Страница 1 от 1

влага в приземен етаж

Публикувано: пет авг 10, 2012 12:20 pm
от bor4i
колеги кажете ми как да изолирам стената така че да не ми влиза влага в приземния етаж ште правя топлоизолация и преди нея искам да обработя стената прилагам снимки на проблемния участък
Изображение

Публикувано: пет авг 10, 2012 12:30 pm
от palio
Хидроизолация ще спре влагата, но според мен и качествената мазилка също ще свърши работа. Може да хидроизолираш с лента и хидроизолация по ъгъла за всеки случай. Доколкото виждам там си има направо дупка.

Публикувано: пет авг 10, 2012 12:42 pm
от bor4i
и аз така мисля да направя ама викам да попитам че да не обаркам нещо :)

Публикувано: пет авг 10, 2012 1:24 pm
от palio
Най-вероятно през дупката се просмуква и после нагоре по стената.

Публикувано: пет май 03, 2013 3:18 am
от tmilanov
Вероятно ремонта вече е приключен, но чак сега видях темата и нуждата от помощ. Преди всичко трябва да си направите дренаж около къщата и след това да правите козметичен ремонт на стената. По- добрия (по-надеждния) дренаж е когато се направи на нивото, а още по-сигурно е под нивото на основите на къщата - с около 0,20 - 0,50м дълбочина под основите. Вярно, работата и материалите са много (като пари и като труд), но си решавате проблема окончателно. Начина по който сега извършвате ремонта е "козметично скриване на дефектите". Това значи, че ежегодно ще си кърпите дупката и все ще е дупка. Водата като си проправи веднъж път, спасението е в умишленото отклоняване чрез тръбопровод. В случая този дренаж може да го направите с ДРЕНАЖНИ тръби, които са на дупки или с PVC тръби ф110. Първия вариант е по-лесен защото тръбите са гъвкави - тип "гофриран маркуч", но от долната страна на тръбите трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се положи дебелостенен найлон за да си върви водата в тръбите, а не около тях. ПВЦ тръбите трябва предварително да се разпробият или с бормашина (дрелка), или с ъглошлайф (флекс). Достатъчно е да са перфорирани в горната половина. Положените тръби трябва да имат място за оттичане на подпочвената вода - кладенец, яма, извод до река или някаква друга алтернатива защото ако ги заровите без никакъв изход на водата, всичката работа ще е напразна, а относно харчовете - пари на вятъра или по-точния израз е погребани пари.