как да си направим воден филтър само за 10 лв.

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
emilio
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 09, 2011 2:57 pm

как да си направим воден филтър само за 10 лв.

Мнение от emilio » нед яну 09, 2011 3:14 pm

Преди около 2 години в къщи ни гостува дистрибутор на Rainbow, който с голямо усърдие ни демонстрира как работи тази "велика" прахосмукачка с воден филтър. Само че като стигна до цената и, ме втрещи. Така или иначе не можехме да си я позволим, но много внимателно разгледах устройството и. След около половин година проби и грешки, в крайна сметка успях да създам един много прост воден филтър, който в началото включвах към обикновената ни прахосмукачка, а впоследствие направо си му сложих пакета центрофуга и двигател от старата прахосмукачка и се получи една чудесна прахосмукачка с воден филтър. За целта използвах един галон за диспенсер, Г-образна муфа за обратна вода за ВиК и едно елементарно приспособление за предпазен вентил, за да не смачква галона имплозивното налягане. Добавих и един дунапренен филтър, една ръчно изработена перка, която служи за сепаратор, една обикновена домашна пластмасова кофа и това е. Всичко ми струваше около 10 лв. Да ме прощават от Rainbow, ама няма да им дам 3000 евро за прахосмукачката им. За съжаление модераторите дават само една снимка да бъде прикачена, а аз имам и клипчета, на които се вижда всичко - как е направен, как работи и т.н. Който иска мога да му ги изпратя на е-мейл или някъде другаде.
Изображение

Потребителски аватар
SHTASTLIV
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт яну 25, 2011 11:36 pm

Мнение от SHTASTLIV » вт яну 25, 2011 11:47 pm

Хей, това е супер....! Можеш ли да ми го пратиш на shtastliv@abv.bg>
Аз, искам да си направя нещо подобно но за камина...да пречиства миризмата и да не окадя квартала ;)

Потребителски аватар
mafiota
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб фев 12, 2011 12:32 pm

Re: как да си направим воден филтър само за 10 лв.

Мнение от mafiota » съб фев 12, 2011 12:35 pm

emilio написа:му ги изпратя на е-мейл или някъде другаде.
Изображение
колега, ако може би ли ми изпратил повечко инфо :applause: :applause:
marian_gbg1980@abv.bg>

Потребителски аватар
ganev
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: съб фев 27, 2010 11:21 pm

и на мен

Мнение от ganev » чет мар 03, 2011 10:23 pm

ако може колега прати ми и на мен снимките на майла ganev_86@abv.bg>
благодаря ти много

Потребителски аватар
vesko_h
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт май 17, 2011 11:52 am

Мнение от vesko_h » вт май 17, 2011 12:45 pm

браво ,ако може да ми изпратиш на vesko_h@abv.bg> благодаря предварително :applause: :applause:

Потребителски аватар
petio2007
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юли 11, 2010 7:59 pm

Воден филтър

Мнение от petio2007 » чет май 19, 2011 1:12 am

Колега, това е жестоко. Ако не ти е проблем, прати ми го на petio2007@abv.bg>. Предварително благодаря.

Потребителски аватар
vesko_h
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт май 17, 2011 11:52 am

Мнение от vesko_h » ср май 25, 2011 10:26 am

на някой пратил ли му е колегата инфо ,ако е моля да ми изпрати на vesko_h@abv.bg>,че колегата явно е зает и не изпраща,а много искам да го пробвам

Потребителски аватар
cmyk
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт окт 25, 2011 9:05 am

Мнение от cmyk » вт окт 25, 2011 9:09 am

Здравейте, търсейки как да си направя воден филтър и аз попаднах в тази тема. Ще може ли и на мен да ми го изпратите на zakiki@mail.bg>
Мога да го кача в youtube.com и да постна линка - така всеки ще може да го преглежда спокойно.

Потребителски аватар
pu6olin
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед дек 25, 2011 9:03 pm

Мнение от pu6olin » нед дек 25, 2011 9:08 pm

Здравейте,
Това е супер идея!И аз искам да измайсторя такъв филтър.Ако може да ми изпратите снимки и клипочета ,на които се вижда устройството , ще съм безкрайно благодарен.Електронната ми поща е:galinsabev@gmail.com>

Потребителски аватар
Kornelius
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб мар 03, 2012 2:39 pm

Re: как да си направим воден филтър само за 10 лв.

Мнение от Kornelius » съб мар 03, 2012 2:48 pm

emilio написа:Преди около 2 години в къщи ни гостува дистрибутор на Rainbow, който с голямо усърдие ни демонстрира как работи тази "велика" прахосмукачка с воден филтър. Само че като стигна до цената и, ме втрещи. Така или иначе не можехме да си я позволим, но много внимателно разгледах устройството и. След около половин година проби и грешки, в крайна сметка успях да създам един много прост воден филтър, който в началото включвах към обикновената ни прахосмукачка, а впоследствие направо си му сложих пакета центрофуга и двигател от старата прахосмукачка и се получи една чудесна прахосмукачка с воден филтър. За целта използвах един галон за диспенсер, Г-образна муфа за обратна вода за ВиК и едно елементарно приспособление за предпазен вентил, за да не смачква галона имплозивното налягане. Добавих и един дунапренен филтър, една ръчно изработена перка, която служи за сепаратор, една обикновена домашна пластмасова кофа и това е. Всичко ми струваше около 10 лв. Да ме прощават от Rainbow, ама няма да им дам 3000 евро за прахосмукачката им. За съжаление модераторите дават само една снимка да бъде прикачена, а аз имам и клипчета, на които се вижда всичко - как е направен, как работи и т.н. Който иска мога да му ги изпратя на е-мейл или някъде другаде.
Изображение
Ако можеш все още, изпрати подробно описание със снимки на твоето изобретение на petar.mukov@abv.bg> - предварително, благодаря!!!

Потребителски аватар
darkelf
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет сеп 14, 2012 5:28 pm

Здравей

Мнение от darkelf » пет сеп 14, 2012 5:29 pm

Евалата брат това е много готино нещо което си направил. Ако може и на мен така да хвърлиш малко инфо ще съм ти много благодарен
bloodelf@mail.bg> :applause: :applause:

Потребителски аватар
iliandj
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет авг 20, 2009 1:13 am

Мнение от iliandj » вт сеп 18, 2012 5:47 pm

Много яко, може ли да ги пратиш и на мене: iliandj@gmail.com>

Потребителски аватар
Lastwish
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт окт 16, 2012 4:08 pm

СУПЕР

Мнение от Lastwish » вт окт 16, 2012 4:57 pm

Моля да ги изпратиш и на мен misho.dachev@gmail.com> :beerchug:

Потребителски аватар
canev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср окт 17, 2012 4:24 pm

Мнение от canev » ср окт 17, 2012 4:26 pm

Здравейте. Може ли да ми изпратите схемата и на мен. Благодаря предварително. canev@mail.bg>

Потребителски аватар
ivan_marinov
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед окт 21, 2012 2:38 pm

Мнение от ivan_marinov » нед окт 21, 2012 2:46 pm

Аз също искам схемата:) Благодаря

Отговори