Помощ за избор на дограма

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
ira_ivan77
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юли 14, 2009 11:43 am

Помощ за избор на дограма

Мнение от ira_ivan77 » вт юли 14, 2009 11:52 am

здравейте . имам следната дилема и смятам че Вие като хора с опит и поглед върху нещата ще ми дадете коректен и безпристрастен отговор. изправен съм пред следните варианти:
1. Дограма rehau 6 кам. с три пластов стъклопакет
2. Дограма roul plast 6 кам . с три пластов стъклопакет
/извинявам се ако съм написал имената погрешно/
и двете много ми ги хвалят и двете немски и така. моля за съвет на коя да се спра !!! Благодаря предварително

mod edit: Оправено заглавие

Потребителски аватар
ira_ivan77
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юли 14, 2009 11:43 am

Мнение от ira_ivan77 » вт юли 14, 2009 1:17 pm

извинявам се но тъй като съм зелен в тази област съм се объркал малко. става въпрос за
1. дограма rehau
2 дограма trocal
поздрави

Потребителски аватар
pamporo
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: вт мар 03, 2009 10:55 pm

Мнение от pamporo » нед юли 26, 2009 2:55 pm

5 камерна REHAU 70mm. :idea:

Потребителски аватар
Ал-пласт
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет авг 20, 2009 10:06 am

....

Мнение от Ал-пласт » чет авг 20, 2009 10:07 am

рехау добре но рехау не е НЕМСКА а полска и от малко турска :idea:

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Re: ....

Мнение от Зейфод Бийблброкс » чет авг 20, 2009 10:21 am

Ал-пласт написа:рехау добре но рехау не е НЕМСКА а полска и от малко турска :idea:
По тая логика и Мерцедес не е немски, а турски, Сони пък е китайско...
А българите сме европейци :mhihi: :mhihi:

Потребителски аватар
Ал-пласт
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет авг 20, 2009 10:06 am

Мнение от Ал-пласт » чет авг 20, 2009 11:45 am

еми ок кажи ми кво общо има в момента рехау с германия????? каде са заводите работната рака каква е?????? и няма кво да говорим едни от наи добрите профили са Трокал,Века,Шуко,Кюмерлинг, тва за тоя измисления рехау кадето е клас Б не ми го хвалете се пак които тарси хубаво за сметка на парите естествено трябва да търси клас А

Потребителски аватар
SKY LINE
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 23, 2009 6:20 pm

Мнение от SKY LINE » съб авг 22, 2009 9:29 am

Всяка марка профили има категории на качество на профилните си системи. Ако правим паралел- Като марка Мерцедес имат различни автомобили в групата си- от автомобили нисък клас до високо проходими автомобили , както и супер луксозни. Обикновенно обаче никой купувач на автомобил не се интересува в кой завод са произведени седалките на автомобила или къде са произведени спирачките и т.н.......обикновенно не се влиза в спор дали спирачките на единия производител са по- хубави от спирачките на другия производител.... Определящо за колите Мерцедес е, че марката Мерцедес гарантира качество.

Ако разгледаме, че дограмата е продукт, то супер определящо е кой я произвежда и каква гаранция дава..... и съответно дадената дограма какви характеристики покрива, като това се основава на профил, тип стъклопакет, тип обков, технология на производство, гаранционно поддържане. От 1997 година ние продаваме марката дограми SKY LINE, които са разделени спрямо различни характеристики и отделните видове са насочени към различни клиенти.

И в края на крайщата ДАЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА НАЙ- ДОБРИЯ ПРОФИЛ..... ТО ТОВА НЕ Е ГАРАНЦИЯ ЗА КАЧЕСТВЕНО ИЗДЕЛИЕ- ДОГРАМА. Окомплектоването на крайния продукт и неговия монтаж , както и при колите се носи от КРАЙНИЯ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ИЗДЕЛИЕТО ДЕГРАМА или кола , А НЕ ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА МАТЕРИАЛИ.

МАРКАТА НА ДОГРАМАТА И НЕЙНОТО КАЧЕСТВО СЕ ДАВА ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КРАЙНИЯ ПРОДУКТ ДОГРАМА.

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » съб авг 22, 2009 9:38 am

SKY LINE написа: И в края на крайщата ДАЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА НАЙ- ДОБРИЯ ПРОФИЛ..... ТО ТОВА НЕ Е ГАРАНЦИЯ ЗА КАЧЕСТВЕНО ИЗДЕЛИЕ- ДОГРАМА. Окомплектоването на крайния продукт и неговия монтаж , както и при колите се носи от КРАЙНИЯ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ИЗДЕЛИЕТО ДЕГРАМА или кола , А НЕ ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА МАТЕРИАЛИ.

МАРКАТА НА ДОГРАМАТА И НЕЙНОТО КАЧЕСТВО СЕ ДАВА ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КРАЙНИЯ ПРОДУКТ ДОГРАМА.
Анждак !!!

Потребителски аватар
Ал-пласт
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет авг 20, 2009 10:06 am

Мнение от Ал-пласт » вт авг 25, 2009 11:51 am

Анждак !!!


Иска да каже че мога да ти сложат и Вератек но при качествен обков добра изработка и добър монтаж да останеш по-доволен от колкото някой който си слага Рехау или Трокал или които и да е марков профил поне аз така го разбирам и сам съгласен с това :wink: имал сам случеи съм слагал вива и хората са оставали по доволни от колкото предишния им прозорец рехау

Потребителски аватар
kolyo
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон май 25, 2009 11:38 pm

Мнение от kolyo » вт авг 25, 2009 8:43 pm

okolo 70% ot dogramata sa staklo taka 4e po vajno e stakloto da e dobro no troiniqt paket e dosta tejak i ako e s dvuosno otvarqne mu trqbvat 3mm i stavat problemite

Потребителски аватар
Ал-пласт
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет авг 20, 2009 10:06 am

Мнение от Ал-пласт » ср авг 26, 2009 8:33 am

нещо колега неможах да схвана мисълта ти???

Потребителски аватар
pamporo
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: вт мар 03, 2009 10:55 pm

Мнение от pamporo » нед сеп 06, 2009 8:16 pm

kolyo написа:okolo 70% ot dogramata sa staklo taka 4e po vajno e stakloto da e dobro no troiniqt paket e dosta tejak i ako e s dvuosno otvarqne mu trqbvat 3mm i stavat problemite
от тази маимуница ме се разбира нищо!!!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб сеп 12, 2009 8:51 pm

Проблемите изобщо не идват от вида и броя на стъклата в стъклопакета, а от неправилното остъкляване(разпъване) на крилата!Има толкова дограми с тройни стъклопакети,даже с по-дебели стъкла в тях-триплекс или цветни 6-милиметрови!Просто трябва качествена работа!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » ср сеп 16, 2009 8:08 pm

Препоръчвам VEKA :!:
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
ivanoff
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб апр 25, 2009 12:09 am

Мнение от ivanoff » пет окт 02, 2009 4:10 pm

Важно е как ще ти я изработят и монтират не толкова важен профила.
И не се скъпи защо всичко което спестиш от цената ще го дадеш за ремонт.
P.S.
Това "немска дограма" някаква марка ли е ?:D
Всеки "производител" работи с немски профили,а само в София те са над 1000.Явно половин Германия работи за нас,не е ли прекрасно. :D
Работил съм всякакви лайна,но немски в България няма поне от 5-6 години.

Отговори