Изолация на панелен апартамент с вътрешна изолация

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Met0di
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт май 14, 2019 4:24 pm

Изолация на панелен апартамент с вътрешна изолация

Мнение от Met0di » вт май 14, 2019 4:43 pm

Здравейте,

Много четох, мнения всякакви. Едно от тях е, че точката на оросяване при поставяне на вътрешна ТИ, било между стената и изолацията. Затова реших да питам и вас.
Имам панелен апартамент на последен етаж, с усвоена тераса, преди 7 години е сменена дограмата с ПВЦ и е направена вътрешна изолация от ЕПС-2 см., до момента не се виждат следи от мухал по ЕПС-2 см. от вътрешната страна, нито да мирише на такъв.
Сега искам да направя и външна изолация от Неопор 10 см., за по-добра ТИ. Та мисълта ми е ще се налага ли да премахвам вътрешната ТИ от 2 см.
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря!
С пожелание за успешен ден!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт май 14, 2019 7:49 pm

Аз също живея в панелен апартамент и съм му направил топло изолация както отвътре, така и отвън. Първоначално я направих отвътре, защото мога да го направя сам, след това, когато се опаричих, намерих алпинисти и те го изолираха отвън. Не съм махал вътрешната изолация и не Ви го препоръчвам и на Вас. Просто след като поставите външната изолация ще има нужда от козметичен ремонт, защото при укрепването на изолацията с дюбели, вероятно тук-таме ще има дупки от престараване в пробиването.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Met0di
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт май 14, 2019 4:24 pm

Мнение от Met0di » ср май 15, 2019 9:41 am

tmilanov написа:Аз също живея в панелен апартамент и съм му направил топло изолация както отвътре, така и отвън. Първоначално я направих отвътре, защото мога да го направя сам, след това, когато се опаричих, намерих алпинисти и те го изолираха отвън. Не съм махал вътрешната изолация и не Ви го препоръчвам и на Вас. Просто след като поставите външната изолация ще има нужда от козметичен ремонт, защото при укрепването на изолацията с дюбели, вероятно тук-таме ще има дупки от престараване в пробиването.
Здравейте,

Може ли да ми кажете по-конкретно от какъв материал е вътрешната и външната изолация и с каква дебелина.

С пожелание за успешен ден!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср май 15, 2019 4:07 pm

Отвън е с ESP (фибран) 4 см, а отвътре съм изолирал със стиропор - 2 см. За времето това беше най-доброто. Сега има много по-нови изделия, които са по-добри.
Желая Ви успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Met0di
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт май 14, 2019 4:24 pm

Мнение от Met0di » чет май 16, 2019 3:02 pm

tmilanov написа:Отвън е с ESP (фибран) 4 см, а отвътре съм изолирал със стиропор - 2 см. За времето това беше най-доброто. Сега има много по-нови изделия, които са по-добри.
Желая Ви успех!
Благодаря Ви за споделения опит, дано и при мен след поставянето на външната изолация, вътре да не избие влага и мухал.

Отговори