Напукан таван?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
trifonofff
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб яну 04, 2014 3:59 pm

Напукан таван?

Мнение от trifonofff » съб яну 04, 2014 4:22 pm

Здравейте! Моля за съвет, тъй като нямам никакво понятие от строителни ремонти! Живея в кооперация с акт 16 от 2009-та. В една от спалните се появиха пукнатини по тавана (прилагам снимки). Вероятно са се получили още при строителните дейности, защото си личи как са замазвани отгоре, но явно с времето са се отворили пак. Не са големи и не се увеличават (вече година са в едно положение). Извиках техническия на строежа и той ми обясни, че е замазката, а не плочата. Дано е така! Въпросът ми е как да ги премахна? Мисля да ги отворя и да използвам паста Кнауф Ротбанд финиш. Дали е добра идея и изобщо какво бихте ме посъветвали.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
koldi_1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон яну 31, 2011 12:47 am

Мнение от koldi_1 » пон яну 06, 2014 5:27 pm

ako sa edma ili dve puknatini fugirai s mreja za fugi, ako sa mnogo puknatinite shpaklovai celiqt tavan s mreja taka nebi trqbvalo da se poqvqt otnovo, a grundirai predi tova.

Потребителски аватар
trifonofff
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб яну 04, 2014 3:59 pm

Мнение от trifonofff » вт яну 07, 2014 4:11 pm

Благодаря за съвета! Само 2-3 са пукнатините, затова няма да правя цялостна шпакловка. Предполагам по стените да действам по същия начин?!

Отговори