Обезвъздушаване на парно - не работят автоматичните обезвъздушители

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
jikencio
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт дек 14, 2021 10:14 am

Обезвъздушаване на парно - не работят автоматичните обезвъздушители

Мнение от jikencio » вт дек 14, 2021 10:23 am

Здравейте. Живея в нова сграда и от скоро имаме топлофикация. На последния етаж съм и положението с обезвъздушаването е сериозно, което до някъде е нормално, имайки предвид, че не нова сграда и всеки пуска, спира и т.н. Има обезвъдушители и на щранга на последния етаж. Принудихме се, всички от последния етаж да сложим автоматични обезвъдушителите. От тогава, съседите имат парно, а при мен не става. С други думи, почват да изстиват последните ребра на радиаторите след няколко часа и вместо автоматичния обезвъдушител да изпусне въздуха, налага се аз ръчно да го правя, като го натискам. Много рядко чувал съскане от единия, но не е достатъчно да изпусне целия въздух. Като ги натисна сутрин ръчно изкарва голямо количество въздух. От към налягане и дебит, нещата са добре от абонатната станция. Моля за съвет.

Поздрави,
Живко

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Обезвъздушаване на парно - не работят автоматичните обезвъздушители

Мнение от tmilanov » вт яну 04, 2022 11:11 pm

Има вероятност самите обезвъздушители да не работят. Спасението е като ги смените с нови или да ги смените с ръчни обезвъздушители. Може би да има и друга причина, като например да не са нивелирани радиаторите съвсем равно или пък да не са отворени вентилите, включително и секретните вентили "на макс". Най-добре ще е да се уговорите със всичките съседи в определен ден всички да си отворят вентилите на радиаторите, да допълните (долеете) инсталацията, като изкарате всичкия въздух през продухвателя и тогава може би да имате положителен резултат. В края на краищата, имате си оторизиран техник по поддръжка на абонатната станция и ако нищо не помогне, обърнете се към него. Ако трябва ще го викате толкова пъти, докато не се реши проблема. Нали затова плащаме на Топлофикация достатъчно много пари.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори