Помощ за избор на дограма

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » вт окт 05, 2010 2:30 pm

Те всичките работят с уж немски профили, но как ги сглобяват тука си е българска работа. Пък и какво каза Генчо, има голямо значение как ще ти монтират ::-k:

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон ное 15, 2010 9:22 pm

ivanoff написа:Важно е как ще ти я изработят и монтират не толкова важен профила.
Всеки "производител" работи с немски профили,а само в София те са над 1000.Явно половин Германия работи за нас,не е ли прекрасно. :D
Изображение Добре го каза колега,не се бях замислил върху това. В цеха предимно работим KMG,чат-пат Вайс Профил.Даже у нас съм с един втора ръка,е поизпипах го малко и цялата работа ми падна 50 лева(стъклопакет на фикса).Щом е на аванта и е запазен,все пак аз си го свалях.
Колкото до профилите.....Фирмите ни лъжат,че продават немски профили,а ние лъжем клиентите,че им поставяме немска дограма....и те така. М/у другото,скоро хoдих в един апартамент,където бях слагал дограма преди 4 години,KMG. Дограмата беше в перфектно състояние,само смазах малко обкова и толклова. Значи не са толкова зле БГ дограмите,за каквито ги изкарват.

Потребителски аватар
ivapenkova
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср яну 05, 2011 4:36 pm

Мнение от ivapenkova » ср яну 05, 2011 5:28 pm

Здравейте всички, тъй като скоро ще сменяме дограмата, та реших да попрочета малко инфо.Виждам, че тук се препоръчват фирми, но тъй като това е нещо напълно ново за мен, а от приятели съм чувала много често да казват, че са поръчвали дограмите си от Ролпласт. Вие какво мислите за тази фирма? Най-вече качествена ли е дограмата, конкурентноспособни ли са? и т.н. Ще съм ви много благодарна за малко помощ по този въпрос.

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » ср яну 05, 2011 11:00 pm

Ива,ще те разочаровам. Цените наистина са им хубави,но материала не е немски.Профилите не се правят в Германия,освен това-за РолПласт се правят специална олекотена серия,т.е. ПВЦ-то е по тънко. Абе,не ви ли стана ястно,че ние като втори страни (има и трети страни),при нас идват все такива материали,където другаде не могат да се продават. Но за парите си бива. Кьомерлинг,Тисен или Саламандър те това са дограмите.

Да ви се оплача,не съм предполагал такова нещо след всичките 5 години,като дограмаджия. Шест камерното KMG,и по-точно ТЪМЕН ДЪБ,при монтаж и след известно време под въздействието на външните атмосферни условия придобива дъговиден вид,с просто око се вижда. Тоест,профила се деформира.....Как да го обясня това на клиента,а? Да е на един клиент,ДА...ама НЕ Е само един.

Така че Ива,дано да искараш късмет и изработката да е добра.

Потребителски аватар
plamenvolodiev
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 09, 2011 2:56 pm

Pomognete za dogramata !!! REahau ili Trocal

Мнение от plamenvolodiev » нед яну 09, 2011 2:58 pm

Zatova se dopitvam se obru6tam kum vas za pomo6t(kakto pove4eto hora pretpolagam)
Apartamenta mi v Nesebur ne e goliam no iskam da sloja ka4estvena dograma.Kakto vie tvurdite ima mnogo goliam izbor i 4ovek se oburkva totalno i neznae na kogo da se doveri.Firma?malka goliama?ako e malka ili goliama kak da razberam kakva dograma izrabotva i ka4estveno li ia postavia?Rehau ili Trocal,naistina li 6te mi slojat takava dograma ili po dobre da raz4itam na Profilink(pone e po evtina) obkova? kakvu 6te mi postaviat i ako platia pove4e za nego dali 6te e toi vutre v dogramata ? Pri stuklopaketa mai e po lesno,edin obiknoven ot vutre i edin nisko emisionen otvun? I za krai cveta? Niama nikakvo zna4enie za ka4estvoto?no puk za tova vizualno e po krasiv,ima li i tuk ne6to koeto triabva da se znae?
Znam 4e zadadoh mn vuprosi,no sami zanete 4ovek kogato ne iska da bude precakan tursi vsiakakvi vuzmojnosti!
Blagodaria predvaritelno.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед яну 09, 2011 4:53 pm

Здравей,plamenvolodiev!Наистина доста въпроси задаваш,но пък всеки иска за себе си най-доброто и се опитва,доколкото му е по силите,да си го позволи!Колкото до фирмите-за предпочитане е да е с възможности!Не казвам голяма или малка-а с възможности!Да има добра материално-техническа база,транспорт(не да чакаш,защото монтажниците,понеже са единствени,днес са тук,утре -еди-къде си и твоят ред е...когато,някога),обслужване,гаранционен и следгаранционен сервиз,и не на последно място-монтаж!Хубаво е да можеш да се запознаеш с предишни обекти,направени от тях.Системата профили,както до тук се писа и от колегите е-за БГ се прави това, което се продава само на изток,няма кво да се лъжем!Обкова,обаче може да се види-за предпочитане е MAKO,Siegenia,Selve -изобщо такъв,който позволява многоточков реглаж.За стъклопакета само една поправка:нискоемисионното стъкло се поставя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от вътрешната страна на пакета!Отвън се поставя цветното(ако има такова)или стъкло клас "енерджи",стопсол и др. подобни.То се избира в зависимост от положението на прозорците ти!Известно е, че през лятото,особено от южна фасада,с нискоем. стъко е доста горещичко!Накрая -цвета.Той има значение,освен за визията -и за цената.Има и друго -цветните профили,за разлика от белите, имат малко по-различно "поведение" при слънчево греене-разширяват се малко повече и им се променя геометрията!Но това се избягва с направата на едни допълнителни отвори по периферията,които компенсират разликата в налягането на въздуха в камерите(в следствие на нагряването)и това отвън!Това,разбира се,фирмите,дето си заслужава да избереш-го знаят и практикуват!Надявам се да съм ти бил поне малко полезен! Успех!

Потребителски аватар
plamenvolodiev
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 09, 2011 2:56 pm

Blagodaria

Мнение от plamenvolodiev » пон яну 10, 2011 12:19 pm

Blagodaria za iz4erpatelnia otgovor.Zapo4vam da si mislia 4e naistina pove4eto maistori s koito sum razgovarial,sa pravi,po dobre da si sloji6 bulgarska dograma s hubav obkov i hubavo stuklo i 6te ti izleze su6toto ka4estvo na po niska cena?Ako ne sum prav me popravete.
Po povod obkova samo ne razbrah,moje da vidia na samata dograma sled tova kakuv obkov sa mi slojili,pi6e gi nali?ot vutre6nata strana na vratata,imam predvid?
Za stuklata za purvi put mi kazvat 4e niskoemisonnoto triabva da e otvutre vsi4ki firmi mi kazvaha da obiknovenno stuklo otvutre i hubavoto otvun?
Za cveta mislia vse pak da izbera tumnia,moiata strana e severna i tova niama da e ot goliamo zna4enie,no puk moga da probvam firmata dali 6te mi predlojat da napravia vuprosnata dupka v dogramata?
Blagodaria o6te edin put za hubavite suveti,saita e strahoten i mai tova niama da mi e edinstenia vupros,vse pak pravia apartament i zapo4vam ot dogramata,a posle o6te kolko stuoki 6te ima :D:D:D dano ne dosajdam mnogo,no puk suv v sferata na nedvijimite imoti i tova e ot goliamo zna4enie za moeto razvitie.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон яну 10, 2011 2:44 pm

Да,обкова се вижда - по периферията на крилата е.Марката може да се види,всяка добра система си има фирмен знак,емблема,надпис-така че може да знаеш какъв ти е монтиран,още преди да си сложиш прозорците.Доста разпространена практика е на БГ дограма да се слага по-евтин обков и от там да се свали общо себестойността на дограмата,но ти може да си изискаш точно определена марка,стига да могат да ти я доставят.Обикновено,когато не им се занимава да търсят нещо различно от това,с което работят се казва,че за профила,с който работят търсената марка е несъвместима!Това вече звучи смешно,защото според евроизискванията,всички системи профили се произвеждат с еднакъв канал за обкова- евроканал.Само най-старите,първите ПВЦ-та са различни,но те вече нямат живи роднини,както се казва.Но трябва да следиш,ако имаш обикновено отваряне(не двуосево)и ти са сложени допълнителни панти,а не вътрешни,да не са турски и нерегулируеми!Те също трябва да имат възможност за реглаж.За стъклата - има много модели хубави стъкла, но според това каква функция имат,се слагат от въре или от вън на стъклопакета!Пак казвам- нискоемисионното е ВЪТРЕ!Цветните,"Стопсол"-а,"Енерджи"-то и др. подобни са отвън.За релефни(орнаментни)може и според твоето желание,особено ако са вътрешни(в стаите).Но ако са комбинирани в пакет с изброените по-горе - се съблюдава какво е другото стъкло и монтажа се определя от него!

Отговори