Банята се пързаля

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
dimitar82
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юли 11, 2012 7:53 pm

Банята се пързаля

Мнение от dimitar82 » ср юли 11, 2012 8:08 pm

Здравейте,

Какво да сложа на пода в банята, за да не се пързаля?

zdraveite iskam da pitam kakvo da sloja na poda na banqta zada ne se parzalq


Потребителски аватар
plochkadjia
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: пон окт 01, 2012 11:07 am

Мнение от plochkadjia » пон окт 29, 2012 11:34 am

Здравей,
Плочки за под в баня е верният отговор !
Те са матирани, а не гланцирани.

Потребителски аватар
plamena_ivanova
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: чет ное 08, 2012 11:09 am

Мнение от plamena_ivanova » чет ное 08, 2012 11:12 am

plochkadjia написа:Здравей,
Плочки за под в баня е верният отговор !
Те са матирани, а не гланцирани.
Да,така е, но при положение че сме ги сложили скоро напрмер и не искаме да къртим да слагаме нови плочки, трябва да има някакъв друг вариант. Аз лично попитах в магазина точно за плочки за баня, препоръчаха ми - купих ги и се пързалят. Мисля че трябва да се напръскат с нещо матиращо за да не сменяме всичките,

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Ре

Мнение от ANGELI » вт ное 13, 2012 11:37 pm

:[-X: обвите си краката с шкурка

Потребителски аватар
ndrive
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пет ное 23, 2012 9:56 am

Мнение от ndrive » пет ное 23, 2012 10:23 am

Има постелки които са гумени с вендузи в най различни цветове това е най безболезния вариант ако ти се занимава може да налепите нов под върху стария естественно с подходящите материали.

Потребителски аватар
jorko
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 21, 2013 12:36 pm

Мнение от jorko » чет юни 13, 2013 12:41 pm

Наскоро се чудех същото нещо, даже от един магазин за баня - gaudi-ds ми предложиха следното нещо. Някакви плочки, които са изключително грапави, с това покритие е почти абсурдно да се приплъзне човек. Не знам до каква степен си струва обаче едно такова решение, защото то ще задържа много мрсотия.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет юни 13, 2013 7:01 pm

Драги jorko,
ndrive го е написал много ясно, правилно и мисля, че е на разбран български език. Хайде, нека да го изразя вместо ndrive на още по-елементарен език. Става дума за подложки (разбирай го като стелки или пътеки), които са с вендузи (гумени маншони във формата на вдлъбнато огледало), които като ги натиснеш им изкарваш въздуха и остават залепени за гладките плочки. По този начин се избягва плъзгането. А когато решиш да си почистиш банята, ги отлепваш от пода, измиваш ги, и отново ги залепваш чрез изкарването на въздуха. Бързо, лесно и практично! И най-вече, не е необходимо да разбиваш старите плочки за да лепиш нови.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
jorko
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 21, 2013 12:36 pm

Мнение от jorko » чет юни 13, 2013 7:15 pm

Според мен с тези подложки би имало доста проблеми по отношение на хигиената. Не съм ги пробвал, но така мисля просто. Другото, което ме притеснява е, че не съм сигурен до каква степен ще залепват хубаво на пода.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб юни 15, 2013 8:24 am

Съпругата ми купи подобни подложки на тези,които описва ndrive. Продават ги в "Практикер" (понеже ние от там ги купихме) на линеен метър, а има и готови парчета с размера на изтривалка за обувки. Материала е като от пореста гума, лесно се поддържат. Когато се зацапат, ги перем с четка ( но не за дъски, че е много твърда) и перилен препарат или препарат за миене на съдове. Ако пък са много захабени, купуваш нови! Мисля, че не бяха много скъпи.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
KIM
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед юли 21, 2013 8:10 pm

Мнение от KIM » нед юли 21, 2013 9:18 pm

в ИКЕА има много хубави подложки против подхлъзване

Отговори