Акумулаторен винтоверт

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
veronikapopova
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб дек 03, 2016 5:48 pm

Акумулаторен винтоверт

Мнение от veronikapopova » съб дек 03, 2016 5:51 pm

Здравейте .
Бих искала да ви попитам за съвет.
Ще купувам коледен подарък на мъжа ми който е дърводелец.
Бюджета ми не е голям ,но съм решила да похарча някой друг лев ,за да го направя щастлив.
Това което той отдавна иска е акумулаторен винтоверт.
Спряла съм се на тези модели но незная,дали разликата в цената си заслужава.Затова ще попитам вас.
Много благодаря
Моделите са син Бош два модела
1 http://www.onlinemashini.bg/akumulatoren-profesionalen-vintovert-bosch-gsr-1800-li2-18v-15ah-34nm-/12071

2 http://www.onlinemashini.bg/akumulatoren-vintovert-bosch-gsr-1440li-144v-15ah-30nm--podarak-25-bita-komplekt/23755
и Метабо
http://www.onlinemashini.bg/akumulatorna-otvertka-metabo-bs-144-li-set--workshop-10-mm-patronnik-144v--2-baterii-20ah-/31491

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » нед дек 04, 2016 8:16 am

определено метабо е в топ 5 на най добрите марки а и този който сте избрали е с по издържлива батерия от бошовете 2 амперчаса ,но в случая цената е по висока заради накрайниците в комплекта иначе и бошовете не са лоши вече зависи каква сума може да си позволите.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед дек 04, 2016 9:19 am

Всичко е според финансовите възможности. Много добър избор сте направили, но за дърводелската работа е необходимо повече мощност, т.е. силата на въртене, която е показана в Nm ( Нютон метри). Колкото е по-голямо числото в Nm, толкова по-мощен е акумулаторния винтоверт.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:


Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед дек 04, 2016 10:37 pm

Продават комплект ГАЙКОВЕРТ и винтоверт. Първата "машинка" е с ударно въртене. Целта на ударната машина е да може да развива законтрени (заклинени) гайки, винтове и др. ръждясали елементи. Едва ли на съпруга Ви ще е необходим този уред, а всички "промоции" са измислени така, че да купи човек нещо, което няма да му е необходимо, но да си остане вечно негова вещ, която е и непродаваема.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
boro_
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср сеп 14, 2022 11:57 am

Re: Акумулаторен винтоверт

Мнение от boro_ » ср сеп 14, 2022 12:08 pm

Здравейте,

Нов съм във форума, моля да ме извините, ако не пиша където трябва, виждам и че темата е стара, ама се надявам да намеря препоръка.

Та, общо взето търся да си закупя винтоверт, до сега все съм залагал на модели от бриколаж или хоумакс, ама реално там цените са доста по високи, та обмислям да си търся нещо в интернет. Искам да питам, някой поръчвал ли е от този сайт https://toolsonline.bg/elektroinstrumenti/vintovertiи може ли да им се има доверие, че стоката която предлагат е качествена?

Благодаря

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Акумулаторен винтоверт

Мнение от tmilanov » чет сеп 15, 2022 6:54 pm

Обикновено и аз, макар с дълъг стаж на занаятчия предпочитам да го избера "на живо", нищо, че цената е по-висока. Пазарувал съм и чрез интернет, но не от този сайт. Препоръчвам Ви добре да разглеждате и още по-добре да четете, по възможност и "между редовете". В днешно време почти всички търговци предлагат машините си БЕЗ акумулаторни батерии. Поинтересувайте се с каква мощност е винтоверта, която се изразява в Nm (Нютон метри). колкото е по-голямо числото, толкова е по-мощен винтоверта. Следващото нещо е акумулаторната батерия. Избирайте батерия от 3 Ah, нагоре. Колкото е по-голяма батерията, толкова по-дълго ще можете да работите без да се налага да спирате работа, за да зареждате батерията. За целта (според нуждите Ви) е препоръчително да си купите зарядно с два броя акумулаторни батерии. И последното е, че ако имате желание да купувате и други инструменти на батерии, избирайте една и съща марка, за да сте спокоен и сигурен, че няма да се налага да ползвате няколко различни зарядни с няколко различни батерии. Като пример ще споделя, че последното нещо беше когато си купих винтоверт на Einhel (Айнхел). Мощността му е 64 Nm, батериите са два бр по 3 Ah и понеже тогава точно тези батерии бяха на промоция заедно със зарядното, за мен сделката беше изгодна. Следващия инструмент мисля да е акумулаторен ъглошлайф от същата марка. Прецених, че ще е по-разумно да купувам Айнхел, защото седна идея са по-евтини от Макита, Бош, Метабо, Ди Велт, а и ремонтите са малко по-евтини. Иначе в моите ръце Бош ми пасват най-добре. Просто инструментите ми лягат по ръката.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
boro_
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср сеп 14, 2022 11:57 am

Re: Акумулаторен винтоверт

Мнение от boro_ » ср сеп 21, 2022 12:01 pm

Много благодаря за изчерпателния отговор и съветите които ми написахте. Все още не съм си закупил, но ще се вслушам в съветите ви.

Потребителски аватар
lesstalkmoret
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт сеп 27, 2022 10:53 am

Re: Акумулаторен винтоверт

Мнение от lesstalkmoret » вт сеп 27, 2022 11:35 am

Ако все още не сте избрали може да разгледате и тук: https://www.marketplacebg.com/instrumenti/vintoverti
Купих си наскоро този на Крафт на 85лв който е и съм доволен.

Потребителски аватар
Мартин Кръстев
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон окт 03, 2022 12:23 pm

Re: Акумулаторен винтоверт

Мнение от Мартин Кръстев » ср окт 12, 2022 4:14 pm

Зависи и от парите, които искаш да дадеш. Иначе най-скъпия следователно е най-добрия.

Отговори