Преустройство на гарсионера в двустаен

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
rockwall
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 20, 2008 2:41 pm

Мнение от rockwall » нед яну 20, 2008 2:45 pm

ProfiStroy - ако ти си начинаещ. не знам другите какви трябва да са :D :D :D

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед яну 20, 2008 4:30 pm

rockwall написа:ProfiStroy - ако ти си начинаещ. не знам другите какви трябва да са :D :D :D
Вече съм любител :lol:

Потребителски аватар
moderator
мисия моят дом
Мнения: 57
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:30 pm

Мнение от moderator » нед яну 20, 2008 4:44 pm

profistroi написа:
rockwall написа:ProfiStroy - ако ти си начинаещ. не знам другите какви трябва да са :D :D :D
Вече съм любител :lol:
Като изтъкнат член на нашия форум получаваш ранг "специалист" :wink:
Лесно е, когато знаеш ...

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед яну 20, 2008 5:05 pm

moderator написа:
profistroi написа:
rockwall написа:ProfiStroy - ако ти си начинаещ. не знам другите какви трябва да са :D :D :D
Вече съм любител :lol:
Като изтъкнат член на нашия форум получаваш ранг "специалист" :wink:
Благоря искрено за званието
Ще го защитавам с зъби и нокти :)
Гордея се вече и малко се засрамих ама :oops: здраве да е и на всеки такова звание:)

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » нед яну 20, 2008 8:51 pm

Честито повишение на profistroy!!! :D

И още един бърз въпрос пак относно лепене на плочки гранитогрес на пода:

Моят приятел гледал как един майстор плочкаджия преди години киснел плочките във вода преди да ги лепи! Та въпросът е защо се прави това и валидно ли е за съвремието?
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
misiamoiatdom
специалист
Мнения: 18
Регистриран: вт дек 04, 2007 11:39 am

Мнение от misiamoiatdom » пон яну 21, 2008 1:42 pm

Съвременните материали за полагане на керамични покрития са с нови формули, които пречат на бързото отдаване на водата от разтвора към плочката. Затова няма нужда да се киснат плочките когато се използват такива материали. Ако лепите с цимент и вода, както едно време :) , накисването е наложително.
Лесно е, когато знаеш...

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон яну 21, 2008 2:37 pm

Въпреки всичко това имам подозрения, че не е достатъчно - пода ни се поти /направо е мокър все едно съм ливнала вода/, имаме намерение да сложим стиропор на тавана на комшиите отдолу, дано има ефект
Според мен не е нормално да се поти пода при така направената изолация.Да не би случайно да имате теч от тръба.Защото в момента правя същият ремонт в къщи и нямам този проблем с пода.А за фугите на плочките оставете 2мм фуга. :)

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » пон яну 21, 2008 11:25 pm

В момента слагаме плочките, по някаква случайност сме взели кръстчета точно 2мм. Нямаме тръба, интересно е, че потенето се засили след полагането на самонивелиращата замазка. FIBRAN-а на пода ни е само 3см., дали пък не трябваше по-дебел, а след него направихме циментова замазка около 1-1,5см., може и там да сме сбъркали нещо. Потенето може да е и защото още не сме сложили външна изолация и стената е много студена, пък вътре в помещението е топло. Както и да е, вече е късно. Ще видим как ще е с плочки.
В момента правя снимки на полагането на плочките, като ги кача ще пратя, да видите как се прави :lol:
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон яну 21, 2008 11:49 pm

Казваш че правиш страшен ремонт
Има нещо сбърконо в това да тече вода вътре
Нямам за цел да те обидя,а просто мисля на глас/с писане:)
Единственото на което мога да го отдам е че фибрана е за външно полагане не за вътрешно
Преди няколко месеца правихме усвояване на балкон с изнасяне на кухненски бокс
Нивото на хола не позволяваше да се сложи изолация на пода на балкона ,а собственика не искаше да раздига новия масивен паркет в хола
След усвояването сложихме изолация отвътре 2 см EPS и отвън 5 см
Покритията и останалите козметични неща в случая не са интересни
Положен беше мрамор с дебелина на плочата 2,5 см като преди това бе направена замаска с мрежа и теракол и саморазливна замаска за по голяма якост
Убеден съм че няма никакви такива проблеми като при теб иначе щеше да се обади

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » вт яну 22, 2008 1:36 am

За ФИБРАН-а незнам дали е какъвто трябва, то всъщност дори не е FIBRAN. Приятелят ми беше тръгнал за FIBRAN, но в магазина го убедили, че това е подобно, но по-добро. Цвета му беше бледо жълт, на пръв поглед изглежда като стиропор, но е много по-твърдо и по-плътно, плочите бяха доста големи някъде около 120х70см. и по-скъпо от FIBRAN-а, незнам как се казва. Сигурно си е добро, но основната разлика, която виждам с описанието по-горе е 5-те см. стиропор /EPS/ от външната страна, така че явно като сложим и отвън ще се оправят нещата. Ще споделя веднага щом го направим дали всичко е о.к.
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » вт яну 22, 2008 8:54 am

Айде чакаме да споделиш и да мислим тогава ако има нещо и какво да се прави
Стискаме палци да спре теча :)

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » вт яну 22, 2008 11:36 pm

Е то не е чак теч, просто пода се поти, ама на локвички, т.е. обилно - това беше веднага след самонивелиращата се замазка, преди да сложим плочките. Снощи залепихме гранитогреса, лепилото още стяга, не сме фугирали още пък и днес стоя доста отворен прозореца и засега са сухи!
Нещо не мога да пратя снимки, че се оказаха много големи.
Между другото по телевизията изглежда по-лесно. Моят домашен майстор се изгърби за 4кв.м. плочки, всички крайници го болят, днес не може да мръдне!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » ср яну 23, 2008 8:42 am

А кръстчетата за фугите са ни 3мм., а не 2, както писах по-горе. Нещо съм се объркала. Добре станаха, според мен идеалната фуга - по красота имам предвид, то аз само от естетика разбирам /това ми е критерият :wink: /
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср яну 23, 2008 9:56 am

4 кв.м по някога изглеждат нищо но с парчетата и оформянето са си голяма играчка
Зависи колко е голяма плочката
3 мм е добра фуга
За снимките мини ги през продрама и тогава ги качи,малко да се намали размера или просто снимай на по ниска резолюция

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср яну 23, 2008 4:18 pm

Ето малко снимки от моя ремонт
Изображение

Изображение

Изображение

Отговори