Фугиране на декоративни тухлички

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
valentin_dr
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср мар 27, 2019 10:11 am

Фугиране на декоративни тухлички

Мнение от valentin_dr » ср мар 27, 2019 10:37 am

Здравейте група,
залепих на апартамента си на едната стена декоративни гипсови тухли.
Малки са като размер и разстоянието между тях го оставих умишлено около 0,5см. С ясната идея че ще фугирам.
Снощи започнах да фугирам като си закупих фугираща смес за декоративни стени(снощи като я бърках на пясъчна основа ми се стори , ако това е от значение де).
До тук с добрата идея да фугирам със сладкарски шприц...не се получава, малка фуга с малък отвор на шприца и поне според мен едра фугираща смес.

Моля за идея как да фугирам с какво да пробвам ?

Снощи торбичката се спука и не стана, разширих малко дупката но пак не тръгна. Пък и след като се спука торбичката не пробвах повече беше станало 100 часа.

Отворен съм за идеи ?
Благодаря предварително.

Изображение


Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет мар 28, 2019 9:03 am

Здравейте, линковете, които сте посочили е на самият форум \"Мисия моят дом\", но с каква цел сте ги посочили тях...само Вие си знаете.
Фугиращата смес е сравнително гъста, а и с течение на времето тя продължава да се сгъстява, така че логично е да се спука торбичката. Фугата, която давате като информация - 5мм е нито малка, нито голяма, но на практика е неудобна за работа (което сте го изпитали на гърба си) поради факта, че тухличките на са равни както фаянсовите плочки.
Вариантите за фугиране са няколко:
1. Купете от аптеките пластмасова спринцовка с възможно по-голям размер и вижте големината на върха където се поставя иглата. Ако мислите, че е възможно, отрежете част от върха или почти целия и шприцвайте фугиращата смес във фугите на тухличките.
2. Купете или вземете пластмасов сладкарски шприц и пробвайте и с него по същия начин, както го описах по-горе.
3. Ако тези приспособления не помагат, опитайте с медицинска шпатула (от тези, които като Ви кажат да си отворите гърлото ида кажете \"А\", Ви притискат езика), като след като се сдобиете с такава трябва да я огънете със съответната дължина и радиус, фугирате с нея. Така или иначе вероятно тази шпатула ще Ви е необходима поради причината, че след като вкарате сместа във фугите ще трябва да я притиснете (натикате) плътно във фугата.
Ако ще работите с шприцоване по един от двата начина, необходимо е да забърквате малки количества и малко по-рядка смес. След като сте \"впръскали\" шприца в необходимото място е необходимо да почистите излишния материал, защото като засъхне след това чистенето е много трудоемко.
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
valentin_dr
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср мар 27, 2019 10:11 am

Мнение от valentin_dr » чет мар 28, 2019 12:36 pm

Здрасти ,

извинявам се за линковете ето един действащ : https://photos.app.goo.gl/X7HM7HjHrtrKPuRGA

Благодаря за изчерпателния отговор.
Ще пробвам с малата и малко по малко да натиквам във фугата и след това да замазвам , ще кажа като ги направя и по кой начин съм ги направил.
Бях се притеснил че чак до сутринта фугиращата смес бе още мека ама добре че ме успокои че е с бавно съхнене.

Ако някой има още идеи , казвайте до събота или неделя :D че тогава почвам.

Потребителски аватар
valentin_dr
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср мар 27, 2019 10:11 am

Мнение от valentin_dr » вт май 07, 2019 11:54 am

Като краен ъпдейт да кажа , фугирането на гипсови декоративни тухлички с фуга 0.5см е непосилно и ненужно. Това което направих бе следното:
- със лист от ножовка и тънка отверка минах фугите да обера гипса помежду им
- изсмуках праха с прахосмукачка
- и с тънка четка боядисах помежду тухличките със бял латекс
- стана перфектно и за доста по кратко време

Благодаря и поздрави.

Отговори