Пренареждане или нов покрив?

Изолации,покрития, водоотичане

Потребителски аватар
Spartak1918
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт окт 12, 2010 10:18 am

Пренареждане или нов покрив?

Мнение от Spartak1918 » ср окт 27, 2010 1:07 pm

Здравейте,
Имам едно питане във връзка с ремонт на покрив. Кой е по-добрият вариант - да се пренаредят керемидите или да се сложат изцяло нови. Това с кърпенето като че ли не е много траен вариант. Дали някой може да ми помогне с евентуален съвет, или да ми каже към кого да се обърна?
Дайте ми опорна точка и аз ще ви вдигна върху нея палат ;)

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет окт 28, 2010 8:48 am

Новото е винаги по-добре, но зависи с какъв бюджет разполагаш и какъв е обекта (вила или къща за посточнно живеене). ::-k:
При всички случаи ако решиш да слагаш нов покрив се обърни към производители предлагащи ЦЯЛОСТНИ СИСТЕМИ. На пазара има и керамични и бетонови такива.
Не купувай "на парче" заради по-добрата цена - в крайна сметка сервиза и консултацията, която ще получиш ще ти спести много нерви и пари!
Помисли! ::-k:

Потребителски аватар
Spartak1918
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт окт 12, 2010 10:18 am

Пренареждане или нов покрив?

Мнение от Spartak1918 » чет окт 28, 2010 11:06 am

Благодаря много, ще го помисля.

А дали някой може да препоръча евентуални фирми, към които да се обърна? :)

Ще споделя опит, след като взема решение :)
Дайте ми опорна точка и аз ще ви вдигна върху нея палат ;)

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет окт 28, 2010 5:27 pm

Ако си фен на керамиката - TONDACH, а ако искаш бетонова керемида - BRAMAC, а от скоро и Техносим (не съм ползвал досега и не знам до колко им е разработена цялостната система).
Това са най-добрите производители!
Вероятно ще намериш "на парче"по евтини неща, но при покрива шега не бива!
Успех! :\:D/:

Потребителски аватар
ianis-build
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: нед мар 27, 2011 10:46 am

Мнение от ianis-build » нед мар 27, 2011 11:23 am

Последна промяна от ianis-build на пон яну 27, 2020 6:04 pm, променено общо 1 път.
"Янис Билд"ЕООД - Ремонт на покриви, хидроизолация на покриви, подмяна на улуци, покривни конструкции

Потребителски аватар
tetky
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон май 26, 2008 9:09 am

Мнение от tetky » нед мар 27, 2011 8:48 pm

ние сложихме нов покрив и съм доволен а и майсторите ни зеха малко пари струваше си да се доверим сега сме много доволни

Потребителски аватар
ShugiRs
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет май 17, 2012 7:56 pm

Мнение от ShugiRs » нед май 20, 2012 11:56 am

здравейте да ви обясня на бързо за моя проблем,направих си покрива с битумни керемиди преди няколко години сега разбрах колко неправилно е направен.строихме преди време 2 ри етаж на къщата покрива е гредоред между гредите има вата .отгоре и отдолу е подкоквано с ПДЧ отгоре е послано с 4ерна мушама и следват битумните керемиди. Понеже горните стаи са ми спални през лятото е страшна жега а през зимата разтапям снега над спалните и той се заледява на олуците и става страшно та сега мислех върху тия битуми да бия шипките за да направя въздушното пространство и да го направя горе с ондулин ще ми се решат ли проблемите така

Потребителски аватар
mitakisа
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет фев 15, 2013 4:52 pm

Re: Пренареждане или нов покрив?

Мнение от mitakisа » вт фев 19, 2013 1:23 pm

Spartak1918 написа:Здравейте,
Имам едно питане във връзка с ремонт на покрив. Кой е по-добрият вариант - да се пренаредят керемидите или да се сложат изцяло нови. Това с кърпенето като че ли не е много траен вариант. Дали някой може да ми помогне с евентуален съвет, или да ми каже към кого да се обърна?
не може да се даде реален съвет без да се знае състоянието на покрива. Разбира се че изцяло нов покрив не само ще е по- здрав, но ще има и добър външен вид. Но ако състоянието на керемидите в момента е добро, и има само частично повредени керемиди, е достатъчно само да се подменят счупените и да се пренаредят старите.


Потребителски аватар
Cvet
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт апр 25, 2017 10:51 am

Мнение от Cvet » вт апр 25, 2017 10:52 am

Здравейте :)
Подновявам темата с едно въпросче, за което ще дам малко "женско" обяснениe :)
На вилата имаме ламаринен покрив - заварено положение. Въпроса е какво да го правим, възможно най-малкия вариант за ремонт. Имам в предвид ако може някакси тази конструкция да се използва, да се покрие с нещо (съответния вид изолация и покривно покритие). Първо не изглежда никак добре, второ при дъжд е като при война. Тази ламарина отдолу се държи просто на някаква метална конструкция. Сигурно ви звучи като бърза работа, но тя така си е оцеляла 20 години, не е мръднала. Там не се живее, така че нямам идея - от някъде тече ли. Моя поглед (пак подчертавам - на жена :) ) вижда как просто се слага изолация и отгоре някакви керемидки за красота и хоп готово :)
Моля да съвети и ако може и ориентировъчни цени. Двускатен покрив е, около 100кв.м.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Покривни ремонти - Американски улуци

Мнение от ANGELI » вт апр 25, 2017 5:30 pm

Cvet написа:Здравейте :)
Подновявам темата с едно въпросче, за което ще дам малко "женско" обяснениe :)
На вилата имаме ламаринен покрив - заварено положение. Въпроса е какво да го правим, възможно най-малкия вариант за ремонт. Имам в предвид ако може някакси тази конструкция да се използва, да се покрие с нещо (съответния вид изолация и покривно покритие). Първо не изглежда никак добре, второ при дъжд е като при война. Тази ламарина отдолу се държи просто на някаква метална конструкция. Сигурно ви звучи като бърза работа, но тя така си е оцеляла 20 години, не е мръднала. Там не се живее, така че нямам идея - от някъде тече ли. Моя поглед (пак подчертавам - на жена :) ) вижда как просто се слага изолация и отгоре някакви керемидки за красота и хоп готово :)
Моля да съвети и ако може и ориентировъчни цени. Двускатен покрив е, около 100кв.м.
ламарината права ли е или е гофрирана, за керемиди е мн. относително самата конструкция дали,ще издържи на натоварването.
Към 30кг. са на квадрат. дайте някакви снимки или пишете на лс.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Отговори