Въпрос за плоча на къща

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
Jivomir_
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 30, 2022 1:39 pm

Въпрос за плоча на къща

Мнение от Jivomir_ » пон май 30, 2022 1:45 pm

Здравейте! Става въпрос за новострояща къща. Миналата година ми направиха мазилка, а това лято ще правя замазката. Но от мазилката има много паднал бетон, който вече се е втвърдил доста, а квадратурата на къщата е голяма и става много бавно на ръка изчукването.
Въпросът ми е: С какъв електрически инструмент би било най-лесно да изчукам падналия бетон - чувал съм за елекрически чукчета, но съм работил досега с такъв инструмент и незнам дали ще свърши работа или с ударен секач? Кажете с кое най-лесно ще свърша работа

Потребителски аватар
Мартин Кръстев
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон окт 03, 2022 12:23 pm

Re: Въпрос за плоча на къща

Мнение от Мартин Кръстев » вт окт 25, 2022 4:23 pm

Такива уреди честно да ти кажа не са евтини. Ако бетонът не е малко може да извикаш хора, които се занимават с това.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Въпрос за плоча на къща

Мнение от tmilanov » вт окт 25, 2022 8:05 pm

В момента на промоция има перфоратор-къртач в Лидл и мисля, че не е чак толкова скъп. Освен къртача ще трябва да си купите и плосък секач за машината, по-точно казано е длето. Подобие на секача е, но работната му повърхност е по-широка. Предполагам, че това ще Ви помогне много повече, отколкото изкъртването на ръка. Мисля, че машината беше за големите размери шила и секачи - SDS Max.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори