кухя на терасата

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
qni_mis
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет окт 15, 2015 2:59 pm

кухя на терасата

Мнение от qni_mis » чет окт 15, 2015 3:14 pm

Здравейте! Имам един проблем, искам да преместя кухнята си па терасата на хола,а сегашната кухня да стане спалня,но проблема е там че патя на водата става много. Възможно ли е това да стане и как, дайте ми идея.
Изображение

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет окт 15, 2015 7:40 pm

За коя вода става дума? - за чистата или за мръсната?
По-вероятно е да питате за мръсната вода, но ако е възможно, да обясните малко по-подробно! На чертежа не е много ясно как мислите да прокарвате водата и защо?!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет окт 15, 2015 7:56 pm

Наистина имате проблем, като не искам да Ви плаша, но желанието Ви е неизпълнимо. Не сте показали къде се намират щранговете (вертикалните тръби за студена, топла и циркулационна вода). Но така или иначе разстоянието през хола, до терасата е изключително дълго и ще Ви се запушва канализацията. За да има оттичане на мръсната вода е необходим наклон на канала 2 на 100, което означава, че на 100 см е необходим наклон от 2 см. При дължина на хола 5,50, е необходим наклон от 11 см + диаметъра на тръбата, който е ф50 (мм) = 5 см... Има вариант, който се състои в монтиране на канала по стената, но трябва да Видите дали замазката в коридора е достатъчно дълбока, за да се вкопае тръбата поне в коридора и банята. И ако решите все пак, макар че аз не Ви го препоръчвам, помнете, че трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си поставите ревизии на разстояние от около 2,5 - 3,0 м, и още повече на ъглите. Не се лъжете да слагате колена по ъглите, защото при нужда на отпушване с пружина, последната няма да може да минава през колената. И още веднъж Ви напомням, че ако решите да направите "кухня" на терасата, ще имате големи грижи с отводняването.
Лично моето мнение е, че не Ви трябва тази беля на главата.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
qni_mis
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет окт 15, 2015 2:59 pm

Мнение от qni_mis » пет окт 16, 2015 2:06 pm

Много Ви благодаря за съвета :)

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон окт 19, 2015 4:30 pm

A защо трябва кухнята да е чак на балкона? Направете я на стената меду спалнята и хола. Така само един коридор ще имате да прекосите с тръбите.

Потребителски аватар
zvun4e
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт мар 29, 2016 10:05 pm

Мнение от zvun4e » вт мар 29, 2016 10:14 pm

Здравейте!
Имам следния казус.
Иска ми се да направим следното разположение на кухнята:
Изображение
Притеснението ми е, че най-удачното място за радиатора по принцип е на мястото на шкафовете.
В същото време по този начин се обособява голям плот, който може да се използва.
Имате ли предложение за решението на подобен проблем.
Благодаря Ви предварително!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » ср мар 30, 2016 4:40 pm

Сложи си климатик :D

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср апр 06, 2016 7:32 pm

zvun4e написа:Здравейте!
Имам следния казус.
Иска ми се да направим следното разположение на кухнята:
Изображение
Притеснението ми е, че най-удачното място за радиатора по принцип е на мястото на шкафовете.
В същото време по този начин се обособява голям плот, който може да се използва.
Имате ли предложение за решението на подобен проблем.
Благодаря Ви предварително!
Има един може би, сложен вариант за Вас, но не и неизпълним. Може да сложите примерно две-три ребра (глидера) върху шкафа с дължина на ребрата според шкафа 120, 160, 180 см, като с алуминиева тръба си прокарате изводите на подходящото място. В краен случай може да ги прокарате и през шкафа, но ще трябва да го пробиете. Има начин, но е хубаво да се извърши оглед на място, от специалист, но не от човек, който ще гледа да Ви вземе парите и "дим да го няма".
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори