Проблеми със стъклопакет ?

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
PRODIGY
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 30, 2009 10:38 am

Мнение от PRODIGY » чет апр 15, 2010 12:51 pm

Здравейте!
Имам същия проблем с дограмата в хола и на трите стъклопакета не знам колко е гаранцията слагана е през 10.2006.Въпроса ми е ако не е гаранционна вече колко ще ми струва,в смисъл колко е квадратния метър на стъклопакетите с поставянето и колко ще ми вземат за демонтаж на старите.
Благодаря.

Потребителски аватар
ivanoff
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб апр 25, 2009 12:09 am

Мнение от ivanoff » пон апр 26, 2010 9:09 am

Здравейте,
на въпроса за цена на стъклопакети, ако е бяло/бяло - 26лв на кв.м.
За б/ка 36 на кв.м + 15 лв за монтажа.
Цените са "около" :D
Поздрави

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » вт май 25, 2010 8:17 pm

Леко доуточнение на горното...цените са що-годе заводски...ако наемете някой да ви го смени,цената скача...труд,транспорт,евентоално извозване на стария стъклопакет (колегата го е написал :)...цената зависи и от броя на стъклата в стъклопакета...две или три.Ако са три,цената скача с около 20 лева.
Единствено на Хотмела не ми харесва,че с времето от самата топлина омеква и стъклата се разминават (не един или два пакета сме сменяли по-този повод),и това може да доведе до горните проблеми,или счупване....силикона не е лош вариант...но всичко си е до правилния монтаж на самия стъклопакет,подложката,закамяването...и...и...и ! Имало е случаи пакета се слага директно върху сглобките,подлагат едно картонче,каквото стане.

Потребителски аватар
v_antonova1986
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет ное 19, 2010 9:05 pm

Re: Проблеми със стъклопакет ?

Мнение от v_antonova1986 » пет ное 19, 2010 9:33 pm

Suprafen написа:стаклопакета на дограмата ми при определени атмосверни ословия вътре междо двете стакла се полочават големи петна като "опушено".
Моля ако наякои знае от кво се получават да ми пише благодаря ви предварително.
Изображение
Това е гадно, у нас е същото, казаха ми, че ми е съсипан стъклопакета и вътре е влязла влага. Особено личи лятото, когато пече слънце на стъклото. Единствения начин за ремонт е подмяна.

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » вт ное 23, 2010 10:18 pm

Колеги,по договор при евентуален дефект по стъклопакета трябва същия да бъде подменен безплатно от фирмата,която ви е поставила дограмата. Тя от своя страна връща стъклопакетра на фирмата която го е произвела,и оттам са длъжни да го подменят,НО само ако е в ГАРАНЦИЯ. Знайте едно,че дограмата и стъклопакета по принцип са с различна гаранция. Четете си договорите ВНИМАТЕЛНО.

Потребителски аватар
Nilein
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт апр 15, 2014 12:03 am

напукан стъклопакет

Мнение от Nilein » вт апр 15, 2014 12:20 am

Здравейте, преди няма и 2 години сменях стъклопакет с изтекла гаранция, срещу заплащане разбира се. Преди около месец тръгна някаква цепнатина от страни на прозореца и се напука по цялата дължина. След като 3 седмици ме размотаваха от фирмата МАТИНАЛ 95 накрая дойдоха и казаха "ние гаранция за стъклопакети не даваме" ... след като на сайта им пише "Гаранционно обслужване - 36 месеца за стъклопакет и механизъм." http://www.martinal95.com/

Някой има ли опит с т.нар "гаранционно обслужване" , има ли смисъл да продължавам да се занимавам? Или просто да си платя нов стъклопакет от друга фирма и да не се занимавам повече с тези мърлячи ? ! :cry:

Потребителски аватар
mdplast
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб апр 26, 2014 3:33 pm

Мнение от mdplast » вт май 13, 2014 10:49 am

Здравейте,
Във Вашия случай най-вероятно става въпрос за така наречения термичен шок, при който тръгва лъч от самия край на стъклото. Причините могат да са доста, но най-често срещаната при по-обикновенните стъклопакети е да е имало отчупено парче (люспа) при самия монтаж, което се превръща в слабо място, при което във времето от вибрации и температурни разлики е тръгнал лъч.
МД Пласт ЕООД предлага - Дограма, Щори, Комарници, Душ кабини, Душ паравани

Отговори