Климатик или парно?

Инсталации, ветилационни шахти, климатици

Потребителски аватар
tetky
начинаещ
Регистриран: пон май 26, 2008 9:09 am

Климатик или парно?

Мнение от tetky » пет юни 20, 2008 2:45 pm

Климатик или парно? Кое е по-евтино?
Последна промяна от tetky на пет ное 27, 2009 2:30 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет юни 20, 2008 4:41 pm

Аз съм в къщи с климатик и съм доволен повече от парното.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет юни 20, 2008 6:28 pm

Здравейте! аз съм с парно и съм доволен ! отопляваме 10 помещения заедно с бани и тоалетни!!Живея в къща !Отоплявам се с дърва! друг е въпроса когато си в апартамент! Ако не си на газ то носенето на твърдо гориво по високите етажи става постоянен проблем!Също така парното ми решава проблема с топлата вода !Не е за подценяване и факта че по селата често спира и електричеството през зимата !Докато в града това се случва по рядко и затова там използват по често климатици защото имат лесна потдръжка освен ако външното тяло с вентилатора не замръзне! Според мен въпрос на лична преценка ( финансова) е с какво ще се отоплявате и КОлКО помещения!много често калкулатора и комфорта в дома вървят заедно и от там се започва-успех

Потребителски аватар
xtreme
начинаещ
Регистриран: пет сеп 12, 2008 4:26 pm

Мнение от xtreme » пет сеп 12, 2008 4:57 pm

Определено е голямо предимство, особенно през лятото, но и за зимата вършат работа!
Моя съвет е да се заложи на японските модели, особенно "Osaca". Нашия вече 4-та година не е мръдна и се справя много добре, както през лятото, така и през зимата, дори и при минусови температури!

Потребителски аватар
olichka
начинаещ
Регистриран: нед сеп 14, 2008 1:33 pm

Мнение от olichka » нед сеп 14, 2008 1:37 pm

откакто съседът под мен си сложи климатици, стените ми над неговите климатици при всяко сериозно захлаждане мухлясват!!!! какво да правя?

Потребителски аватар
xtreme
начинаещ
Регистриран: пет сеп 12, 2008 4:26 pm

Мнение от xtreme » чет сеп 18, 2008 4:12 pm

olichka написа:откакто съседът под мен си сложи климатици, стените ми над неговите климатици при всяко сериозно захлаждане мухлясват!!!! какво да правя?
Според мен ще е добре да напръскаш с препарат срещу мухъл!
За "Саво" има добри отзиви, а също и за Термошилд или Термомакс!
Саво-то е разредена белина с 5% разтвор на натриев хипохлорид. Напръскваш местата, където се е появил мухъла и след това проветрвяш помещението за няколко часа!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет сеп 18, 2008 10:34 pm

Здравейте ! Според мен първо трябва да разберете причината за мухъла !Иначе чистенето със "САВО " ще се превърне в ежедневие а миризмата му е ад !!! Изобщо не е вярно че с проветряване "за няколко часа " ще се разсее миризмата особенно ако се наложи по сериозно чистене с цяла опаковка ! Препарата ще ви реши проблема само временно а предполагам че това не ви устройва -успех

Потребителски аватар
paveto
любител
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон сеп 29, 2008 10:23 am

Хубава работа . ::-k:

Потребителски аватар
Кузман
начинаещ
Регистриран: ср дек 14, 2011 11:23 am

Мнение от Кузман » пет мар 16, 2012 9:16 am

аз съм за климатик, доволен съм и неспирам да ги ползвам вкъщи :)))

Потребителски аватар
plamena_ivanova
начинаещ
Регистриран: чет ное 08, 2012 11:09 am

Мнение от plamena_ivanova » чет ное 08, 2012 11:20 am

Разбира се че който има климатик ще е за климатика, а който има парно ще е за него, но е хубаво да отговори човек който има и двете.
Ние имаме климатик в малкия си апартамент който е на 5ти етаж и мога да кажа че не топли кой знае колко - ток плащаме много.
Парното е в големият ни апартамент 110квадрата и няма грешка, вярно че даваме пари за дърва и въглища и е разправия да цепиш носиш и палиш...

Потребителски аватар
doko123
начинаещ
Регистриран: пет мар 22, 2013 3:50 pm

Мнение от doko123 » пет мар 22, 2013 3:57 pm

Определено парно!
Последна промяна от doko123 на ср мар 27, 2013 10:05 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт мар 26, 2013 11:43 pm

Старая се да отговоря както на tetky, така и на Пламена Иванова. Работех в една частна фирма, където решиха, че с климатици ще е по-евтино отколкото на парно. В интерес на истината трябва да кажа, че парното отопление е локално с котле за дизелово гориво (нафта). Сградата е на 3 (три) етажа и почти във всяка стая има климатик. Средно това са около 4 климатика на етаж. Ако предположим, че всеки един струва по 1000 лв, то само цената на климатиците е не по-малко от 12 000 лв.Отделно се плаща за монтажа на уредите - 200лв/бр.= 2 400лв. Когато колегите са на работа, климатиците работят непрекъснато, като има още едно неудобство - на един е топло, на друг - студено. С едно изречение: "Угодия няма". И през зимата все има някой кихащ или кашлящ, а климатиците имат филтри за МЕХАНИЧНО почистване на въздуха (прах или миниатюрни песъчинки), но не и антибактериално филтриране, то климатикът ще НАГНЕТИ микробите по-бързо отколкото естественото им разпространение. Климатикът не вкарва свеж въздух, а върти един и същи.И от там започват здравословните проблеми. Ако имате "късмета" да сте под климатика или близо до него, тежко ви и горко относно въздушното течение, което се равнява на дълго пътуване с транспортно средство на отворен прозорец. За камината: На вилата имам камина и всеки път, когато съм на вилата с удоволствие паля камината. Неудобството е когато дойде времето за сън. Колкото и много да я зареждаме, на сутринта тя (камината) е угаснала и започва изнасянето на мръсотията (пепел, сгурия) след което зареждане отново с дърва и въглища. Но колкото и да е неудобно чистенето и зареждането на камината, предпочитам камина пред климатик. Ако на вилата имах климатик, какво ли щеше да бъде отоплението както се случи една Нова година, когато нямаше ток?

Потребителски аватар
martonikk
начинаещ
Регистриран: пет мар 07, 2014 10:35 pm

Мнение от martonikk » съб мар 08, 2014 3:19 pm

А тези с климатиците ще кажете ли зимата колко часа от деня работят и долу горе какъв разход на тока правят?

Потребителски аватар
ivanjordanov78
начинаещ
Регистриран: вт фев 04, 2014 6:12 pm

Мнение от ivanjordanov78 » чет мар 20, 2014 4:08 pm

Според мен топлината, която идва от парното е по-харна, но в България е по-скъпа. За съжаление сме задължени един вид да си изсушаваме въздуха вкъщи.

Отговори