Удобството на климатиците

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
scorpion.nvg
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт мар 04, 2008 10:59 pm

Удобството на климатиците

Мнение от scorpion.nvg » вт мар 04, 2008 11:07 pm

az se otoplqvam samo na klimatici i smqtam 4e za sega tova edno ot nai udobnite i evtini varianti za hora sas malko svobodno vreme.imam 15-ka panasonic sas koito otoplqvam 28kv.m.bez nikakav problem

mod edit: Пишете на КИРИЛИЦА!!!

Потребителски аватар
Tafkata
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:33 pm

Мнение от Tafkata » ср мар 05, 2008 1:04 am

С 14 Кариер инвертор голд, отоплявам 40кв.м. Сега се чудя за спалнята каква марка да избера!?

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » ср мар 05, 2008 7:57 am

Аз също си взех климатик и за отопление - Samsung, но нещо шумничък ми се струва - говоря за външното тяло. Пък е монтиран на стената на спалнята.
Според вас кои са най-безшумните климатици?

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Re: udobstvoto na klimaticite

Мнение от profistroi » ср мар 05, 2008 9:24 am

scorpion.nvg написа:az se otoplqvam samo na klimatici i smqtam 4e za sega tova edno ot nai udobnite i evtini varianti za hora sas malko svobodno vreme.imam 15-ka panasonic sas koito otoplqvam 28kv.m.bez nikakav problem
Не е лошо да пишеш на кирилица за в бъдеще
Иначе климатика е най-добрия вариянт за момента
И като цена и като разход
Иначе аз съм с Хаер - 12-ка инвертор
Квадратурата е 26 кв.м
Ползвам го както з отопления така и за изстудяване
Изображение

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » ср мар 05, 2008 9:31 am

За климатиците не е ли по-важна кубатурата а не квадратурата?

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » ср мар 05, 2008 12:47 pm

Аз съм със Samsung, но почти не чувам външното тяло. Но затова пък върешното ми се струва шумно. Особено за спалня. По новите Samsung-зи имат Silence функция, която доста обезшумява вътрешното тяло.

Потребителски аватар
scorpion.nvg
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт мар 04, 2008 10:59 pm

Мнение от scorpion.nvg » ср мар 05, 2008 9:48 pm

ако не иска6 да не ти е 6умно трябва да чуе6 как работи panasonic-a.аз преди имах osaka стра6на роначка но сега вътре6ното тяло го чужам а вън6ното не.

Потребителски аватар
scorpion.nvg
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт мар 04, 2008 10:59 pm

Мнение от scorpion.nvg » ср мар 05, 2008 9:53 pm

важно е разбира се.също е важно нали има изолация,каква е дограмата.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » чет мар 06, 2008 8:08 pm

А как работят климатиците ви при отрицателни температури? Моя при по-влажно време в студовете си замръзва честичко. Че топли топли, но често му се налага да се размръзява. При вас така ли е?

Потребителски аватар
Tafkata
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:33 pm

Мнение от Tafkata » пет мар 07, 2008 10:39 pm

Относно шума на Кариер. Външното ми тяло се чува само когато го включа, тоест само докато работи на високи обороти. След като намали оборотите, няма почти никакъв шум. Излизам на терасата, заставам до него, а се чува едно глуха бззз, по тихо от хладилник. Много е безшумен. Вътрешното тяло не е чак толкова безшумно.
Случвало ми се е климатика цял ден на работи без да се размразява, но в големите студове, когато е по- влажно се размразява по- често. Мисля, че това е нормално.
За спалнята мисля да си взема Хисиенсе. Едни познати имат такъв и са много доволни. Има си дисплей, на който показва външната температура, вътрешната, степента на вентилатора, а вътрешния датчик за температура е в дистанционното, което осигурява по- добро следене на температурата в помещението, по- прецизно регулиране на оборотите на компресора, по- малко консумиран ток. Мнение?

Потребителски аватар
pers
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 09, 2008 3:29 pm

Мнение от pers » нед мар 09, 2008 4:19 pm

Когато дойде време да си търся да закупя климатик , естествено е човек да иска хем да е хубаво хем да е и евтино , но тук явно това нещо не важи защото хубавото си има цена . И така влязох в търсачката гугъл написах климатик и от там много оферти . Аз за мен лично се спрях на Митсубиши FA серията и по точно модела ми е MSZ-FA25 VA , ако влезете на тази страница ще видите за какво става въпрос http://www.climacom.com . М серия " специално " . Много съм доволен от машината , апартамента ми е 62 кв.м. , лятото го охлаждах с него и сега зимата пак се отоплявах с него . И тока който хаби не е много спрямо сметките на мой познати с климатици .

