя замазката -а стените са ми още на гола тухла!
Отделно на всичко това е захванал ел. кабелите за тухлите с пирони -та се чудя да не почнат и те под мазилката и шпакловката да ръждясват и да почне да избива ръжда????!!!!!
Благодаря предварително за отговорите!!!

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » пон юли 27, 2009 9:56 am

Не мисля че има проблем. Теоретично, като е направена замазката се избягва риска влагата от замазката да тръгне по гипсовата шпакловка или гипсокартона при съхненето и. Докато при шпакловането на стените няма риск за замазката.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
laviatan
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юли 27, 2009 9:43 am

Мнение от laviatan » пон юли 27, 2009 11:34 am

А относно пироните с който са хванати ел. кабелите?- Те отсега са ръжгдясали-дали ще избие евентуална ръжда през мазилката и шпакловката?

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон юли 27, 2009 10:15 pm

По принцип тези пирони при измазването трбва да се извадят защото може да стане някъде късо.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Отговори