Каменна вата-МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
Parakosa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт фев 13, 2018 10:47 pm

Каменна вата-МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

Мнение от Parakosa » вт фев 13, 2018 11:01 pm

Здравейте на всички тук във форума.Миналата година почнах ремонт,като стартирах с дограмата и сега идва ред на външната изолация.Предварително се извинявам ако темата се повтаря,но не намерих това,което ме интересува.
Къщата е от бетон и тухла четворка.Отвън е измазана с пръскана мазилка,като мазилката е в супер състояние,само леко е избледняла.Като са е полагали,материал,не е пестен.
Спрях се на вата Рокуул 80мм с най-високата степен на пресоване.
Тук вече идва нещото,което ме гложди.Мой познат,занимаващ се с стройтелство ми предложи да ползвам лепило на италианска фирма с фибри за EPS.Лепилото за ватата било доста по-скъпо и щело да оскъпи фасадата а това ставало за вата и било доста яко.Марката е доста известна,не е споменавам за да не става реклама.
Та питането ми можели да се ползва такова лепило.Парите не са проблем,но при положение,че може да се мине с по-евтин вариант.....


Предварително благодаря на всички за отделеното време и съвет :beerchug: :beerchug: :beerchug:

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » ср фев 14, 2018 9:36 am

То по тая логика сложете и обикновенни дюбели не тези които са за вата.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » ср фев 14, 2018 9:36 am

То по тая логика сложете и обикновенни дюбели не тези които са за вата.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
Parakosa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт фев 13, 2018 10:47 pm

Мнение от Parakosa » ср фев 14, 2018 1:11 pm

limo052 написа:То по тая логика сложете и обикновенни дюбели не тези които са за вата.
Става дума,че лепилото става за вата,но има и други приложения.Да се уточня лепилото е Мапей ESP син чувал.Гледах в няколко сайта го дават за минерална вата/каменна вата.
Това ми беше питането дали може да се ползва или специлано да взема лепило за вата?

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » чет фев 15, 2018 8:12 am

щом си пише ,че става няма проблеми.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Re: Каменна вата-МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

Мнение от ANGELI » съб фев 17, 2018 1:02 am

на мапеи материалите са добри от миналата година ги ползваме и сме доволни от качеството за цената си.
Имат и много скъпи тереколи, бързо стягащи цименти точно за две минутки
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
Izi74
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет сеп 08, 2023 11:12 am

Re: Каменна вата-МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

Мнение от Izi74 » чет яну 04, 2024 2:28 pm

Здравейте,
малко стара тема и извън това за което е, но ненамерих хикой друг да коментира нищо за продуктите на Мапей, а вие казвате че сте доволни.
Моля ви тогава ако имате наблюдение да споделите мнение и за това лепило https://stroitelnimateriali.bg/bg-bg/catalogue/%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8_3185/

Потребителски аватар
Brisitte34
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет фев 01, 2024 4:12 pm

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

Мнение от Brisitte34 » чет фев 01, 2024 4:20 pm

Здравейте, аз съм Brisitte34, нов член на този форум. Бих искал да споделям публикации и да обменям обогатяващи идеи с вас, експертите в областта.
Интересно ми е да се присъединя към вашата форумна група, защото обичам да споделям идеи с много хора. Можеш ли да ми помогнеш ? Аз съм земеделец, но имам проблеми с къртиците в имота си. Те може да копаят галерии в земята в моята градина и се страхувам от срутване на земята, което може да причини инциденти и значителни материални щети. Един приятел ми предложи решение, „убиецът на къртици“, който мога да намеря на https://www.stopmole.bg/blogs/news . Освен това той ме посъветва да използвам промоционалния код GIFT5 на уебсайта Stop Mole, за да се възползвам от отстъпка от $5. Тази оферта важи ли за тези, които са използвали този промо код?
Благодаря ти!!!Brisitte34

Отговори