Разлики между 4 и 5 камерен стъклопакет

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
metalni_vrati
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон дек 28, 2009 8:53 pm

Разлики между 4 и 5 камерен стъклопакет

Мнение от metalni_vrati » вт дек 29, 2009 12:02 am

Здравейте,

Като средностатистически клиент имам следния въпрос:

Каква е раликата между 4 и 5 камерен стъклопакет при PVC дограмата?

Поздрави

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт дек 29, 2009 10:35 am

Най-вероятно питаш за разликата между 4 и 5 камерен профил. А тя е очевадна - в броя накамерите - колкото повече камери, толкова по-добра изолация. А за стъклопакетите - аз съм чувал най-много за трислоен.
Нека бъдем точни в наименованията :[-X:

Потребителски аватар
d.drenchev
специалист
Мнения: 12
Регистриран: пон яну 05, 2009 2:11 pm

ЗА БРОЯ КАМЕРИ НА ПВЦ ПРОФИЛ

Мнение от d.drenchev » ср яну 13, 2010 5:52 pm

Здравей,ако става въпрос за разлика между 4 и 5 камерен профил, то при равна широчина на профилите броя камери е без значение. ако обаче 4 камерния профил е да кажем 60 мм широк,а 5 камерния 75мм то тогава вече може да кажем че си струва да се плати по-висока цена за повече камери. 5 или 4 камерен стъклопакет не се използва в жилищното строителство освен може би за звукозаписни студиа или там където има нужда от изключителна изолация. При Братя Градеви има стъклопакети с 3 стъкла двукамерни широки 40мм.
Димо Дренчев
Технически ръководител
Братя Градеви
www.gradevi.net

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон яну 25, 2010 1:55 pm

Колеги,при условие,че по-голямата част от ПВЦ дограмата е стъкло,смятам че стъклопакета е по важен.Колкото до камерите на профила,да и те са важни.Препоръчвам ти ПВЦ с троен стъклопакет,там е истината.И ако не е проблем парите се насочи към някоя НЕМСКА дограма,не че няма добри БГ.Препоръчвам ти Трокал,Рехау,Саламандър(Австрийска),Тисен.Във вкъщи съм със шест камерно KMG(българска) и съм доволен,с 32мм. стъклопакет.Не ми се даваха допълнително пари,но и от това съм доволен.М/у другото немските дограми станаха горе-долу на цената на българските,КРИЗА,замисли се.Всичко е до изработката и монтажа. :wink:

Потребителски аватар
metalni_vrati
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон дек 28, 2009 8:53 pm

Мнение от metalni_vrati » съб май 22, 2010 2:05 pm

martatabs написа:Колеги,при условие,че по-голямата част от ПВЦ дограмата е стъкло,смятам че стъклопакета е по важен.Колкото до камерите на профила,да и те са важни.Препоръчвам ти ПВЦ с троен стъклопакет,там е истината.И ако не е проблем парите се насочи към някоя НЕМСКА дограма,не че няма добри БГ.Препоръчвам ти Трокал,Рехау,Саламандър(Австрийска),Тисен.Във вкъщи съм със шест камерно KMG(българска) и съм доволен,с 32мм. стъклопакет.Не ми се даваха допълнително пари,но и от това съм доволен.М/у другото немските дограми станаха горе-долу на цената на българските,КРИЗА,замисли се.Всичко е до изработката и монтажа. :wink:
И на мене ми казаха за немска дограма да си взема. Ми и аз не знам каква ПВЦ дограма да взема - защото ми трябва наистина добра изолация, говорим за вила, която като си отида на нея зимата е супер студено, колкото и да се пали. Зимата сутрин температурите падат на около 7 градуса, като се вземе предвид, че вечерта е било 25 градуса. Просто много бързо изтива къщата.

Потребителски аватар
Ade
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: чет мар 04, 2010 2:47 am

Мнение от Ade » нед май 23, 2010 2:02 am

ами може НЕ прозорците да са ти САМО проблема
5камери и стъкло но да имаш и поне К-стъкло в пакета

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » вт май 25, 2010 8:02 pm

Занимавам се вече четвърта година са дограма,КА стъклото е вариант...но,има едно но...това е нож с две остриета...лятот е жега...КА е предназначена да задържа топлото,особено през зимата...помислете какво става през лятото.Вариантите са Троен стъклопакет,КА+стоп сол,или има едно ЕНЕРДЖИ (все сезонно)...получавам добри отзиви за него,но малко съм скептичен....все още в БГ сме малко,да не кажа доста назад със материала.

