Проблем с влагата

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
valentinka
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 31, 2008 4:06 pm

Проблем с влагата

Мнение от valentinka » съб май 31, 2008 4:18 pm

Проблема е следният :за да си разширим пространството в апартамента,разбих ме балкона и го направих ме част от стаята.Сложих ме си пвц дограма и през зимата започна да избива страшна влага и мухъл по една от стените ,която е външна.Помогнете ми с някъкъв съвет къкво да правим?Мислех ме да слагаме вътрешна изолация , но май не е мн добро решение,а пък външна няма как защтото блока ни е тухлен! :help: :help: :help:
Много ще съм ви благодарня за всякъкви съвети и предложения относно проблема!!! :D

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб май 31, 2008 5:31 pm

Не виждам какъв проблем има да се сложи изолация отвън на тухлена стена? ::-k: Това е най-нормалната практика в строителството сега! Даже се предвижда като необходимост и не се измазват стените,а направо се изолира! А какво да кажат хората,дето си изолират къщите?Вътрешна не слагай,защото това няма да ти реши проблема!Разгледай другите мнения в темата и виж схемите на вътрешна и външна изолации!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб май 31, 2008 11:03 pm

Здравейте валентинка! Изкам да ви попитам имахте ли влага на стената преди разширението на апартамента!Аз също кото колегата съм на мнение че вътрешна изолация няма да реши проблема!Ако сте нямали влага до сега на въпросната стена значи нещо не сте направили както трябва при разширението!

Потребителски аватар
valentinka
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 31, 2008 4:06 pm

Мнение от valentinka » нед юни 01, 2008 11:13 am

Значи когато си имах ме и балкон и стая си бях ме с дървена дограма , намаше никъкъв проблем,после като го разбих ме балкона една година си стоях ме с дървената дограма и пак нямаше никъкъв проблем,после си смених ме дограмата и вече през зимата се появиха и влага и мухъл!Не разбирам много , мисля че проблема е само от пвц дограмата.Просто съм в безизходица.А външната изолация няма ли да бъде не ефективна,защото като го направя от целия блок само аз ще съм с изолация? ::-k:

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 2:16 pm

Значи проблема не ти е в дограмата като изработка и монтаж,а заради това,че след нея вече го нямаш естественото проветрение,което е било преди нея!Сега тя е уплътнена с пяна, затваря плътно навсякъде по крилата и просто не преминава отникъде дори и мъничко въздух,както преди!Затова влагата от жилището не може да го напусне и кондензира по стените!Можеш да опиташ с вентилационна клапа на крилата да пропускат по малко въздух и да регулират влагата.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » нед юни 01, 2008 2:17 pm

Здравейте !Значи голяма част проблама ви е в ПВц-то! аз също имах и все още имам подобен проблем след като си сложих ПВц преди 6-7 години!Всичко стана във вода!! Даже имам на тавана вътрешна изолация и когото бях с дървена дограма нямах проблем!НО от фирмата-изпълнител ми казаха че за ПВц е задължително да има отдушник дори и през зимата!Някъде около 70%спадна влагата след като си сложих отдушник! Като имате впредвид че морето е на около 800-метра от мен и въздуха е по влажен!Не съм сигурен че и външната изолация ще ти реши проблема на 100%-успех

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 2:19 pm

Колкото до изолацията,ще трябва да покриеш с нея над твоя апартамент и под него поне 30-40 см. за да е ефективна! Така се прави винаги,когато се изолира отделен апартамент!Най-добре е цялата фасада да е изолирана, но това не винаги се успява,предвид желанието и възможностите на всички живеещи!

Потребителски аватар
valentinka
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 31, 2008 4:06 pm

Мнение от valentinka » нед юни 01, 2008 6:39 pm

Да и аз от от това се опасявам , че едвали някой ще иска да си слага външна изолация ,но май това е единственото спасение :( А къкво всъщност представлява този отдушник?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 7:26 pm

Това е една малка клапа,която се монтира отгоре на крилото и позволява да преминава малко количество въздух отвън,и да се спуска отвътре и надолу.В нормално положение тя е отворена и въздухът преминава свободно.Когато се появи силно течение тя се затваря,разбира се има и палец,с който можеш да я затвориш постоянно,ако искаш.За повече информация виж 4-то предаване от този сезон(2008). Там се монтира такава и се обяснява подробно действието и!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон юни 02, 2008 3:24 pm

Здравейте!А аз изкам само да добавя че ако имаш комин във стаята сложи и там един вентилатор за по добра циркулация на въздуха! Аз така направих!А и на времето когато си слагах ПВц-то такива нямаше такива клапи за които ти препоръчва колегата!! И виж какъв ще е ефекта !И ако няма ефект чак тогава можеш да мислиш за външна изолация защото това е доста голяма инвестиция!Но ако имаш възможности - Слагай!!! успех

Потребителски аватар
assenfreeman
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юни 03, 2008 10:58 pm

Асен Ангелов

Мнение от assenfreeman » вт юни 03, 2008 11:11 pm

В новото строителство вече е задължително да има някакъв вид вентилация именно поради това, че са херметично изолирани.

Но проблема не е само във вентилацията. При вас се е появил термомост след като сте сменили дограмата т.е. новата дограма има по-високи изолационни свойства от тези на стените и през зимата студеният въздух започва да кондензира по стените.

Решението е външна изолация и вентилация на помещението (двете са неразделни).

За повече информация виж интернет страницата:

http://angelscity.free.bg
Изображение

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » ср юни 04, 2008 9:48 am

Здравей колега assenfreeman !Този адрес дето си го сложил е претъпкан с иформация ! общо 7-8 снимки ! Там имаш ценоразпис ама няма цени,което най много интересува клиентите!А и на мен ми беше любопитно да видя работа - цени !

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет юни 05, 2008 7:38 pm

Здравей tetky!!ТО КО ДА ВИ ПОСЪВЕТВА човек!!! Вие така кратко (меко казано)сте обяснили проблема си че аз нищо не разбрах! Копани стаи,после запълнени,къща на земя!!! Явно много сте бързали !!! На подовете в стаите на земя ли сте?

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » нед юни 08, 2008 11:20 am

БОЖЕ ТИ МЕ УМОРИ!!!!!!!!

Потребителски аватар
vasko35
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: ср апр 08, 2009 3:43 pm

Мнение от vasko35 » пет апр 24, 2009 5:47 pm

и аз ви съветвам да си сложите клапан на дограмата - аз писах в една друга тема за този, който аз си сложих. Хубавото му е, че може да се монтира допълнително, след като сте си сменили дограмата. И аз не знаех за тези клапани, ама има много подробен сайт /безвлага.ком/ и там всички проблеми с циркулацията са обяснени много добре. Та клапаните се отварят само при повишаване на влагата в помещението /а не на външната/. И има ефект - от личен опит го казвам.

Отговори