пода на банята

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
MONTE_CARLO
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 05, 2008 2:11 pm

пода на банята

Мнение от MONTE_CARLO » пон май 05, 2008 2:27 pm

Здравейте!Въпросът ми е следният:правихме ремонт на банята и между подовите и стенните плочки се просмукваше вода която стигаше до мазетата и всичко ставаше във вода и сега там е сложен силикон обаче след известно време сякаш силикона мухлясва става черен от горе и това от какво се получава и може ли да се предотврати силикона ли не е качествен или нещо друго е???ако е нужно мога да кача и снимки Ще чакам отговора Ви :wink:

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » вт май 06, 2008 1:12 pm

Мухлясването на силикона може да се дължи на това,че не е използван подходящия за целта!За мокри помещения,като бани,се използва санитарен силикон,той е на ацетатна основа и не позволява развитието на бактерии и микроорганизми!Сега "Ceresit" има нова серия антибактериални силикони с формула "Microprotect",които са точно за твоя случай!Пробвай ги!!!

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » вт май 06, 2008 7:06 pm

Санитарният силикон може и да помогне срещу мухъла, но аз смятам, че при теб плочките не са залепени както трябва. Може би няма и хидроизолация в ъглите? Най-вероятно и плочките на пода застъпват тези на стените и така улесняват проникването на влага, която се стича по стените и отива дирекнто във незащитените фуги. Ще се въздържа от друг коментар, ама май най-добре е да разбиеш и да ги залепиш отново ако искаш да решиш проблема с влагата:lol:

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » чет сеп 11, 2008 6:03 pm

Дайте съвет за моята баня. Плочките ми просмукват вода. Как да разбера дали е от фугите или от самите плочки. Фугирани са преди 6 дни с CE40 на Церезит. На кутията пише, че фугировката постига аквастатичния си ефект след 5 дни. Качвам снимки с резултата... Дали е от плочките или трябва да чакам още докато фугировката изсъхне добре? Плочките са на КАЙ - най-новият модел ОСАКА. 24 часа след като измих банята плочките все още са със същите петна. Проблема го има и по стените. Какво да правя?
Изображение

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » чет сеп 11, 2008 6:07 pm

Още снимки.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » чет сеп 11, 2008 6:26 pm

Поне доколкото виждам на снимките, влагата се появява около фугите. Следователно проблема ти е там, а не самите плочки. Или фугина ти е гаден или не си изчакал достатъчно.

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » чет сеп 11, 2008 8:07 pm

Фугирал съм с CE40 на Церезит. Чаках 5 дни както пишеше на кутията, за да се постигне аквастатичния ефект и виждате резултата. Хората с най обикновена фугировка нямат проблем, а при мен не зная... Дано само да не е от плочките, че не ми се мисли.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет сеп 11, 2008 11:43 pm

Както каза tassel, проблема едва ли е в плочките, иначе щеше да имаш влага не само около фугите. Изчакай да изсъхне и пробвай да минеш фугите с течен силикон за фуги с четка за рисуване. Ако това не помогне, май ще трябва да исчистиш механично старата фуга доколкото можеш и да сложиш нова. Като гледам фугата ти поема влага и после я отдава като сюнгер. Според мен или фугата е некачествена (примерно минал срок на годност) или нещо не е спазена технологията при нанасяне.

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » пет сеп 12, 2008 11:56 am

Благодаря Ви за помощта. Ще чакам да изсъхне идеално и тогава ще мисля.

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » пон сеп 15, 2008 2:07 pm

Ако вините фугата или както писа tassel фугина защо петното е толкова широко върху плочките?. Мисля, че човека правилно се съмнява в плочките. Бих му препоръчал да се разходи до някой склад за естествен камък и да си купи импрегнатор.
2 вариант - да си купи къртач и нови плочки. За настоящите плочки - рекламация в магазина, ако ли не (откажат) комисия за защита правата на потребителите и др. подобни

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » ср сеп 17, 2008 8:21 pm

Днес идваха от завода на КАЙ да видят проблема казаха ми че е от фугите, макар че досега нямали проблеми с техни плочки фугирани с фугини на Церезит. Посъветваха ме да намажа фугите с безцветен силикон. Това за първи път го чух. В крайна сметка сам трябва да се оправям с проблема, макар че не съм убеден дали проблема е във фугина. Ето снимки от днешното миене на банята.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет сеп 18, 2008 5:06 pm

Сега като погледнах последната снимка, и аз взех да се убеждавам, че проблема е в плочките. Няма как водата да се качи нагоре освен по капилярния ефект, което говори за микроскопични пори в плочките. Мисля, че трябва да идеш с тези снимки във фирмата, от където си ги купил и ако не вярват, да пратят специалист да провери на място. След това подлежиш на обезщетение с нови плочки и разходите за труд и другите материали. Ако не ти обърнат внимание, отиваш във федерациата за защита на потребителите.

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » чет сеп 18, 2008 9:59 pm

Здравей Handy-man. Както писах идваха от завода и след краткия оглед ми казаха, че не бил проблема в техните плочки. Преди да дойдат обаче аз пуснах жалба по e-mail на Комисията за защита на потребителите. Все още нямам никакъв отговор, но ще чакам и ще се надявам. ::-s:

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » пет сеп 19, 2008 10:19 pm

kabel4e написа:Здравей Handy-man. Както писах идваха от завода и след краткия оглед ми казаха, че не бил проблема в техните плочки. Преди да дойдат обаче аз пуснах жалба по e-mail на Комисията за защита на потребителите. Все още нямам никакъв отговор, но ще чакам и ще се надявам. ::-s:
Стискам ти палци да се реши проблема в твоя полза. Време е вече и в България да станем "бели" хора и клиента да стои над всичко.

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » съб сеп 20, 2008 7:20 pm

kabel4e написа:Здравей Handy-man. Както писах идваха от завода и след краткия оглед ми казаха, че не бил проблема в техните плочки. Преди да дойдат обаче аз пуснах жалба по e-mail на Комисията за защита на потребителите. Все още нямам никакъв отговор, но ще чакам и ще се надявам. ::-s:
Има си хас да ти кажат, че проблема е в техните плочки. Ще се дърпат и ще усукват докато могат. Дано да стане нещо с тази жалба и да си направиш банята отново, защото това е най-доброто решение. Всичко останало е ден до пладне.

Отговори