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » нед мар 09, 2008 4:51 pm

Сметката също зависи от това как ползваш климатика. Ако го пускаш и го спираш често сметката ще е доста по-голяма отколкото ако го оставиш цял ден да работи. Затова новите инверторни климатици са толкова икономички. Могат да поддържат една температура, като изразходват доста малко енергия.

Потребителски аватар
tsvetito
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: нед мар 09, 2008 7:38 pm

Мнение от tsvetito » нед мар 09, 2008 8:18 pm

Свекърите имат инвенторен климатик. Е те определено го пускат и спират, но най-вече, защото духа топло известно време и после почва да духа студено (особенно когато бяха студовете). То така може да си те простуди като едното нищо. Май другите климатици са по-добри в това отношение. Е вярно, ще размразяваш зимата, ама няма да ти духа студено, знам ли.
Интересно ми е да чуя мнения, защото може лятото и ние да си сложим в хола, който е южен, макар, че зимата почти няма да се ползва, защото сме на парно.
Цветелина Тотева

Потребителски аватар
Tafkata
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:33 pm

Мнение от Tafkata » пон мар 10, 2008 12:37 am

pers написа:Когато дойде време да си търся да закупя климатик , естествено е човек да иска хем да е хубаво хем да е и евтино , но тук явно това нещо не важи защото хубавото си има цена . И така влязох в търсачката гугъл написах климатик и от там много оферти . Аз за мен лично се спрях на Митсубиши FA серията и по точно модела ми е MSZ-FA25 VA , ако влезете на тази страница ще видите за какво става въпрос http://www.climacom.com . М серия " специално " . Много съм доволен от машината , апартамента ми е 62 кв.м. , лятото го охлаждах с него и сега зимата пак се отоплявах с него . И тока който хаби не е много спрямо сметките на мой познати с климатици .
Колега, как така топлиш целия апартамен!? :?: При мен квадратурата е същата, но топлината не достига до спалнята. От фирмата доставчик ми казаха, че въпреки отворените врати, топлия въздух едва ли ще достига до спалнята, дори и климатика да е с необходимата мощност. Това се дължало на вратите, които били по- ниски от тавана, където се събира топлия въздух. Препоръчаха ми по- малък климатик на същата марка за спалнята. Не ми е ясно, ако е друга марка какъв ще е проблема? Няма да работят синхронно ли!?

Потребителски аватар
pers
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 09, 2008 3:29 pm

Мнение от pers » пон мар 10, 2008 7:05 pm

Tafkata написа:
pers написа:Когато дойде време да си търся да закупя климатик , естествено е човек да иска хем да е хубаво хем да е и евтино , но тук явно това нещо не важи защото хубавото си има цена . И така влязох в търсачката гугъл написах климатик и от там много оферти . Аз за мен лично се спрях на Митсубиши FA серията и по точно модела ми е MSZ-FA25 VA , ако влезете на тази страница ще видите за какво става въпрос http://www.climacom.com . М серия " специално " . Много съм доволен от машината , апартамента ми е 62 кв.м. , лятото го охлаждах с него и сега зимата пак се отоплявах с него . И тока който хаби не е много спрямо сметките на мой познати с климатици .
Колега, как така топлиш целия апартамен!? :?: При мен квадратурата е същата, но топлината не достига до спалнята. От фирмата доставчик ми казаха, че въпреки отворените врати, топлия въздух едва ли ще достига до спалнята, дори и климатика да е с необходимата мощност. Това се дължало на вратите, които били по- ниски от тавана, където се събира топлия въздух. Препоръчаха ми по- малък климатик на същата марка за спалнята. Не ми е ясно, ако е друга марка какъв ще е проблема? Няма да работят синхронно ли!?
Приятелю не съм специалист по въпроса с климатиците и верно температурата в другата стая не е като в тази в която е климатика , но се чувства топлината . Това го казвам защото имам малко дете на година и четери месеца и постоянно щъка от стая в сая и не можеш да затвориш вратата . Но съм решил да сложа и още един в стаята където няма такъв , така мисля че сметката за тока ще падне още .

Отговори