Проблем с PVC дограма

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
ddanailov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед сеп 06, 2009 3:05 pm

Проблем с PVC дограма

Мнение от ddanailov » нед сеп 06, 2009 3:09 pm

Здравейте! Прочетох всичко по моя проблем във форума но не намерих отговор. Горната част на прозореца увисна. Натегнах горния винт до край но иска още около милиметър. Свалих стъклопакета и оставих само рамката но и така опира. Производителя е сложил двойни подложки на следните места: горе-ляво и долу дясно. Дограмата ми е PVC VERATEC с VORNE обков. Можете ли да ми помогнете?
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Ал-пласт
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет авг 20, 2009 10:06 am

......

Мнение от Ал-пласт » ср сеп 09, 2009 11:59 am

долната патнта отгоре би трябвало да има капачка а под нея място за шестограм 4мм от там можеш да го наддигнеш крилото ако за това става дума?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб сеп 12, 2009 7:50 pm

Подложките са точно,където трябва!Те са саморазпъващи се и се регулират със специални клещи при остъкляването.В случая,ако са разпънати докрай,и пак крилото е увиснало и не се затваря нормално,ще трябва да се сложат и допълнително малки,т.нар. нивелиращи подложки.Те се слагат от горната страна(в твоя случай-на горния ляв вертикал и горния хоризонтал).Първо се центрира стъклопакета посредством долните-да е сравнително в центъра,спрямо гумите,ако се налага и там се слагат подложки(или се разместват взаимно 2-те степенчати подложки).След това се размества горната по вертикала(задължително първо тази!!!) и накрая,след леко надигане на лявата част на крилото(в твоя случай е тя),се разместват и тези на горния хоризонтал,така че като пуснеш крилото -то да легне на тях и да не провисва.Пак казвам, ако въпреки,че са в крайно положение,крилото закача-значи са малко и трябва да им се добави още малко,с допълнителна подложка!Това е за твоя случай.По правило подложките на отваряемите части на прозорците се слагат от страната на долната панта(хоризонтал и вертикал) и диагонално на тях-горе!Започва се първо от долния край и се завършва с горния хоризонтал!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб сеп 12, 2009 8:00 pm

Клокото до реглажа посредством пантите - и той е възможен,но от първата снимка ми се струва,че крилото ти е с двуосево отваряне,и ако се надигне така,че да не ти закача при затваряне-то може да пречи на ножицата при двуосевото отваряне!Така че,ако това се получи - се процедира по описания по-горе начин!

Потребителски аватар
alex_x
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср окт 05, 2011 12:54 pm

Мнение от alex_x » ср окт 05, 2011 1:01 pm

Благодаря за написаното от вас, помогна ми да си регулирам прозореца с двойно отваряне, беше увиснал и опираше долния ляв заключващ механизъм, повдигнах прозореца от долната панта с шестограм и вече не опита
Това е втората корекция но не оттам за цели 8 години, дограмата е Rehau

Отговори