влага върху панелни стени

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
teovt
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юни 05, 2013 3:28 pm

влага върху панелни стени

Мнение от teovt » ср юни 05, 2013 3:39 pm

яЗдравейте!
Имам един проблем, който не знам как да реша.
Става въпрос за панелно жилище, едната стая е с две външни стени-има ужасно много влага в долната част на стените и се развива мухъл.
Дадоха ми няколко съвета, но не знам кой от тях е най-доброто решение и дали тези варианти са подходящи.
Единият е да се замажат външните фуги- наистина мазилката отвън е започнала да се напуква леко, може би тече отнякъде, но петната са в долната част на стените, не в горните.
Другият е да сложа стиропор отвътре на стените, но не знам дали това е достатъчно и пак няма да се появи мухъл.
Третият е да направя външна изолация, но в момента това не е много във възможностите ми.
Чудя се, дали ако се замажат фугите и се налепи стиропор отвътре, това ще спре влагата и мухъла.
Знам, че ще ми дадете компетентен отговор и предварително благодаря!

Потребителски аватар
mitakisа
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет фев 15, 2013 4:52 pm

Мнение от mitakisа » ср юни 26, 2013 12:46 pm

Здравейте, важно е да кажете кога се появява влагата (зима/лято, дъжд/сняг/слънце...)
причините за влага може да са много. Ако става въпрос за теч, който идва от фасадата, решението с обмазването на фасадните фуги може би ще свърши работа.
Ако става въпрос за конденз или обрауване на влага предизвикана от сушене на дрехи вътре в помещението, вътрешна топлоизолация със сигурност няма да помогне.
Ако е конденз най- доброто решение, макар и по- скъпо е външна топлоизолация.

Отговори