Poroterm 38

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
rejoice
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед сеп 28, 2008 1:31 am

Poroterm 38

Мнение от rejoice » пет мар 20, 2009 6:11 pm

Poroterm 38
Някой строил ли е с такива тухли?
Моля дайте мнения и препоръки.
Дали си заслужават и наистина ли нямат нужда от изолация?
Имам изградена бетонна конструкция и сега трябва да зидам.Единственото което ме притеснява в тези тухли е,че ще стърчат 13 см навън.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пон мар 23, 2009 11:59 am

Какво ще строиш - къща или кооперация?
1. Ако е първото, мисля че си направил добър избор - особенно полезно в случая, е че наистина избягваш допълнителна изолация по стените и заради по-голямата дебелина на зида ще разчиташ на добра топлинна акумулация. Масово у нас се строи с 25см зид + 5 см стиропор - наред с всичките положителни качества (със сигурност избягваш топлинните мостове по сградата) този метод се характеризира с "мека фасада" - податлива на механични въздействия и "ефекта на бараката" - бързо топлиш, но и бързо изстива ::-k:
Мисля, че на сайта на фирмата: http://www.wienerberger.bg/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/CallArticle05&cid=1175618707964&sl=wb_bg_home_bg ще намериш полезна информация, а и винаги можеш да им се обадиш по телефона!
2. Ако правиш нещо по-голямо - виж тук: http://www.jjinvest.eu/bg/ef4734 - обекта се намира на "Симеоновско шосе" след светофара на зоологическата градина вляво.
Не се притеснявай от "стърчането" - има детайли от фирмата.
Аз съм фен на керамиката и особенно на Porothem (между друготот на запад от България хората друг вид керамични тухли не ползват :[-X: ) и гласувам с две ръце за избора ти!
Успех!!! :\:D/:

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » вт мар 24, 2009 7:58 am

Аз искам да запитам, след строителството идва ред на обзавеждането. Лесно ли ще се сложат дюбели в стената, например за LCD TV, картина или някоя етажерка или шкафче?

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт мар 24, 2009 10:06 am

Daley, това е една от причините много строители и крайни клиенти да избират POROTHERM - като дойде време за изрязване на инсталации (ел. и ВиК), фасадна топлоизолация (дюбелиране), тежки окачвания по фасадата и/или стените - няма друга керамична тухла с толкова сигурно закрепване на дюбелите - тази тухла е многокамерна.
Просто дюбела преминава през много стенички и държи сигурно. В масово внасяните гръцки тухли с добър външен вид, но с тънки стени да изрежеш канал е почти невъзможно - разпадат се, а да закрепиш нещо наистина тежко ти трябва химически анкер - малко е "шпеково" ::-k:
Аз обичам винаги да казвам - По-добре ремонт за цял живот, отколкото цял живот ремонти!!!
Изображение

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » ср мар 25, 2009 7:56 am

Благодаря ти bateto, за допълнението. Аз понеже съм чувал, че да сложиш дюбел в такава тухла(явно се е отнасяло за гръцките) е почти невъзможно. Още при самото пробиване тухлата ставала на парчета. Явно че POROTHERM са по-жилави при дупчене и издържат.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » ср мар 25, 2009 12:50 pm

Не става въпрос за "жилавост" :lol: , а за многокамерност на материала. Просто с гръцката тухла си купуваш само обем (над 65% кухинност), а при POROTHERM е 45% - ти кажи кое е по-добре ::-k: ?
Да не изпадаме в други обяснения на темите топло- и звуко изолация срванение, че излизаме от темата :[-X:
Успех и качи снимки да видим обекта ти :D !

Потребителски аватар
oxygen
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет май 29, 2009 12:52 pm

38 N+F

Мнение от oxygen » пет май 29, 2009 1:46 pm

Аз зидах къщата си с такива по следните съображения:
1.Еднороден зид! Няма натрупани различни материали с различна паропропускливост, коеф. на термично разширение и т.н.
2.Коеф. на топлопреминаване под 0.50, което значи че не е необходима топлоизолация за да отговори на изискванията.Друг е въпросът,че винаги мога да си сложа топлоиз. допълнително.
3.Микроклиматът в помещенията е по-добър от решенията с топлоизолация, макар че ако използвате топлоиз. система от реномирана фирма, всички материали са съобразени по паропропускливост.Керамиката обаче е като буфер през който парите преминават от по високата към по-ниската концентрация т.е. ако в помещението е влажно, тухлата поема влагата и я отвежда навън и обратното, ако е сухо.
4.Излиза по- евтино.Преди 2 год. 38-цата беше по евтина от 25-цата, вероятно защото никой не я купуваше/и проектите не са съобразени/пък и в квадрат зидария има 16 бр 38-ци и 12 бр.25-ци.
Като пропуснеш и разхода за топлоизолация...
Субективно погледнато:
-Не сме видяли сега претупаните топлоизолации дали ще са си на мястото след 20-30 год :[-X: Вярвай ми 38-цата ще е там и след 120-130 год.Технологичното време за поставяне на топлоизолационна с-ма е 6-7 дни.В масовия случай това става за 3-4,а алпинистите - 2 :applause:
-Не се ползват системи за топлоиз. а се събират материали от промоции т.е. от кол и въже.
След като ще платя една камара пари за труд, скеле, скъпа мазилка, защо по дяволите да сложа мрежа, дюбели или лепило от промоция, което ще ми спести 0.80ст на кв.м.!
Имам още 100 мисли по този въпрос в главата ,но да не спамим темата.
По отношение на 13-те см.
Аз също имах този проблем.Вкарах тухлите 5 см. навътре, така останаха да стърчат 8 см. навън от бетонните части. Изолираш тези места с фибран и ги изравняваш със зида.Същата процедура прилагаш и на цокъла.
Рязането е малко трудно, особено ако имаш неправилни ъгли, но с една машинка за 400лв.въпросът се решава.
Porotherm 38 N+F forever! :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
valiayankova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юли 29, 2009 1:22 pm

Re: 38 N+F

Мнение от valiayankova » ср юли 29, 2009 1:30 pm

oxygen написа: Рязането е малко трудно, особено ако имаш неправилни ъгли, но с една машинка за 400лв.въпросът се решава.

Може ли да ми кажеш каква е по-точно тази машинка за рязане и от къде мога да се сдобия с нея,че това ни е проблемът при нас с тези тухли

Потребителски аватар
oxygen
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет май 29, 2009 12:52 pm

Мнение от oxygen » пон авг 10, 2009 12:56 pm

машинката е за рязане на тръби.Използва се обаче друг режещ лист - за тухли.Има такива на бош и хилти дълъг е 40 см.
http://www.hitachipowertools.com/store_item.php?iID=526&arrPath=1,11,51,p526,[/url]

Отговори