Изместване на мивката... може ли?

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Изместване на мивката... може ли?

Мнение от ivapavlova » пон мар 16, 2015 10:43 pm

Здравейте, предстои ни обзавеждане на кухня в ново жилище. Тъй като изводите за мивка са на място, което не ми допада се интересувам възможно ли е изместването им с 50-тина сантиметра. Разстоянието звучи смешно, но ми се иска да имам по-голям работен плот (в иначе ограниченото пространство). Ако отговора е да, другият въпрос е дали е много трудоемко, кърти ли се, някак с меки връзки ли може да стане? Моля помагайте!
П.С качвам снимка, на която в левия долен ъгъл се виждат изводите, иска ми се да се изместят наляво съвсем в началото на стената
Изображение

Потребителски аватар
nanko
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: пон юни 07, 2010 12:03 pm

Мнение от nanko » ср мар 18, 2015 12:26 am

Може да стане. Кърти се стената и се премества като се удължи/отрежат тръбите. След това се измазва.
Оксидни пигменти, Хидроизолация - 08 93 93 999 7

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед мар 22, 2015 9:20 pm

Зависи от водопроводната инсталация.
Ако е от новия вид - полипропиленов водопровод - не би трябвало да имате никакво затруднение, но металния водопровод с поцинкованите тръби и фитинги, там може и да имате затруднения. Поцинкованите тръби и части, най-вече частите, са с точно определен размер и десетте сантиметра, може да се окажат не точно десет сантиметра, 11 или 12, или 8 - 9см.
По принцип не е невъзможно, но е повече мислене, мерене, пресмятане и не на последно място - работа и най-вече време.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
vencislava33
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон авг 17, 2015 12:32 am

:)

Мнение от vencislava33 » ср сеп 09, 2015 6:34 pm

С добър майстор не мисля, че ще имаш проблем.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет сеп 10, 2015 9:34 am

vencislava33, няма как да се случи да си намерите добър майстор "от раз". Все пак този форум е за съвети и принципа е на "направи си сам". Малко са хората, които ще се престрашат да си потърсят майстор от тук - от форума. Едно е да се занимава човек с дизайн, което е занимание след цялостния ремонт, съвсем друго е да бъде измислено кое как и къде ще се напасва в жилището.
Имал съм случаи да видя "дизайнери" от женски род, които с подръчни средства и изкуствени цветя Са скрили теча от водопроводната инсталация, но не са го спрели. В крайна сметка се получава "нов дизайн" - ръждясали изкуствени цветя със зеленикав оттенък.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори