Спасение от плесен и външна изолация против плесен

Инсталации, ветилационни шахти, климатици

Потребителски аватар
mirekstrade
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет авг 02, 2012 7:18 pm

Спасение от плесен и външна изолация против плесен

Мнение от mirekstrade » чет авг 02, 2012 7:25 pm

Моля,помогнете със съвет,какъв вид изолация да направя на семейната ни къща,има влага и избива плесен по стаите.Какво е спасението?

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон авг 13, 2012 2:24 pm

През земята ли идва влагата?

Потребителски аватар
doko123
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет мар 22, 2013 3:50 pm

Мнение от doko123 » пет мар 22, 2013 3:58 pm

Аз имам подобен проблем влагата идава в ъгала на външните стени и не е от земята!
Последна промяна от doko123 на ср мар 27, 2013 10:05 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пет мар 22, 2013 7:01 pm

doko123 написа:Аз имам подобен проблем влагата идава в ъгала на външните стени и не е от земята!
Влагата ти идва от помещението. Ъгълът е най-студен и затова там кондензира най-много.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб май 25, 2013 7:04 am

Мухъл,който е предпоставка за влага има в стаите на такива места, където няма циркулация на въздух. В целия апартамент имах едно единствено място където се образуваше влага и ми правеше петно от мухъл - в ъгъла на северната и западната стена на стаята. Намерих алпинисти, изолираха ми апартамента отвън, аз си го изолирах отвътре и от тогава проблематичното петно не се е показвало. Една от причините да се появява влага на "невероятни" места е конденза по стените в следствие на температурните разлики през зимата и сравнително рядко отопляване на съответното помещение. Успях да науча съпругата ми да държи всички стаи отворени и благодарение на по-голямото количество въздух има повече циркулация. Всички сме учили физика и го знаем, но малцина го помнят, че топлия въздух е по-лек, а студения - по-тежък и когато има макар и едно отоплително тяло, съответно то спомага за циркулирането на въздуха. Ако сте забелязали, там където има въздушно течение, мухъл няма.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори