Боядисване на стая

Мебели, битова техника, декоративни елементи и аксесоари, идеи за декорация чрез бои и мазилки
Потребителски аватар
Красимир92
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юни 25, 2013 4:12 pm

Боядисване на стая

Мнение от Красимир92 » вт юни 25, 2013 4:25 pm

Смятам да си боядисвам стаята в два цвята но не мога да определя точната комбинация от цветове. Сегашния цвят е бял с лилав оттенък и искам да го махна. Стаята ми е с размери г/д 4.50м на 3,50м. Дайте предложения

Потребителски аватар
jojo5
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб юни 29, 2013 8:46 pm

Мнение от jojo5 » съб юни 29, 2013 9:39 pm

В какъв смисъл два цвята? Всяка стена да бъде различен цвят ли? А тавана какъв ще бъде? Иначе е добре да бъдат светли цветове, особено ако са два. Комбинации има най-различни, но трябва да си наясно и с обзавеждането на стаята- цвета на мебелите.

Потребителски аватар
Красимир92
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юни 25, 2013 4:12 pm

Мнение от Красимир92 » вт юли 02, 2013 4:22 pm

Тавана искам да остане бял. Мебелите ми са основно кафяви с изключение на секцията която е кафява със светли врати. А за цветовете искам едната дълга стена и едната къса да са в един цвят и другите две да са в друг цвят но не знам каква комбинация от цветове да сложа.


Потребителски аватар
ivanjordanov78
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: вт фев 04, 2014 6:12 pm

Мнение от ivanjordanov78 » вт фев 04, 2014 6:27 pm

За тъмно зелено мислил ли си? :wink:

Потребителски аватар
kar1k
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон мар 03, 2014 5:18 pm

Мнение от kar1k » пон мар 03, 2014 5:23 pm

При такива въпроси уточнявайте, за коя точно стая става въпрос. :)

Потребителски аватар
IvoMarinov75
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср май 03, 2023 11:34 am

Re: Боядисване на стая

Мнение от IvoMarinov75 » вт юли 04, 2023 11:04 am

Здравейте! Боядисах стаята на сина ми, стана много хубаво. Но апартамента е южен. има щори но са светли като цвета на стените. Казаха ми ,че мога да сложа фолио на прозорците :) .Малко ми е странно. Някой идея или да е виждал подобно нещо?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Боядисване на стая

Мнение от tmilanov » вт юли 04, 2023 5:36 pm

Да, може да сложите фолио, но не напълно да затъмните прозорците, а да намалите слънчевата светлина. Едно време старите хора слагаха вестници, след това минаха на кадастрон, хартия за опаковане на тетрадки и учебници, след това с паус - пергаментова хартия, а сега вече е актуално с алуминиево фолио. Можете да си поиграете с фолиото и да ги прорежете като щорите, за да пропуска малко светлина иначе ако го поставите изцяло на стъклата стаята ще стане тъмна и даже през деня ще ползвате осветление.
Опитайте! Предполагам, че ще сте доволен, но вероятно ще има няколко пъти "проба-грешка" за да достигнете до идеалния вариант.
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
georgitrifonov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср май 03, 2023 11:47 am

Re: Боядисване на стая

Мнение от georgitrifonov » пон юли 17, 2023 10:38 am

Здравей! малко е странно като идея, ще ти препоръчам https://truefolio.bg/ .Те ми облепиха колата. Знам че облепят и офиси, но не знам какво точно правят. И намен ми е малко странно като идея.Успех.

Отговори