Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
Невена_ББ
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт окт 03, 2017 10:43 am

Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от Невена_ББ » вт окт 03, 2017 10:51 am

Здравейте,

Бих искала да знам има ли някъде черен списък на фирми за ремонт, където и аз бих могла да споделя своя горчив опит от некорекно отношение.

Става въпрос за фирма Тишо строй, която по собствена реклама, е специализирана в къртене, чистене и извозване. Пуснахме запитване за цена, като бяхме включили всичко което искаме да се свърши. Оговориха ни лаконично без разбивка с една обща цена, казаха, че няма нужда от оглед.
Когато пристигнаха работниците първата работа беше да ме попитат за колко сме се разбрали и че това няма да остане така. Не им било казано за къртене на подовата мозайка в банята, имало да се смятат цени на чували, не били включили транспорта.
Накратко - отговарят с ниска цена за зарибяване и после ти заявяват, че ще се доплаща, но без да уточняват колко.

Когато звъннах на "шефа" да му обясня, че така не е правилно той просто... ми затвори телефона.

Сега ми се налага спешно да търся друга фирма, но преди това ми се иска да проверя някакъв актуален списък, за да не изпадам в ситуация като днешната.

Ще съм благодарна за съвети и препоръки.

Потребителски аватар
Popova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет май 28, 2020 4:14 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от Popova » чет май 28, 2020 4:33 pm

Не се доверявайте на фирма "Бригада груп"https://vymaps.com/BG/1500127723390389/.
След предварителен разговор по телефона и неопределена цена група хора от ромски произход, приблизителна бройка около 5-6 човека, посещават дома ти, изнасят боклука /приблизително 20 чувала строителни отпадъци/, заявяват ти че бройката е 100 и ти искат 600 лв, защото имало еко такса.
Ако се противиш, наобикалят те, започват да те притискат, бутат те и си искат парите.
Моят баща е възрастен човек. Уплашил се е.
Това са координатите им:

Бригада Груп кърти и разбива София
Sofia, Bulgaria

Place Type : Home Goods Store, Home Improvement
Address : област София, 1000 Sofia, Bulgaria
Coordinate : 42.69719, 23.32431
Phone : 0894222891
Facebook : facebook.com/ razbivasofia

Потребителски аватар
MariqPavlova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юни 24, 2020 10:01 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от MariqPavlova » ср юни 24, 2020 10:11 pm

Здравейте!
Виждам, че темата е стара, но искам да изкажа възмущението си от Тишострой ЕООД. Това представлява шайка некадърни братовчеди, които единствено могат да повредят имота ви. Викнахме ги, за да изкъртят мозайка в банята и коридора. На практика изкъртиха всичко в банята, включително мивката и извадиха касата на вратата.
По-голямата наглост беше, че искаха да го платим - както това, за което бяхме ги викнали, така и за повредите.
Един път пуснал ги в домът си обаче правиш каквото ти кажат, защото в миг от 4ма човека стават 8-10, които с пълно гърло викат срещу теб.
С две думи, пазете се далече!

Потребителски аватар
aipetrov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб юли 18, 2020 11:22 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от aipetrov » съб юли 18, 2020 11:23 pm

Много, много лошо качество на асфалтиране. След 8 месеца пътят е на дупки!! Некоректно отношение, лъгане и шикалкавене с цел да не си оправят лошата работа. НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ ДА РАБОТИТЕ С ТИШО СТРОЙ, Destroy.bg, razbiva.com, Снежирос ЕООД ИЛИ която и да е от фирмите асоциирани с лицето Тихомир Кочов! Пълни аматьори и мошеници!

Потребителски аватар
aldur
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет юли 14, 2022 11:12 am

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от aldur » чет юли 14, 2022 11:23 am

Здравейте, ако търсите фирма която да разруши нещо и след това да почисти след себе си не избирайте destroy.bg. Некомпетентни са и са откровени лъжци. Прост пример колко е голям камиона с който извозвате? Отговор 10 кубика. Отивам да проверя какво става "камиона" едва побира 3 кубука пълен догоре. Но иначе настояват, че на курс извозват минимум 8 кубика боклук. Та като цяло са банда поркащи бира мърльовци, които ако успеят да те излъжат ще го направят. При мен се получи следното свършиха работа два пъти по-бавно и два пъти по-скъпо от колкото ако бях работил с фирма предлагаща механизирано разрушаване.

Потребителски аватар
jasonry
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юли 18, 2022 9:04 pm

pay someone to do my homework

Мнение от jasonry » пон юли 18, 2022 9:09 pm

It's not unexpected considering how draining learning can be and how one never has enough energy to get through it. Time is a crucial component as well. For examples, even if you're too busy with other tasks to write an English essay, your schoolwork won't go away. Therefore, you have two choices: work on it all night while skipping rest or look for expert help online. A company called dresses and The story of an hour is a wonderful online platform that provides academic writing assistance to thousands of students every day. They'll be happy to help you with whatever problem you're having https://www.allassignmenthelp.com/us/pay-someone-to-do-my-homework.html

Потребителски аватар
daweb
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб юли 09, 2022 10:04 am

