Гранитогрес 3мм

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
venericka
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет дек 13, 2013 4:01 pm

Гранитогрес 3мм

Мнение от venericka » пет дек 13, 2013 6:33 pm

Здравейте, харесала съм си гранитогрес 3мм. Може ли някои да ми даде по подробна информация (здравина, лесен ли е за поставяне и т.н.)?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет дек 19, 2013 12:42 am

Не е ли доста тънък този 3 мм. гранитогрес? 6 мм дебелина - да, чувал съм, виждал съм, пипал съм и съм го обработвал! Ама гранитогрес с дебелина 3 мм. ми се случва да чуя за първи път. Ако е възможно да изпратите снимка, ще е хубаво. Още по-хубаво ще е ако Ви дадат и някаква информация за този тънък колкото балатум, гранитогрес.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
venericka
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет дек 13, 2013 4:01 pm

Мнение от venericka » съб дек 28, 2013 1:31 pm

Като информация за гранитогрес 3мм намерих само това:
http://granitogres-plochki.blogspot.com/2012/07/blog-post.html
От фирмата ми казаха, че няма проблем да се поставя и върху ново строителство, но......
Това е фирмата производител: http://www.levantina.com/en/materials/techlam

Изображение

Потребителски аватар
toniiliev
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср май 09, 2012 12:20 am

Мнение от toniiliev » пон дек 30, 2013 11:50 pm

Отностно дебелната на плочките:
Не е критерий че плочките са калпави.Плочките са много добри и здрави.Въпросът е в начина на полагане и кой ще ги полага за да не прецака инвестицията .
Варианти:
Вариант 1. По стена- Качествена права мазилка и на малък гребен да вакумира добре,и сръчни ръчички да не и отрошат ръбовете.
Вариант 2.На мистрия - използвайки система за нивелация нивелиране на плочки облицовки и настилки Пеигран, или други чрез която няма пропуск в качеството homeprotect-bg. или protectbg peygran ,или подобно......
Вариант 3 .На под - с перфектна замазка направена с наклони или без ,но по размера на плочките ,двоен гребен и яко вакумиране или със система за нивелиране на плочи с черните клинчета, че стяга здраво.няма да се оскапи с кой знае колко -качеството е на първо място.
Вариант на под без гребен-на мистрия или на топки си е жива простотия,аааа.... и да не разбират клиентите преди да се е платило че тегло.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет яну 02, 2014 7:04 pm

От описанието, което прочетох, разбирам, че става дума за тънък гранитогрес, но доколкото разбрах размера му е като на ламиниран паркет - 20х100, или 50х100. Предполагам, че това са размерите в сантиметри, защото 20х100 мм би означавало, че размера ще е 2х10 см. Ако идеята Ви е да ги лепите в баня, ще трябва да търсите много добър майстор, защото при дължина 1 м (метър) на плочките, трудно ще се направи наклон на пода за оттичане на водата към подовия сифон. Иначе според рекламата би трябвало да са добри! Желая Ви успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори