Съвет за избор на конвектор

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
djuru
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср юни 27, 2012 3:53 pm

Съвет за избор на конвектор

Мнение от djuru » съб окт 12, 2013 9:19 pm

Здравейте искам да си закупя конвектор за отопление - става дума за стая с площ около 15кв.м. с PVC дограма и външна изолация . Бюджета е до около 250 лв.
Спрял съм се на следните модели може ли някой да ми даде съвет кой да избера или поне да напише някакъв отзив ако има подобен конвектор (като марка) . Освен съвет кой модел да избера имам и въпрос , какъв ще е ефекта с разхода на ток спрямо акумулиращата печка (сега я ползвам) и конвектора ? И изобщо има ли някаква специфика при ползването на конвектора ?
Ето ги и моделите на които съм се спрял
http://get.bg/product_info.php?manufacturers_id=2128&products_id=138430
http://www.technopolis.bg/b2c/details/695016/P11120503/Konvektor-AIRELEC-TACTIC-1750W
http://www.tesy.com/bg/products/otoplitelni_uredi_za_doma/konvektori/panelni_konvektori_cn_03_s_elektronen_termoregulator_/
http://www.technopolis.bg/b2c/details/699501/P11120503/Konvektor-ELDOM-CW-2000
Ще съм благодарен на всички отзовали се със съвет .



Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед окт 13, 2013 2:16 pm

Първия е с мощност 900 Вт и отопляема площ 9 кв.м , а втория 1750 Вт за 14-19 кв.м. Много ясно че за твоите 15 квадрата ти трябва по мощния.

Потребителски аватар
djuru
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср юни 27, 2012 3:53 pm

Мнение от djuru » нед окт 13, 2013 2:22 pm

gogitko написа:Първия е с мощност 900 Вт и отопляема площ 9 кв.м , а втория 1750 Вт за 14-19 кв.м. Много ясно че за твоите 15 квадрата ти трябва по мощния.
Извинявам се ето характеристиките на адакс-а дал съм грешен модел по-горе

http://technika.bg/product/13736/konvektor-adax-standard-vl-915-ket.html



Конвектор ADAX Standard VL 915 KET

Мощност: 1500W
Отопляема площ: до 14 кв2
Автоматична термозащита
Функция против замръзване
Ниска температура на лицевия панел
Електронен програмируем термостат с температурен сензор
Удължен нискотемпературен нагревател с интензивен топлообмен, без изсушаване на въздуха
Възможност за включване на енергоспестяваща приставка за седмично програмиране BT 9 или КТ 9
Лесно почистване благодарение на свалящия се корпус
Размер: (В х Ш х Д) : 140 х 84 х 1827мм
Тегло: 5.76

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед окт 13, 2013 3:43 pm

Трябва да се ръководиш от следното при избора на конвектор, а именно параметрите му да са такива че да отговарят на отопляемата площ за които са предназначени с една идея отгоре .Това е с цел да не работи постоянно на максималната си мощност и едвам да смогва да згрее, а пък през някой по-студен ден и да не успява .С една дума малко по-мощен.Така че този на 1750 Вт е по удачен.

Потребителски аватар
djuru
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср юни 27, 2012 3:53 pm

Мнение от djuru » нед окт 13, 2013 6:59 pm

ок благодаря, но можеш ли да ми кажеш някакви отзиви за българските марки - примерно Теси или Елдом (макар че при тях прочетох за някакви "пукащи " конвектори)


Потребителски аватар
toni_toni
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб ное 23, 2013 4:37 pm

експрес консулт

Мнение от toni_toni » съб ное 23, 2013 5:02 pm

Здравейте
Относно вашетро помещение е най-добре да поставите ADAX със следните параметри VP 917 KET приставката е изключително добър вариант за да намалите разходите, но ако сте с малко дете тя ви е излишна. Можете да си я закупите на по-късен етап. За тези уреди е важно да се знаят броя на външните стени , както и изложението на помещението за да поставите правилният радиатор. В противен случай те ще топлят, но ще плащате доста. А забравих да доуточня: Не си правете сметка да топлят и коридора - тогава пак се плаща много за ток
niama ne moga ima ne iskam

Потребителски аватар
toni_toni
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб ное 23, 2013 4:37 pm

експрес консулт

Мнение от toni_toni » съб ное 23, 2013 5:21 pm

В случай, че разширите бюджата можете да се топлите и със серията GLAMOX ТРА 15 ЕТ или DT 2, но при условие, че имате и в другите помещения от СЪЩИТЕ УРЕДИ и температурата на всякъде е ЕДНАКВА. В противен случай си вземете ТРА 20 [/u]
niama ne moga ima ne iskam

Потребителски аватар
dj_kosta
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет фев 05, 2015 5:10 pm

Мнение от dj_kosta » чет фев 05, 2015 5:18 pm

Здравейте, аз също съм се спрял на конвекторни радиатори и по-точно на Adax Glamox TPA 20 ET, за стая 13 кв.м с дограма ПВЦ и изолация.
Само, че преди дни попаднах на пост във форуми и ми казаха че радиатора по време на загряване и най-вече при изтиване издава пукащ неприятен звук. Така ли е?
Другото което четох, е че радиатора не може да вдигне повече от 20 градуса в стаята и не се изключвам, което води до постоянен режим на работа.
Обадих се на фирма VIMAX ги попитах относно пукането и те ми казаха, че за пръв път чуват такъв проблем и че радиаторите са били от висок клас и не е имало такива оплаквания, дори и е нямало върнати радиатори за ремонт от марка ADAX

Вашето мение по въпроса?

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » съб яну 16, 2016 6:24 pm

Здравейте! Аз си търся конвектор за кухнята, защото там пускаме от време на време духалка, но грам не се стопля. Кухничката ми е 17 квадрата. Може ли да ми препоръчате някой модел, подходящ за кухнята ми?

Потребителски аватар
dj_kosta
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет фев 05, 2015 5:10 pm

Мнение от dj_kosta » нед яну 17, 2016 10:33 am

Здраверй, ами аз използвам Адакс и съм доволен, Адакс Гламокс 2000W ще ти свърши работа. Ако не погледни за конвектори NOIROT сега има нови модели с автоматично отчитане, когато ти е отворен прозореца и намалява градусите за икономия, вратата и др глезотийки, дори са и по малки W-ве от Адакс за определената площ. Когато се спреш и вземеш решение, пиши за мнение! ;)

Потребителски аватар
iliqnadenkova
начинаещ
Мнения: 33
Регистриран: съб авг 29, 2015 10:05 pm

Мнение от iliqnadenkova » нед яну 17, 2016 3:49 pm

И аз също използвам Адакс, наистина са добри. Аз имам конвектор с механичен термостат ADAX Economic VP 1120 KT. Поръчах си го от konvektori.org. Mисля,че и на теб ще ти свърши работа. Може да разгледаш и другите, има специално разделение по квадратури. Moже да звънеш на този телефон за повече информация-0876 220 997. Дано съм успяла да ти помогна.

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

конвектор

Мнение от limo052 » ср яну 20, 2016 8:34 am

Миналата зима ползвахме конвектор на дипломат за отопление на стая 13 м2 сметката за ток беше максимум 60 лева ,но се оказа пълен боклук тази зима сме с маслен радиатор и е същата работа ,а относно конвекторните печки оригиналната марка е ADAX всички други са копие на тази марка мисля ,че беше шведска.Познавам хора който имат и са доволни ,а относно консумацията на ток пак е около 50-70 лева по малко няма как да излезе отопление на стая.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Отговори