Потребителски аватар
dolly
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юни 06, 2010 12:05 am

Мнение от dolly » нед юни 06, 2010 12:06 am

metalni_vrati написа:
martatabs написа:Колеги,при условие,че по-голямата част от ПВЦ дограмата е стъкло,смятам че стъклопакета е по важен.Колкото до камерите на профила,да и те са важни.Препоръчвам ти ПВЦ с троен стъклопакет,там е истината.И ако не е проблем парите се насочи към някоя НЕМСКА дограма,не че няма добри БГ.Препоръчвам ти Трокал,Рехау,Саламандър(Австрийска),Тисен.Във вкъщи съм със шест камерно KMG(българска) и съм доволен,с 32мм. стъклопакет.Не ми се даваха допълнително пари,но и от това съм доволен.М/у другото немските дограми станаха горе-долу на цената на българските,КРИЗА,замисли се.Всичко е до изработката и монтажа. :wink:
И на мене ми казаха за немска дограма да си взема. Ми и аз не знам каква ПВЦ дограма да взема - защото ми трябва наистина добра изолация, говорим за вила, която като си отида на нея зимата е супер студено, колкото и да се пали. Зимата сутрин температурите падат на около 7 градуса, като се вземе предвид, че вечерта е било 25 градуса. Просто много бързо изтива къщата.
според мен една вътрешна изолация ще ти реши проблема донякъде.. ::-k:

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » ср юни 09, 2010 7:36 pm

В никакъв случай вътрешна изолация,няма го този ефект на външната.Външната предпазва домът ти от външни влияния.Освен това спира топлината през зимата навън.Вътрешната не спира външните влияния,и ефекта е горе-долу нулев.Ако се замислиш,ще разбереш...с вътрешната изолация,ще ти е топло вътре,а вън къщата или панела пак ще е студен или топъл(лятото),няма смисъл.Вземи си хубава дограма,немските вече са на цената на БГ-те.

Потребителски аватар
BJ-SYST
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пет фев 20, 2009 2:07 pm

Мнение от BJ-SYST » чет юни 10, 2010 1:48 pm

И на мене ми казаха за немска дограма да си взема. Ми и аз не знам каква ПВЦ дограма да взема - защото ми трябва наистина добра изолация, говорим за вила, която като си отида на нея зимата е супер студено, колкото и да се пали. Зимата сутрин температурите падат на около 7 градуса, като се вземе предвид, че вечерта е било 25 градуса. Просто много бързо изтива къщата.[/quote]

Здравей,
Задължително качествен НЕМСКИ профил с гарантиран произход - SALAMANDER, SCHUCO и троен стъклопакет.
Поне ние така правим в Самоков
:D
Къде се намира вилата...

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон ное 15, 2010 10:20 pm

BJ..,от колеги съм чувал,че SCHUCO се цепило при монтаж.Има ли нещо такова?

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » вт мар 08, 2011 5:48 am

martatabs написа:Колеги,при условие,че по-голямата част от ПВЦ дограмата е стъкло,смятам че стъклопакета е по важен.Колкото до камерите на профила,да и те са важни.Препоръчвам ти ПВЦ с троен стъклопакет,там е истината.И ако не е проблем парите се насочи към някоя НЕМСКА дограма,не че няма добри БГ.Препоръчвам ти Трокал,Рехау,Саламандър(Австрийска),Тисен.Във вкъщи съм със шест камерно KMG(българска) и съм доволен,с 32мм. стъклопакет.Не ми се даваха допълнително пари,но и от това съм доволен.М/у другото немските дограми станаха горе-долу на цената на българските,КРИЗА,замисли се.Всичко е до изработката и монтажа. :wink:
Здравейте,
KÖMMERLING със система за вентилиране!!!Забравяш за конденза и мухъла по стените!!!
Самата дума "пакет" означава няколко елемента събрани в пакет нали?!?
Така някой е обяснил на човека за 4-5 камерния!
Та стъкло-пакета състоящ се от външно и вътрешно стъкло,"дистанционер" и силикагел за абсорбция на конденза между тях можем ли условно да го наречем "моно","сингъл" или единичен пакет,в главата ми изниква какво ли представлява тройния такъв :shock: ::-k: Предполагам имаш предвид за стъкло-пакет състоящ се от 3 стъкла и два "дистанционера" т.е. външно средно и вътрешно стъкло/като всяко дете знае защо са с различни дебелини/.

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори