Осветление в дома, офиса, двора

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
Олга
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 14, 2011 10:25 am

Осветление в дома, офиса, двора

Мнение от Олга » пет яну 14, 2011 10:44 am

Здравейте, нова съм в този форум, харесаха ми темите и реших да се включа. Мисля, че няма жена, която да е равнодушна към своя дом, как е подреден, как изглежда, и разбира се, как е осветен. Моето хоби е домашни цветя. Обичам красиви с големи листа, но да не са повече от 4 - 5 саксии в една стая. Другото ми хоби е осветление на дома. Няма да крия, че и работата ми е свързана с енергоспестяващото осветление. Откакто почнах да се занимавам с такова осветление, веднага си смених вкъщи всички крушки на енергоспестяващите. Няма да повярвате, освен, че усетих в сметките за ток икономията, а и моите цветя го харесаха, това енергоспестяващо осветление! От специфичната му светлина цветята изглеждат по-свежи и красиви, това е самата истина. Не мога да преценя дали само изглеждат така или това осветление им помага за растеж. Но след смяната на осветлението, сякаш ми се отвори пространството в стаите. Дали си внушавам, може ли някой да каже, има ли нещо такова? В едно съм сигурна, че осветлението променя вида на жилището. Особено, ако е комбинирано с модерни осветителни тела. Последното, което ме въодушеви това са новите светодиодни лампи. Смятам, че те ще направят истинска революция в осветлението! В това съм сигурна!

Потребителски аватар
figomir
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср фев 23, 2011 11:39 am

Мнение от figomir » ср фев 23, 2011 2:09 pm

Здравей
Определено енергоспесряващите лампи които са топла светлина се отразяват много добре на разтенията! Предполагам , че си сложила есл на РЕАЛУКС - които са 2700К... този спектър е благоприятен за разтенията ти - и затова и изглеждат и са по свежи! Още по -благоприятни условия за разтенията ти можеш да осигуриш ако си сложиш есл 2500к или луминисцентна тръба -ОСРАМ ГРОЛУКС -която е измислена специано за разтения! Но това е само за информация - едва ли ще изневериш на РЕАЛУКС :)

Потребителски аватар
jorfii
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет апр 14, 2011 7:53 pm

Мнение от jorfii » чет апр 14, 2011 8:31 pm

Здравейте нека и аз да се включа. Вижте тук: http://jorfii.freehosting.bg/page.php?85
Едно е да искаш, друго да можеш
http://jorfii.freehosting.bg/
http://electroexpert.alle.bg/

Потребителски аватар
andrey
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср дек 14, 2011 3:40 pm

Мнение от andrey » ср дек 14, 2011 5:23 pm

I az iskam ot mnogo vreme da napravq tova , no za jalost lampite v nas sa ili s takav cokal deto nqma energospestiavasht varqnt za nego ili s takav koito sa mnogo skypi :(

izviniavam se za latinicata no ne namiram v foruma kirilizator

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re:

Мнение от tmilanov » пет авг 07, 2020 6:13 pm

figomir написа:
ср фев 23, 2011 2:09 pm
Здравей
Определено енергоспесряващите лампи които са топла светлина се отразяват много добре на разтенията! Предполагам , че си сложила есл на РЕАЛУКС - които са 2700К... този спектър е благоприятен за разтенията ти - и затова и изглеждат и са по свежи! Още по -благоприятни условия за разтенията ти можеш да осигуриш ако си сложиш есл 2500к или луминисцентна тръба -ОСРАМ ГРОЛУКС -която е измислена специано за разтения! Но това е само за информация - едва ли ще изневериш на РЕАЛУКС :)
Прави ми впечатление, че непрекъснато пишете "раЗтения" вместо "раСтения". Толкова ли е трудно да погледнете в речника, за да проверите как е правилно да се пише дадена дума?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re:

Мнение от tmilanov » пет авг 07, 2020 6:22 pm

andrey написа:
ср дек 14, 2011 5:23 pm
I az iskam ot mnogo vreme da napravq tova , no za jalost lampite v nas sa ili s takav cokal deto nqma energospestiavasht varqnt za nego ili s takav koito sa mnogo skypi :(

izviniavam se za latinicata no ne namiram v foruma kirilizator
Кирилизатор както го пишете във форума няма. Тази опция се намира в настройките на компютъра, лаптопа, таблета или телефона. Ако не знаете как има хора, които ще Ви помогнат, но срещу някакво заплащане. Макар, че трудно прочетох маймуницата, все пак да споделя, че лампи с такъв цокъл има - Е27, Е14 или друг модел. Влезте в такъв магазин, покажете стария модел на осветителното тяло (крушката) и компетентните продавач-консултанти ще Ви насочат към необходимата крушка. Е, били са скъпи, да, скъпи са, но парите се избиват от икономиите, които ще постигнете. И да Ви попитам: има ли евтина стока? Ако си мислите за китайските и турските стоки, които са най-ниско качество, то е защото има такива като Вас, които са евтини на брашното и скъпи на триците. Не напразно англичаните си имат една хубава приказка - "Не съм толкова богат, за да си купувам евтина стока".
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Осветление в дома, офиса, двора

Мнение от tmilanov » пет авг 14, 2020 6:40 pm

Магазини за осветителни тела, "Мосю Бриколаж", "Практикер", "Хоум макс" и още много други.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори