Вътрешна топлоизолация

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Simonika
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср фев 13, 2008 7:56 pm

Вътрешна топлоизолация

Мнение от Simonika » ср фев 13, 2008 8:08 pm

Здравейте,

Моля Ви да ми помогнете със съвет относно вътрешна топлоизолация на къща. Живея в един от кварталите на София, в къща, която е строена преди 15 години. Практически всяка от стайте ми има външна стена, която искам да изолирам, за да запазя топлината в дома си. Смених дограмата, но това не ми помогна особено. Външна изолация не мога да си позволя за момента, защото ще ми трябват поне 20 000 лв за това. Моля Ви посъветвайте ме как да си помогна ....

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет фев 14, 2008 10:35 am

След като не можеш да си позволиш външна изолация минаваш на вариянт вътрешна.
Гипсокартон с вата по стени и таван- така стесняваш помещението минимум с 5 см заради самата конструкция
Вътрешна топлоиозлация с EPS -така пак ще стесниш стените но можеш да варираш от 2-5 см според зависи
Мърлява работа си е обаче -полагане,шпакловка,шкурене.
По добре действай по външния вариянт
И без друго скоро ще е задължителен

Потребителски аватар
Simonika
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср фев 13, 2008 7:56 pm

Re: Вътрешна топлоизолация

Мнение от Simonika » пет фев 15, 2008 3:02 pm

Благодаря Ви.

Работата е в това, че стените ми са идеално шпакловани, таваните са с отливани корнизи и розетки и не ми се иска да ги унищожавам. Бих искала да сложа нещо хем да върши работа и запазва топлината, хем да не прецаквам всичко което е направено. Вярно че такова животно няма - дето и агнето да е цяло и вълкът сит, но все пак сега има много нови и модерни нови материали. Един колега ме посъветва да сложа ДЕПРОН, но четох във форума, че не е добър. Има ли нещо като него, което да ми върши работа.....?

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед фев 17, 2008 10:01 am

И аз мисля, че е по-добре да направиш външна изолация. Още повече, че къщата си е твоя и не зависиш от разни съседи. Нали сега банките дават кредите по програмата за енергийна ефективност и връщат някакви пари. Е, верно че чак след като направиш изолацията, но все пак. Направиш ли я добре външната топлоизолация, ще ти се върнат имвестициите.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед фев 17, 2008 9:58 pm

Съгласен съм с това,че е по-добре изолацията да е външна!Даже,ако се разровиш по разни строителни сайтове(чужди имам впредвид),ще видиш,че никъде няма да намериш понятие "вътрешна изолация"!Работата е в това,че основната функция на изолацията е да изолира стените от студа навън! Когато стените са топли- и помещенията са топли.Обратно-ако стените през зимата изстинат(а понякога,особено панелите-замръзнат) от продължителния студ,тогава всяка топлина достигнала до тях се превръща в кондензирала влага!По нататък е ясно-мухъл и неприятна миризма без край!Особено,след като е сменена дограмата-тогава и "естественото"проветряване го няма!А не е за пренебрегване и фактът,че външната изолация през лятото играе роля на термос-помещенията не се загряват толкова,колкото без нея!Изобщо изолацията е ефективна само когато е външна!Успех!!!

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон фев 18, 2008 9:51 pm

И аз съм на мнение, че или правиш външна или не правиш нищо. Половинчати работи са само пари на вятъра :wink:

Отговори