мазилка

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
joy4j
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед мар 23, 2008 11:16 pm

мазилка

Мнение от joy4j » нед мар 23, 2008 11:26 pm

какво показва практиката в дългосрочен план за външна мазилка-пръскана, минерална. Коя от всички е най устойчива с годините? Въпросът ми е и за цвета(аз харесвам тоналността на кафявото-охра), но их искала пак да кажете как с времето се променя цвета икой енай удачно да се използва?
Радост

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: мазилка

Мнение от Trockenbauer » чет авг 21, 2008 10:19 pm

joy4j написа:какво показва практиката в дългосрочен план за външна мазилка-пръскана, минерална. Коя от всички е най устойчива с годините? Въпросът ми е и за цвета(аз харесвам тоналността на кафявото-охра), но их искала пак да кажете как с времето се променя цвета икой енай удачно да се използва?
Радост
Имаше няколко напълно професионални предавания дори и в Мисия моят дом присъства представител на водеща в областа ф-ма.Мнението на всички е да се предпочитат по светлите нюанси и тонове по причина,че живеем в такъв климатичен пояс/то вече сме като в тропиците само дето не вали :D /Защото тъмните тонове "приемат" повече UV-лъчи,а и повече се "нагряват и това оказва влияние както на мазилката така и на топлоизолациято под нея.Нарича се линеино разширение.В този ред на мисли кафявото си остава за "цокъла" а светлата охра на горе :wink: Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » пет авг 22, 2008 11:01 am

Само бих искал да добавя към казаното от колегата, че харесвания от Вас цвят доколкото си спомням е сравнително по-устойчив с времето спрямо някои други (лилавият например). Освен това на база тази гама кафяво-охра може да си харесате доста светъл нюанс или комбинация, така че да направите сградата си наистина красива. Съвета ми е разходете се до бриколаж например, там съвсем безплатно може да разгледате каталози на структурни мазилки и ще видите какво точно имам предвид.
Моят архитект (доста познат в средите), ми препоръча еркерите да са в различен цвят. Стана чудесно. Освен това имайте предвид, че цветовете трябва да се сменят по определен начин (ако мога така да се изразя - на вътрешен ъгъл/чупка).
Мисля че това стига на този етап.
Успех
П.П. Внимавайте с марката на мазилката - това е наистина важно. Класкиката е баумит, но е доста скъпичка. Аз си взех турската ДЕКО силиконова и съм доволен засега. Има и по евтини, но... за това по-късно

Отговори