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от daweb » нед авг 07, 2022 7:25 pm

aldur написа:
чет юли 14, 2022 11:23 am
Здравейте, ако търсите фирма която да разруши нещо и след това да почисти след себе си не избирайте destroy.bg. Некомпетентни са и са откровени лъжци. Прост пример колко е голям камиона с който извозвате? Отговор 10 кубика. Отивам да проверя какво става "камиона" едва побира 3 кубука пълен догоре. Но иначе настояват, че на курс извозват минимум 8 кубика боклук. Та като цяло са банда поркащи бира мърльовци, които ако успеят да те излъжат ще го направят. При мен се получи следното свършиха работа два пъти по-бавно и два пъти по-скъпо от колкото ако бях работил с фирма предлагаща механизирано разрушаване.
Нека дам мнение по този коментар:
Фирма която събаря и бута стени и подобни/тип кърти/, аз се наложи да го правя, излезе много материал и чували, ама хората наистина си почистиха:
Бяха учтиви, компетентни и възпитани. Отказаха да бутат стена с риск да не е носеща и ми отказаха, но с правоо
Препоръчвам ги който желае да ги ползва преди истинския ремонт.
https://mhgroupe.eu/
https://hamalite.bg/

Потребителски аватар
Филибе
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед авг 14, 2022 8:55 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от Филибе » нед авг 14, 2022 9:16 pm

Здравейте,
пиша в този форум с цел да предпазя хора търсещи фирми за поправка на покриви.
Внимане с фирма"Арткомерсстрой" Самоков със собственик Божидар Величков.
Той и служителите му са от ромски произход.Нямам нищо против произхода,но завличат много пари и материали.Качеството също не е на ниво!Внимавайте!

Потребителски аватар
Станислав4352
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон яну 16, 2023 10:00 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от Станислав4352 » пон яну 16, 2023 10:07 pm

В никакъв случай не си и помисляйте да звъннете на дестрой.бг ама изобщо. Мошеници от класа. За две стени ми отрязаха главата и като казах, че няма да платя, защото цената беше десет пъти по висока от първоначално обявената, ме обградиха братовчеди и заплашиха със саморазправа. Идва някакъв "бригадир" и си съчинява цените на момента. Таксуват боклука на чувал, но после ти казват че има "двойни" и "тройни" чували.

Потребителски аватар
Chorbadzhiyski
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет яну 26, 2023 1:05 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от Chorbadzhiyski » чет яну 26, 2023 1:07 pm

В Подгумер през 2020 трябваше да имаме двуетажна къща.

Къщата ни в Подгумер бе проектирана от Sweet Home (арх. Руслан Гинчев, инж. Тихомир Георгиев и Гергана Матеева) - sweethomebulgaria.com (Галин Ненов - Галда ООД, Валентино-Г, Арна, Галда строй, Арно поле).
Проекта е одобрен от строителен надзор Гинев инженеринг и Община Нови Искър с гл. архитект Станислав Михайлов.
Sweеt Home започнаха строитество на парцела в Подгумер без да ни предупредят... Което ни накара да направим проверка на проекта. Оказа се невероятно иновативен - чак е опасен за живота и здравето на бъдещите обитатели на къщата.

КИИП наказа проектанта Тихомир Георгиев и техническия контрол по част 'Конструкция' Стефка Гълъбова на Sweet Home, заради незаконния им проект на нашата къща:

'Инж. Александров прочете писмото от инж. Стефка Гълъбова. В него тя обявява, че приема констатациите и аргументите за пропуски и грешка в изготвения проект, изложени в направените експертизи и респективно невзети под внимание от нея като ТК и приема решението на КДП.

Инж. Крумов: 'Не съм виждал толкова слаб проект. Няма нито един детайл, нито една връзка. Конструкцията не може да се използва. Тя е опасна.

Ето и репортаж на 'Господартите' по случая. https://gospodari.com/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-2-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%BE%D1%81%D1%82/



В момента водим дело срещу Sweet home.

Потребителски аватар
qvorov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет май 26, 2023 7:33 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от qvorov » пет май 26, 2023 7:38 pm

Фирма Тишо строй, лъжци, измамници, мошеници!! Не ги викайте, хора! В България знаем, че няма кой да защити интереса на обикновения потребител! Защитите се сами! Четете и се информирайте! Отнема 3 минути да прочетете мненията в гугъл. Аз ге го направих и платих над 1000лв за нещо което струва 100

Потребителски аватар
ethanappgenius
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 12, 2024 9:28 pm

Re: Има ли актуален черен списък на ремонтни фирми?

Мнение от ethanappgenius » пет яну 12, 2024 9:34 pm

Welcome to the Discussion Hub

Share your experiences, recommendations, and success stories related to https://appsnado.com/mobile-app-design-services. Are you a designer looking to showcase your work, or perhaps you've collaborated with design services that left a lasting impression? Discuss the latest trends, tools, and challenges in the dynamic landscape of mobile app design.

Enter the interconnected world of Internet of Things Application. Whether you're working on IoT projects or intrigued by the possibilities, let's discuss the impact of IoT on our daily lives. Share insights into successful IoT applications, emerging trends, and the challenges faced in developing and deploying IoT solutions.

Отговори