Комини в панел

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
dennis_james
начинаещ
Регистриран: ср авг 09, 2017 2:23 pm

Комини в панел

Мнение от dennis_james » ср авг 09, 2017 2:32 pm

Здравейте,
Имам следния проблем:
Наскоро си купих апартамент в панелен блок. Апартамента е на първия етаж. Комините в кухнята и хола са премахнати от предния собственик. малко тъпо от моя страна, че не съобразих преди покупката, но тя вече е факт :( След консултация с няколко чевека, ме уверяват, че комините били отделно тяло за свеки етаж, стъпвали на плочата и т.н. т.е. нямало проблем. Мен обаче това ме притеснява.
Трябва ли въпросните места да се укрепват ?
Или трябва да възтановя по някакъв начин комините?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср авг 09, 2017 9:52 pm

Това, което са Ви казали другите хора е напълно вярно и няма от какво да се безпокоите. Коминните тела са един вид бетонни кюнци. След като сте купили апартамент на първия етаж, за Вас не е никакъв проблем, че тези масивни тела са премахнати, даже можете да сте благодарен на предишния собственик, че Ви е "отворил" допълнително свободно пространство, което в последствие ще прецените с какво и как да го запълните. Проблем ще е ако тези коминни тела са премахнати и от някои от горните етажи, защото това са отдушниците (вентилацията) на сервизните помещения - кухня, баня, тоалетна, мокро помещение. Вашият случай е, че ако искате да проветрявате, ще трябва да монтирате вентилаторите на тавана, което не представлява особена трудност.

Отговори