Борба с мухала

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
nikolagg
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 20, 2008 9:19 pm

Борба с мухала

Мнение от nikolagg » нед яну 20, 2008 9:28 pm

Здравейте на всички
имам малък проблем с мухала в кухнята на газовия ми котлон с пробвал съм да варосвам уж да диша стената за да не задържа влага но не става и се чудех дали има боя която да не позволява развиването на такъв тип гъби защото знам че има такъв вид фугираща смес
благодаря предварително

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед яну 20, 2008 10:56 pm

Иди в Бриколаж или Практикер
На отдел "Бой и лакове"
Питаш за препарат против мухъл
Спазваш инструкциите както си пише и после след като ти се махне мухала ще боядисаш с дишащ латекс
Литъра от него е малко по скъп към 7 лв.
И проблема се решава

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

борба с мухъла

Мнение от m_chobanov » нед яну 27, 2008 2:22 pm

пробвал съм всякакви препарати, но след месец пак се появява,и е нещо страшно.Цялата ми къща е в мухъл и мирише на застояло мазе.Вече не знам какво да правя.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Re: Борба с мухала

Мнение от Prodi » нед яну 27, 2008 5:37 pm

nikolagg написа:Здравейте на всички
имам малък проблем с мухала в кухнята на газовия ми котлон с пробвал съм да варосвам уж да диша стената за да не задържа влага но не става и се чудех дали има боя която да не позволява развиването на такъв тип гъби защото знам че има такъв вид фугираща смес
благодаря предварително
А аспиратор имаш ли над котлона? Защото каквото и да се сложи на котлона, изпаренията са неизбежни и кондензират върху стената. А където има влага, няма начин да няма мухъл.

Потребителски аватар
hygro
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет дек 14, 2007 9:49 pm

Re: борба с мухъла

Мнение от hygro » нед яну 27, 2008 10:20 pm

m_chobanov написа:пробвал съм всякакви препарати, но след месец пак се появява,и е нещо страшно.
Виж тези страници:

http://www.hygrooptima.com/faq-fungi.html

http://www.hygrooptima.com/fungi.html

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » нед яну 27, 2008 11:41 pm

предложиха ми само вътрешна изолация,но като чета темата за мухала в другите сайтове се замислям сериозно какво да правя.

Потребителски аватар
hygro
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет дек 14, 2007 9:49 pm

Мнение от hygro » пон яну 28, 2008 12:20 am

В обитавано жилище по възможност външна изолация с EPS.

Вътрешната е патерица и поради необходимостта от пароизолация се губи ценният влагостабилизиращ ефект вследствие влагоемността на стените.

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » чет яну 31, 2008 8:26 pm

Най-интересното е че мухлясват вътрешни стени.Най вече зад гардероба и шкафовете, в коридорите, а по външните стени има само в един ъгъл на една от стаите.На другите места е черно.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » чет яну 31, 2008 9:04 pm

hygro написа:В обитавано жилище по възможност външна изолация с EPS.

Вътрешната е патерица и поради необходимостта от пароизолация се губи ценният влагостабилизиращ ефект вследствие влагоемността на стените.
С вътрешна хидроизолация си правиш аквариум :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
tsvetito
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: нед мар 09, 2008 7:38 pm

Мнение от tsvetito » нед мар 09, 2008 8:54 pm

m_chobanov може би за теб би било някакво решение ако си вземеш уред за поглъщане на влагата (но може би ще ти трябва от скъпите 200-400лв), а също така и хубаво проветряване всекидевно![/quote]
Цветелина Тотева

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 09, 2008 9:02 pm

Най-интересното е че мухлясват вътрешни стени.Най вече зад гардероба и шкафовете, в коридорите, а по външните стени има само в един ъгъл на една от стаите.На другите места е черно.


Разбира се,че там ще е!Там естествното движение на въздуха е затруднено,или изобщо липсва!Влагата се застоява,не се обдухва,за да изсъхне - и по-нататък ти е ясно!

Отговори