Окачен таван(Любител)

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
hrist0v3
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт май 22, 2018 12:17 am

Окачен таван(Любител)

Мнение от hrist0v3 » вт май 22, 2018 12:17 am

Здравейте, имам един малко тъп въпрос, като за любител. Реших да си направя окачен таван(за развлечение, ще си го гледам аз.. ) обаче при монтирането на скарата съм изместил някой от цд профилите. При закачането на гипскартона, фугата м/у два от листите ми остана във въздуха. Бих искал да ви попитам, проблем ли ще е това и напълно задължително ли е да свалям, за да преправям скарата? Предполагам шанса да с напука е увеличен значително.. но все пак, бих желал да чуя и вашето мнение. Благодаря ви.
das

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт юли 10, 2018 10:29 pm

В последно време рядко влизам във форума и късно забелязах питането Ви. Ако фугата между двата листа гипс картон е до 5 мм няма да се отрази фатално. За целта обаче ще трябва да шпакловате фугите със стъклофазерна лента, а не с мрежестата. Първо нанасяте шпакловъчната смес, след това лентата и после отново шпакловката, но този път трябва да е по-внимателно за да придобие "търговски вид". И така го правите до "изглаждане" на всички неравности и пукнатини.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори