Проблем с комин

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
mitaka_home
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед фев 07, 2021 12:23 pm

Проблем с комин

Мнение от mitaka_home » нед фев 07, 2021 4:14 pm

Здравейте,имам следния проблем. Имам външен комин изграден от тухли единички ,и изолиран със стиропор 8см до самият покрив,но не и над него. Комина е висок около 9м и отвора е 34 на 34см. Има бетонна шапка. Струва ми се ,че от както минах на отопление с пелети започнаха да избиват огромни кафяви петна по шпакловката на изолацията. Предстои ми следващият месец полагане на крайната мазилка на фасадата и се опасявам ,че тези петна ще съсипят новата мазилка. Дайте съвет моля калво е решението това да не се случи. Благодаря.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Re: Проблем с комин

Мнение от palio » ср фев 24, 2021 6:36 pm

Не знам какъв съвет да дам.
За да нямате проблеми, си има правила и системи за изграждане на комин.
Включват керамични тела, изолация и бетонови блокчета.

Комините са най-честата причина за пожар в жилищата.
Този стиропор върху единични тухли има шанс да се запали, а най-малкото да се стопи :donknow:
Ето едно видео за кумин:
https://www.misiamoiatdom.com/718-izgrajdane-na-komin-s-kominna-sistema-na-wienerberger

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Проблем с комин

Мнение от tmilanov » чет фев 25, 2021 8:57 pm

Доколкото разбирам, коминът само е иззидан, но не е измазан. Впоследствие е залепена изолация от стиропор и шпаклован. Вътрешният размер - 34/34 см е добър, но липсата на ВЪТРЕШНО и външно измазване води до празни фуги, шупли или дупки в комина (наричайте го както искате) води до така нареченото издишане на комина и липса на тяга. В случая не се оплаквате от липса ма тяга, но петната, които се получават по шпакловката са основно от тези на пръв поглед "незабележими дупки (отвори), които водят до "цапането" на шпакловката. Проблемът не е толкова във външното измазване, а във вътрешното измазване. Ако Вие или майсторите, които са го зидали не са го направили, не е от незнание (става дума за майсторите), а от икономия на работа, което води до повторно зидане. Както Ви е написал palio: "За да нямате проблеми, си има правила и системи за изграждане на комин.
Включват керамични тела, изолация и бетонови блокчета." редно е преди да се захванете с тази на вид лесна и бърза работа, да се поинтересувате за "елементарни" на вид "нещица", но както знаете "Дребните камъчета обръщат колата".
Според мен, колкото и скъпо да е, колкото и сложно да е, изградете си комина отново и ако намерите свястна фирма или майстори, осланяйте се на тях, но независимо от "юнашкото доверие" проверявайте периодично дали комина е измазан отвътре. Ако е с новите технологии, то там нещата са по-различни но в никакъв случай не са за пренебрегване.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори