Обръщане на прозорци преди топлоизолацията?

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
kalibatov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 14, 2011 8:00 pm

Обръщане на прозорци преди топлоизолацията?

Мнение от kalibatov » пет яну 14, 2011 8:25 pm

Здравейте,
планирам да подменя дограмата на къщата си и да поставя топлоизолация. Поради ограничения ми бюджет обаче, това трябва да стане на два етапа, които ще са разделени поне с година. Знам, че е по-добре (а и то е логично) първо да подменя дограмата. Тоест къщата ще си стои с новопоставена дограма, но без изолация поне година. Да поясня, че все още няма дори мазилка ("на тухли" е къщата). Та въпроса ми е мога ли да си обърна прозорците, за да не гори монтажната пяна от слънцето и как е най-добре да стане това? Трябва ли например да се слагат ъгли с мрежа? Като дойде време да се слага топлоизолацията ще се наложи ли върху вече направената замаска да се работи допълнително - да се поставят мрежи и т.н.?

Потребителски аватар
BJ-SYST
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пет фев 20, 2009 2:07 pm

Re: Обръщане на прозорци преди топлоизолацията?

Мнение от BJ-SYST » вт фев 01, 2011 11:40 am

kalibatov написа:Здравейте,
планирам да подменя дограмата на къщата си и да поставя топлоизолация. Поради ограничения ми бюджет обаче, това трябва да стане на два етапа, които ще са разделени поне с година. Знам, че е по-добре (а и то е логично) първо да подменя дограмата. Тоест къщата ще си стои с новопоставена дограма, но без изолация поне година. Да поясня, че все още няма дори мазилка ("на тухли" е къщата). Та въпроса ми е мога ли да си обърна прозорците, за да не гори монтажната пяна от слънцето и как е най-добре да стане това? Трябва ли например да се слагат ъгли с мрежа? Като дойде време да се слага топлоизолацията ще се наложи ли върху вече направената замаска да се работи допълнително - да се поставят мрежи и т.н.?
Имате Лично съобщение....

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Обръщане на прозорци преди топлоизолацията?

Мнение от Trockenbauer » чет фев 10, 2011 7:06 am

kalibatov написа:Здравейте,
планирам да подменя дограмата на къщата си и да поставя топлоизолация. Поради ограничения ми бюджет обаче, това трябва да стане на два етапа, които ще са разделени поне с година. Знам, че е по-добре (а и то е логично) първо да подменя дограмата. Тоест къщата ще си стои с новопоставена дограма, но без изолация поне година. Да поясня, че все още няма дори мазилка ("на тухли" е къщата). Та въпроса ми е мога ли да си обърна прозорците, за да не гори монтажната пяна от слънцето и как е най-добре да стане това? Трябва ли например да се слагат ъгли с мрежа? Като дойде време да се слага топлоизолацията ще се наложи ли върху вече направената замаска да се работи допълнително - да се поставят мрежи и т.н.?
Здравей,
Колегата вече е отговорил на ЛС предполагам.
Но все пак.
1-во пяната се изрязва до "нула" с нивото на дограмата.
2-ро се покрива отгоре с монтажен/ацетатен силикон.
3-то се "обръща" с "фибран"/експандиран полистирен/за прозорци дебелината е 20мм,но можеш спокойно да кажеш "за прозорци" и ще те разберат в магазина.
4-то ъгъл с мрежа не слагай докато не си измажеш къщата или там каквото ще правиш,защото после или ще сложиш 2-ри ъгъл/визуално ще "стои" ти се сещаш как или ще къртиш стария,вярна ще "стои" грозно една година,но е по-добрия вариянт.
Успех в начинанието.

Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете.
:wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
emilganev
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт мар 26, 2013 5:42 pm

Мнение от emilganev » пет авг 04, 2017 8:47 am

Здравейте на всички съфорумници. Повдигам тази стара тема, защото проблема ми е аналогичен. Та... Подмених старата дървена дограма с PVC на KMG. Сега трябва да се обърне от вътре и вън. За този пистолет е добре, че е на тераса, но другия прозорец ще е зор, защото е на 2 етаж. Има стара мазилка от едно време - вар и цимент. От вън има малки фуги, но от едната страна идва на клин. Получиха се няколко по - големи дупки, защото старата дограма беше кована с огромни пирони и се наложи да се направи по - широк отвор за да ги срежа. Решил съм като за начало да използвам хоросан и цимент за да поипзравя и загладя големите дупки, но после как да завърша?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
[/img]
Отворен за практични идеи

Отговори