проблем след полагане на латекс.

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
antov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 25, 2009 5:25 pm

проблем след полагане на латекс.

Мнение от antov » нед яну 25, 2009 5:30 pm

Здравейте,
Имам един не знам дали да го нарека проблем, или просто факт :)

Правихме ремонт лятото, сменяхме ел инсталация, след това шпакловахме фино стените със сатенгипс, след това грунд и положихме латекс.

Прави ми впечатление следното:

на няколко места, обикновено точно, където са били каналите с новата ел инсталация, има малки линии , много тънки и недълги, които са по-тъмни отколкото останалата част от стената.
малко са, не толкова много, но се чудя каква може да е причината, някой ги бях забелязал доста отдавна други по-скоро.

не е нещо, което ме притеснява, просто искам да знам дали причината е, че гипса не е бил изсъхнал преди полагането на латекса, и затова са се получили, или е нещо друго?

мерси предварително.
прикачам и снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон яну 26, 2009 12:10 am

Може да е защото не сте го изчакали да изсъхне както може и да е защото на места има по фин слой финишна шпакловка от на други места а грундирахте ли преди да боядисате ?

Потребителски аватар
antov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 25, 2009 5:25 pm

Мнение от antov » пон яну 26, 2009 8:17 am

да, майсторите го направиха по правилата,
първо грунд на старата основа, после шпакловка, после грунд, шкурка, почистване от прах, латекс 3 ръце.

тоест ако правилно разбирам, дори да не съм забелязал някой от тези петна - тях си ги е имало още от момента след приключване на ремонта, тоест не е нещо, което в момента следва да ме притеснява, не е нещо, което се е появило сега и ще продължава да се появява?

предполагам, че при полагане на следващ латекс, тези петна ще изчезнат.?

Потребителски аватар
petar
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср яну 28, 2009 11:28 am

Мнение от petar » ср яну 28, 2009 12:15 pm

Евентуална причина е разликата в матералите,ел. инсталацията е замазана с гипс по всяка вероятност,а финната шпалковка има по слаба попивателна способност от количествения гипс,и прдполагам,че от там идва насищането на цвят в областа на кабелите.Понеже гипса пропива повече материал,дори и след грондиране!!!
На следващо боядисване е желателно,да се минат две ръце дълбоко проникващ грунд,и задължително,трябва да исъхне минимум 24ч. :D

Потребителски аватар
blackfire
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт май 22, 2018 2:55 pm

Мнение от blackfire » вт май 22, 2018 2:58 pm

Здравейте, има ли развитие по темата и получили се след последната препоръка от колегата? Имам подобен проблем - черни петна от кабела под фината шпакловка (кабела е положен под нея). Правена е втори път фина шпакловка и отгоре беше нанесен грунд от разредена боя + 2 ръце боя и отново се появиха петната.
Бихте ли ме посъветвали дали ако положа бетонконтакт + финосване + дълбокопроникващ грунд и 2 ръце боя след това би било удачен вариант? Ще бъде дадено време от 24 часа между отделните операции, за да се позволи добро изсъхване и проникване.
Благодаря!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед май 27, 2018 7:42 am

paveto написа:Може да е защото не сте го изчакали да изсъхне както може и да е защото на места има по фин слой финишна шпакловка от на други места а грундирахте ли преди да боядисате ?
Смешничко е, че не четете както трябва, а претупвате написаното и бързате да отговорите, за да се покажете колко сте компетентни по дадена тема. Човекът още в самото начало е написал, че всичко е направено както трябва или както ние често казваме - "както е написано по книгите".
Понеже и аз имах такъв "незабележим" но дразнещ окото проблем си позволявам да споделя и да се съглася с мнението на Петър, който предполага, че поради разликата в материалите (гипс, гипсово лепило, гипсова шпакловка или сатен гипс) избива тази малка нередност. Във всички тези материали съществува наименованието "гипс", но под различна форма.
След като вече е изсъхнало латексовото покритие може да минете още една или две ръце с боята (латекса) и повече няма да има разлики в цветовете. За да минавате всяка следваща ръка при боядисването с латекс е необходимо да минат минимум 4 (четири) часа от предишното боядисване. Но ако сте имали време и сте изчакали повече от 4 часа - още по-добре. Колкото по-добре е изсъхнала боята, толкова по-надеждно покритие ще има следващата ръка със съответната боя. Ако пък сте имали неблагонадеждния случай да смените марката (производителя) тогава е абсолютно задължително да изсъхне напълно и чак тогава да боядисвате с другия вид латекс.
Дано да съм бил полезен!
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
stasi_t2
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед окт 14, 2018 11:05 pm

Мнение от stasi_t2 » нед окт 14, 2018 11:26 pm

Здравейте, имаме същият проблем, като снимките по-горе на г-н Антов. Никой не може да ми обясни, защо се случва.
Кабелите са прикрепени към тухлите а, не в гуфрета и върху стените е положена, машинно, мазилка с перелит. Боите и грундовете са на Ойкос. Боята е сатен. Почти във всяка стая , може и да са лента две, както е показано на снимките, избиха тези мокри/мазни петна. Дойдоха от Ойкос и казаха, че проблема не е от боята. Грундирахме на ново, боядисахме със САТЕН МАТ и пак избиха. Днес споделих с познат за проблема и той каза, че проблема идва от тънката мазилка. Сиреч на местата, на които са петната мазилката върху кабелите е под три милиметра. Трябвало да се сложи специален грунд, който не запомних, за да не избият отново. Моля ако някой знае или има преположения да каже, как да се оттървем от грозните петна по стените, които според мен идват от кабелите. Нямам друго обяснение. Предварително благодаря.

Потребителски аватар
moderator
мисия моят дом
Мнения: 57
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:30 pm

Мнение от moderator » пон окт 15, 2018 11:27 am

На 2 пъти сме ползвали грунд Fumex на Сан Марко за подобни петна. :applause:

Предаване 13, Сезон 2018 - Остраняване на мухъл и упорити петна от вътрешни стени

Под видеото има PDF проспект с продуктите :\:D/:

http://www.misiamoiatdom.com/635-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D1%85%D1%8A%D0%BB-%D0%B8-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%8A%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8




Изображение




Предаване 4, Сезон 2017 -Хидроизолиране и лепене на гранитогрес на терасата, боядисване, декоративна мазилка - след 18-та минута.

http://www.misiamoiatdom.com/565-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B0



Изображение
Лесно е, когато знаеш ...

Отговори