Проблеми със стъклопакет ?

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
Suprafen
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 09, 2009 9:01 pm

Проблеми със стъклопакет ?

Мнение от Suprafen » пон мар 09, 2009 9:15 pm

стаклопакета на дограмата ми при определени атмосверни ословия вътре междо двете стакла се полочават големи петна като "опушено".
Моля ако наякои знае от кво се получават да ми пише благодаря ви предварително.
Изображение

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » вт мар 10, 2009 10:49 am

Стъклопакета се е разхерметизирал и трябва да се смени. Ако е в гаранция добре иначе ще трябва да си платите за нов.
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
Suprafen
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 09, 2009 9:01 pm

Мнение от Suprafen » вт мар 10, 2009 3:53 pm

а вазможно ли е да е штото вътре стаклопакета е с газ?

Потребителски аватар
Suprafen
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 09, 2009 9:01 pm

Мнение от Suprafen » вт мар 10, 2009 3:53 pm

а вазможно ли е да е штото вътре стаклопакета е с газ?

Потребителски аватар
Boyko Panalov
начинаещ
Мнения: 33
Регистриран: вт ное 25, 2008 5:39 pm

Мнение от Boyko Panalov » вт мар 10, 2009 4:21 pm

Имам същия проблем и май с теб ще сменяме стъклопакети .Рахерметизиран е не е от това че има газ а това а че вече няма газ :D .
Има някакъв вариянт да се поправи ама при демонтажа все нещо ще се потроши така че по добре нов.
Ако намериш друго решение драсни тук.

Потребителски аватар
Suprafen
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 09, 2009 9:01 pm

Мнение от Suprafen » вт мар 10, 2009 8:20 pm

ми за сега оставам на варянт нов но ше видим нема ли некав др начин :)

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 22, 2009 9:19 pm

Проблема с показания на снимката стъколпакет,е че наистина е разхерметизиран.И сега,когато влагата във въздуха е по-висока,се получава това замъгляване от вътрешната страна.Във дистанционерите между стъклата има влагоабсорбиращо вещество-силикагел,силипорит или с каквото там е работила фирмата-изпълнител,но то не може да се справи с увеличената концентрация на влага от въздуха.То се слага,за да поеме влагата,затворена при производството на стъклопакета.Ремонта му е,както се споменава по-горе-подмяна с нов.Пакета може да се ремонтира, но само в заводски условия,не в домашни,тъй като след отварянето му 2-те стъкла трябва да се измият и подсушат без да останат следи по тях(прави се в специална машина и се проверява на луминисцентна светлина).Отделно от това,самото отваряне в домашни условия крие рискове от счупване,а и след това няма как да сложиш залепващата лента на дистанционерите и последващото херметизиране ("заливане") на самия стъклопакет!В някои фирми го правят горещо - използва се "Hotmell",в други използват студено заливане-със специални полиуретанови силикони.

Потребителски аватар
ivanoff
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб апр 25, 2009 12:09 am

Мнение от ivanoff » съб апр 25, 2009 12:20 am

Или е изпуснал пакета,или стъклото е оксидирало още преди затварянето.
И в двата случая фирмата производител трябва да си го поеме като рекламация и да го смени с нов.

Потребителски аватар
Ал-пласт
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет авг 20, 2009 10:06 am

...

Мнение от Ал-пласт » пет авг 21, 2009 9:24 am

Доказано е че стъклопакета с аргон има по малкък живот защотото е под напрежение, да прави по добра изолация но в повечето случеи испуска по бързо вече зависи колко добре е запечатан дори има значение дали е южен или северен.А и винаги гаранцията когато е с аргон е за по кратък период от време

Потребителски аватар
pamporo
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: вт мар 03, 2009 10:55 pm

Мнение от pamporo » нед сеп 06, 2009 8:12 pm

сменяи го докато не е станал на петна и да те дразни когато гледаш през него

Потребителски аватар
topcho
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 11, 2009 11:27 pm

Мнение от topcho » пет дек 11, 2009 11:49 pm

Здравейте!
Май и аз имам същия проблем с тази разлика,че прозорците са още в гаранция,а от фирмата доставчик се опитват да ме убедят,че било възможно понякога от к-стъклото и слънцето да се получи този ефект и съответно не можели да приемат рекламацията.Сивите петна се появяавт само,когато навън е около 10 градуса и прозорците се огряват от слънцето.След като слънцето се скрие петната остават поне докато се стъмни,а на сутринта ги няма.Температурата и в двете помещения варира между 18 - 22 градуса
Това,което мен ме притеснява е,че миналата година нямаше такива проблеми.
Моля помагайте - това прилича ли ви на разхерметизиран пакет, възможно ли е наистина да е от к-стъклото?Дори и така да е не е ли редно проблема да се отстрани от фирмата доставчик след като прозорците са в гаранция?
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Boyko Panalov
начинаещ
Мнения: 33
Регистриран: вт ное 25, 2008 5:39 pm

Мнение от Boyko Panalov » съб дек 12, 2009 11:22 am

Няма друга оправия .Щом са още в гаранция ги натискай да ги сменят .
Много ясно ,че ще ти кажат че е нормално ,нали смяната ще е за тяхна сметка :wink:

Потребителски аватар
topcho
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 11, 2009 11:27 pm

Мнение от topcho » съб дек 12, 2009 2:02 pm

От фирмата се правят на утрепани,ама в най-скоро време тия снимки ще обиколят всички подобни форуми.Така поне хората,които си правят труда да проучват нещата преди да поръчат нещо ще имат възможност да видят как изглеждат прозорците на съответната фирма след една година.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб дек 12, 2009 8:10 pm

Стъклопакетите са за смяна!Това си е типичен пример за разхерметизиран пакет,тук няма нищо общо "К"-стъклото!Даже обратно-при наличие на "К"-стъкло не би трабвало да имаш изобщо проблем с този така неприятен конденз от вътрешната (за стаята) страна на стъклопакета!Така че-пиши им, настоявай да си поемат гаранцията,ако не-има Федерация на потребителите,"Господари на ефира" и т.н.Успех!!!
Последна промяна от gencho-gealan на пон дек 14, 2009 12:43 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
topcho
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 11, 2009 11:27 pm

Мнение от topcho » нед дек 13, 2009 11:43 pm

Благодаря за мненията!Ще разказвам докъде сме я докарали с тия мили хора.

Отговори