Тръба за мръсна вода за пералня

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
atanaspashov
начинаещ
Регистриран: ср яну 22, 2014 5:36 pm

Тръба за мръсна вода за пералня

Мнение от atanaspashov » ср яну 22, 2014 6:43 pm

Здравейте,
Имам следният проблем - правя преустройство вкъщи и майстор ми постави тръба за мръсна вода фи-32 (само за пералня), тръбата е дълга около 3.5 метра със съответния наклон, но сега друг майстор ме съветва, за да нямам проблеми да поставя фи-50 без наклон като с две дъги да вкопая с голям наклон продължение на фи-50 около 40 см високо в стената. Вярно ли е, че фи-32 не е достатъчен за пералня и удачен ли е вариантът с фи-50 без наклон по дължината на тръбата? Аз лично предпочитам да сменя тръбата, защото с тази фи-32 замазката ще стане над 14 см. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет яну 24, 2014 5:51 pm

По принцип отходната тръба трябва да ти е на 50. Иначе да си призная честно не разбрах много добре дилемата каква е ::-k:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед яну 26, 2014 3:36 pm

Няма да имате проблем с оттичането на водата в тръбата ф32, тъй като пералнята има помпа за изхвърляне на мръсната вода, т.е. мръсната вода излиза от пералнята под налягане, макар и да не е колкото налягането във водопроводната мрежа. А относно диаметъра на тръбата, да - достатъчен е защото маркуча на пералнята за мръсната вода е с диаметър ф25. Може би втория майстор Ви е говорил за изискванията от страна на производителя, че канала не трябва да е на нивото на пода, а с височина между 40 до 80 см от пода. Същия ефект може да го получите ако маркуча на пералнята не го откачите от горната скоба (щипка), която е на гърба на уреда. Може би препоръката му е била за евентуално ползване и на друг уред в същия канал - мивка, съдомиялна или ледогенератор. Тогава задължително трябва да бъдете със стандартна канализация от ф50.Надявам се да съм Ви бил полезен. Желая Ви успех и безаварийно ползване на придобивката Ви!

Отговори